Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Dvojgólový Horváth v premiére zariadil víťazstvo Skalice v poslednej minúte

Otvárací duel nového ročníka 1. hokejovej ligy zariadila v Skalici repríza minuloročného semifinále proti Prešovu.

Peter Horváth sa so spoluhráčom Ľubom Škápikom teší z víťazného gólu proti Prešov Penguins.(Zdroj: Miro Minďaš)

HK Skalica –Prešov Penguins 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly a asistencie: 12. Horváth (Vereš, Hujsa), 25. Jarolín (Okoličány, Jurák), 60. Horváth (Škápik, Hujsa) – 43. Oško (Bylina, Pavúk), 46. Šimčák (Baláž)

HK Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Hujsa, Vereš, Kotzman – Sloboda, Mikéska, Okoličány, Jarolín, Jurák – Pavešic, Janík, Kučera, Dufek, Hluch – Drahorád, Kukliš, Janáč, Čederle, Dvonč

HC Prešov Penguins: Škorvánek – Pavúk, Mačkovič, Oško, Šimčák, Baláž – Novicky, Hopkovič, Petro, Prokop, Mikolášek – Jendroľ, Gábor, Chalupa, Bylina, Ferenc – Palko, Novotný, Pulščák

Rozhodca: Michal Mĺkvy – Tomáš Hronský, Juraj Šefčík

Duel sa v úvode niesol v opatrnom duchu. Až v 10. minúte prepadla domáca defenzíva a hosťujúci Novický sa rútil sám na Petríka, ktorý skvele zakročil. Tento moment prebral domácich, ktorí si vzápätí vytvorili tlak a dočkali sa aj úvodného gólu sezóny. Na modrej dostal dostatok priestoru Horváth a nedal Škorvánekovi šancu. Aj v nasledujúcom priebehu mali mierne navrch domáci, ale ďalší gól už nevyťažili.

Ani v druhej časti sa obraz hry nezmenil a Skalica mala mierne navrch. Za aktivitu bola odmenená v 25. minúte. Útočná trojica Jurák, Jarolín, Okoličány rozobrala defenzívu Tučniakov a Jarolín nemal problém zasunúť puk do odkrytej bránky. V ďalšom priebehu sa začalo viac iskriť, ale súboj neprešiel do prehnanej tvrdosti. O prevahe Skalice v prvých dvoch tretinách svedčí aj pomier striel 27:11.

Do tretej časti nastúpili hostia podstatne odhodlanejší, naopak domáci poľavil ia tvrdo za to pykali. Prešov sa tlačil medzi kruhy a skalická obrana dvakrát zaváhala, nechala v tomto priestore voľného najskôr Ošku a následne Šimčáka a zrazu bolo vyrovnané. V nasledujúcom priebehu Východniari aktívne forčekovali, robili domácim problémy a zdalo sa, že zápas príde do predĺženia. Lenže Skalica mala vo svojom strede netradičného, ale zato efektívneho strelca Petra Horvátha. Ten si necelú polminútu pred treťou sirénou nakorčuľoval medzi kruhy a presne mierenou strelou rozhodol o úvodnom víťazstve Skalice.

Michal Rúžička, tréner HK Skalica: „Bol to výborný hokej pre diváka. Hral sa ofenzívny hokej. V tretej tretine sme dvakrát zaváhali, keď sme neustrážili predbrankový priestor. Na konci sme aj s trochou šťastia dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Pre nás bol prvý duel dôležitý, aj z hľadiska mužstva, ale aj z hľadiska divákov, aby sme ich pritiahli na štadión.“

Peter Horváth, autor dvoch gólov: „Dostali sme hneď na úvod Prešov, čo je mimoriadne náročný súper. Zápas sme mali pod kontrolou, boli sme lepší počas celého zápasu. Škoda dvoch zaváhaní v tretej časti, keď sme si nechali streliť dva lacné góly za sebou. Je dôležité, že sme duel zvládli tímovo a nakoniec sme ho doviedli do víťazného konca. Ja som skôr defenzívny typ a preto som mimoriadne rád za dva strelené góly, za ktoré ďakujem predovšetkým svojim spoluhráčom.“

7. Nezvestného Gabriela zo Senice už našli 72
  8. Pre počasie sa mení miesto konania jarmoku na festivale Zejdeme sa na hambálku 51