Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

Skalica si v kvalitnom zápase poradila so Sereďou

Mimoriadne kvalitný duel videli diváci v Skalici, kde domáci porazili súpera zo Serede 2:1.

Skalica – Sereď 2:1 (1:1)

Góly: 37. Šebesta, 46. Hruška - 10. Loduha

Žlté karty: 23. Hlavatovič - 20. Michalík, 39. Laura, 65. Pankarićan, 68. Djiby Ba, 346 divákov.

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Hlavatovič, Jánošík, Mizerák - Hruška (90. Ulrich), Čtvrtníček (80. Jakubek), Lipták, Opiela – Šebesta, Haša

Sereď: Ružinský – Mečiar, Bilas (62. Richnák), Laura (79. Mészáros), Milunović, Loduha, Pankarićan, Morong, Michalík, Ventúra (81. Vesić), Djiby Ba

Na ťažkom teréne sa napriek tomu začalo mimoriadne svižne a obe mužstvá sa snažili byť aktívne. Ako prvý sa do šestnástky dostali hostia, ale bez výraznejšej šance. Podstatne nebezpečnejšie vyznela akcia Skalice z pravej strany, ale ani tri centre v rade nenašli adresáta a po štvrtom presnejšom Šebestov pokus defenzíva zblokovala. V 10. minúte sa už skóre menilo, keď spoza šestnástky vystrelil na mokrom teréne hosťujúci Loduha a jeho strela zapadla k zadnej tyči. Gól hostí naštartoval a v nasledujúcich minútach mali viac z hry. V 19. minúte strelu Pankarićana odvrátil Hlavatovič na roh a z neho strela Ventúru po teči skončila iba na bočnej sieti. Na konci prvej polhodiny prebrala iniciatívu Skalica, vypracovala si niekoľko štandardných situácii, ale vážnejšie Ružinského neohrozila. V 35. minúte videl celý štadión jasnú ruku v šestnástke hostí až na rozhodcov a tak sa po skrumáži kopal iba rohový kop. Domácich to zdravo nasrdilo a o dve minúty už bolo vyrovnané, keď výborný center Hrušku z prvej napálil Šebesta na zadnú tyč. Po góle sa opäť viac začala snažiť aj Sereď a v 39. minúte po súboji v šestnástke domácich vykoledoval za filmovanie žltú kartu Laura. V 42. minúte Črtvníček predskočil Ružbarského, ale v ťažkej situácii nestačil presne zamieriť.

Domácim skvele vyšiel vstup do druhého polčasu. Loptu si niekoľkokrát vymenili Šebesta a Hruška, druhý menovaný sa nakoniec dostal až pred brankára a Ružinský bol na jeho strelu k zadnej tyči krátky. V 50. minúte mal v dobrej pozícii štandardnú situáciu Mizerák, ale jeho strelu Ružinský vyboxoval. Z následného rohu hlavičkoval Čvrtníček a hosťujúci brankár predviedol svoje umenie a loptu vyškriabal nad brvno. Z ďalšieho rohu potom Jánošík hlavičkoval tesne nad. V 67. minúte mal blízko ku gólu Mizerák, ale jeho priamy kop iba jemne obtrel brvno hosťujúcej brány. V 74. minúte zahrozili aj hostia a Hlavatovič iba s námahou odvrátil loptu na roh. Z neho Michalík mieril tesne nad. V 78, minúte si vymenili rýchlu loptu Haša s Opielom a prvý menovaný výborne strieľal, ale ešte lepšie zasiahol Ružinský. V závere otvárala Sereď viac hru a hralo sa z jednej strany na druhú. V 83. minúte pálil mimo Mizerák a o minútu neskôr aj hosťujúci Vesić. V 86. minúte vyšla pekná akcia hosťom, ale strieľajúceho Mészárosa vychytal Čikoš-Pavličko. V závere sa na hrot vysunul aj hosťujúci stopér Michalík, ale domáci bez väčších ťažkostí víťazstvo udržali.

Hlasy trénerov:

Jozef Kostelník: ,,Začiatok zápasu boli hostia lepší, nám sa nedala hrať naša hra, nakoľko bol hustý dážď. Inkasovali sme v týchto podienkach prvý gól. Po 20. minúte sa už dala hrať naša hra po zemi a do polčasu sa nám podarilo po peknej akcii vyrovnať. Mali sme výborný vstup do druhého polčasu, keď sme dobre zakombinovali a Hruška nás poslal do vedenia. To sme si do konca zápasu spoľahlivo ustrážili. Pre nás cenné body s kvalitný súperom , za ktoré sme radi."

Michal Gašparík: ,,V úvode sme hrali dobre, ako sme si predstavovali. Dali sme gól, no po 20. minúte začali domáci hrať lepšie a dobre kombinovali. Vyrovnali gólom po našej chybe a tak polčas skončil spravodlivo 1:1. Hráčov sme upozorňovali, aby si dali pozor na začiatok druhého polčasu, ale ako sme mohli vidieť, hneď prvá minúta a my dostaneme gól na 2:1. Potom už domáci mali hernú prevahu, verili si a vyhrali, Či to bolo zaslúžené alebo nie, dali dva góly a vyhrali. "