Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

Dvojgólový Horváth v premiére zariadil víťazstvo Skalice v poslednej minúte

Otvárací duel nového ročníka 1. hokejovej ligy zariadila v Skalici repríza minuloročného semifinále proti Prešovu.

Peter Horváth sa so spoluhráčom Ľubom Škápikom teší z víťazného gólu proti Prešov Penguins.(Zdroj: Miro Minďaš)

HK Skalica –Prešov Penguins 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly a asistencie: 12. Horváth (Vereš, Hujsa), 25. Jarolín (Okoličány, Jurák), 60. Horváth (Škápik, Hujsa) – 43. Oško (Bylina, Pavúk), 46. Šimčák (Baláž)

HK Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Hujsa, Vereš, Kotzman – Sloboda, Mikéska, Okoličány, Jarolín, Jurák – Pavešic, Janík, Kučera, Dufek, Hluch – Drahorád, Kukliš, Janáč, Čederle, Dvonč

HC Prešov Penguins: Škorvánek – Pavúk, Mačkovič, Oško, Šimčák, Baláž – Novicky, Hopkovič, Petro, Prokop, Mikolášek – Jendroľ, Gábor, Chalupa, Bylina, Ferenc – Palko, Novotný, Pulščák

Rozhodca: Michal Mĺkvy – Tomáš Hronský, Juraj Šefčík

Duel sa v úvode niesol v opatrnom duchu. Až v 10. minúte prepadla domáca defenzíva a hosťujúci Novický sa rútil sám na Petríka, ktorý skvele zakročil. Tento moment prebral domácich, ktorí si vzápätí vytvorili tlak a dočkali sa aj úvodného gólu sezóny. Na modrej dostal dostatok priestoru Horváth a nedal Škorvánekovi šancu. Aj v nasledujúcom priebehu mali mierne navrch domáci, ale ďalší gól už nevyťažili.

Ani v druhej časti sa obraz hry nezmenil a Skalica mala mierne navrch. Za aktivitu bola odmenená v 25. minúte. Útočná trojica Jurák, Jarolín, Okoličány rozobrala defenzívu Tučniakov a Jarolín nemal problém zasunúť puk do odkrytej bránky. V ďalšom priebehu sa začalo viac iskriť, ale súboj neprešiel do prehnanej tvrdosti. O prevahe Skalice v prvých dvoch tretinách svedčí aj pomier striel 27:11.

Do tretej časti nastúpili hostia podstatne odhodlanejší, naopak domáci poľavil ia tvrdo za to pykali. Prešov sa tlačil medzi kruhy a skalická obrana dvakrát zaváhala, nechala v tomto priestore voľného najskôr Ošku a následne Šimčáka a zrazu bolo vyrovnané. V nasledujúcom priebehu Východniari aktívne forčekovali, robili domácim problémy a zdalo sa, že zápas príde do predĺženia. Lenže Skalica mala vo svojom strede netradičného, ale zato efektívneho strelca Petra Horvátha. Ten si necelú polminútu pred treťou sirénou nakorčuľoval medzi kruhy a presne mierenou strelou rozhodol o úvodnom víťazstve Skalice.

Michal Rúžička, tréner HK Skalica: „Bol to výborný hokej pre diváka. Hral sa ofenzívny hokej. V tretej tretine sme dvakrát zaváhali, keď sme neustrážili predbrankový priestor. Na konci sme aj s trochou šťastia dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Pre nás bol prvý duel dôležitý, aj z hľadiska mužstva, ale aj z hľadiska divákov, aby sme ich pritiahli na štadión.“

Peter Horváth, autor dvoch gólov: „Dostali sme hneď na úvod Prešov, čo je mimoriadne náročný súper. Zápas sme mali pod kontrolou, boli sme lepší počas celého zápasu. Škoda dvoch zaváhaní v tretej časti, keď sme si nechali streliť dva lacné góly za sebou. Je dôležité, že sme duel zvládli tímovo a nakoniec sme ho doviedli do víťazného konca. Ja som skôr defenzívny typ a preto som mimoriadne rád za dva strelené góly, za ktoré ďakujem predovšetkým svojim spoluhráčom.“

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!