Nedeľa, 18. február, 2018 | Meniny má Jaromír

Prvá strata Skalice, nestačila na béčko Žiliny

MFK Skalica si pripísala v 5. kole 2. ligy prvú stratu bodov, keď podľahla béčku majstra 0:2.

Daniel Šebesta (vľavo) a Ján Mizerák.(Zdroj: Vlado Miček)

MŠK Žilina B – MFK Skalica 2:0 (1:0)

Góly: 15. Šušolík, 71. Boženík

Žlté karty: 82. L. Jánošík– 64. Švrček, 78. Opiela

MŠK Žilina B: Mandous – Sluka, Michlík (74. Hučko), L. Jánošík, Hancko, Bichakhchyan (63. Majštinik), Klec, Chvátal, Šušolík, Martinček (82. Herrera), Boženík

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko, Švrček, Lipták, Šebesta, Hlavatovič, Mizerák, Haša, Hruška (79. Jakubek), P. Jánošík, Čtvrtníček (77. Ulrich), Opiela

Rozhodcovia: Gemzický –Mókoš, Barenčík –Dohál, 206 divákov.

Od úvodných minút sa hral v Žiline svižný futbal, keď sa obe strany snažili aktívne smerom dopredu. Prvú príležitosť si vypracovali po štvrťhodine domáci, ale Čikoš-Pavličko stačil vytlačiť na roh. Čo domácim nevyšlo pri protiútoku, podarilo sa im po rohovom kope. Ten zahrali nakrátko, skalický gólman ešte hlavičku Hancka stačil vytlačiť pred seba, ale tam nikým nekrytý Šušolík nemal problém otvoriť skóre stretnutia. Po góle sa Záhoráci snažili o rýchlu odpoveď a prevzali taktovku stretnutia pod svoju kontrolu. Lenže museli byť neustále v strehu, lebo Žilina hrozila z rýchlych kontier. Po polhodine sa do dobrej príležitosti dostávali hostia, ale obrana črtajúcu sa šancu dokázala odvrátiť na roh. V závere polčasu ešte Skaličania zatlačili, ale skóre sa napokon mohlo meniť na opačnej strane, keď domáci pálili v dobrej príležitosti iba do bočnej siete.

Béčko začalo lepšie aj druhú časť a už v 47. minúte sa výborným zákrokom prezentoval Čikoš-Pavličko. Skalici stav velil útočiť, ale narážal na kompaktnú defenzívu domácich. Až v 58. minúte sa k nádejnému pokusu odhodlal Šebesta, ale Mandous výborne zasiahol a loptu vytlačil na rohový kop. Aj v nasledujúcich chvíľach mali väčšinou loptu na kopačkách Záhoráci, ale ich centre do šestnástky nedokázali defenzívu Žiliny zaskočiť. Necelých 25 minút pred koncom sa dostali k slovu aj domáci. Dokázali si podržať loptu vo svojom držaní a nakoniec z toho aj ťažili. V 71. minúte prišiel podarený center Sluku z pravej strany, ktorý sklzom dokázal upratať za chrbát brankára Boženík. Po tomto góle sa domáci mladíci ešte viac sústredili na defenzívu a aj keď mala Skalica loptu viac v držaní, žiadnu nebezpečnú situáciu si nedokázala vytvoriť a stratila prvé body v súťaži.

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém MFK Skalica, MŠK Žilina

1. Po policajnej akcii v Senici a Nitre vyhostili 24 cudzincov 128
  2. Záhorie získa viac ako milión eur vďaka združeniu Partnerstvo pre Horné Záhorie 120
  3. V okolí Holíča a Skalice nasnežilo, na diaľnici sa stali prvé nehody 71
  4. Sponzor zaručil Senici účinkovanie zatiaľ do konca sezóny 60
  5. V Skalici sprístupnia výstavu Bolo u nás more 57
  6. Mladík z Malaciek napriek zákazu jazdiť navštevoval autoškolu, už je obvinený 51
  7. Nová brankárska posila Dominik Holec: V Senici bolo vždy rodinné prostredie 38
  8. Obchvat Senice má bližšie k realizácii, financovať by ho mali z eurofondov 36
  9. Skalická nemocnica získala viac ako 3,8 milióna eur, využije ich na gynekológiu a onkológiu 30
  10. Skalica: Nikto nevie, čo s opustenou budovou 22