Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Senica stále čaká na prvé víťazstvo

Futbalisti Senice nedokázali ani v piatom stretnutí sezóny naplno bodovať. Na domácej pôde prehrali s Nitrou 0:1, keď jediný gól padol z pokutového kopu v 65. minúte z kopačky Balaja.

Michal Ranko (v červenom) v súboji s Macdonaldom Nibom v zápase 5. kola Fortuna ligy FK Senica - FC Nitra.Michal Ranko (v červenom) v súboji s Macdonaldom Nibom v zápase 5. kola Fortuna ligy FK Senica - FC Nitra. (Zdroj: Róbert Fritz)

FK Senica - FC Nitra 0:1 (0:0)

Gól: 65. Balaj (z 11 m)

Rozhodovali: A. Somoláni – T. Somoláni, Barenčík, 915 divákov

ŽK: Čikoš, Jarabica, Ďuriš, Medveděv – Charizopulos, Fábry, Kuník, ČK: 80. Jarabica po druhej ŽK – 83. Niba

FK Senica: Plach – Medvěděv, Ranko, Jarabica, Čikoš – Richtárech, Podhorin – Obiechina (50. Duga), Vaščák, Rigo (73. Krč) – Ďuriš

FC Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Niba, Chovanec – Šimončič – Valenta (55. Ngeyitala), Charizopulos, Kotrík, Ivančík (55. Fábry) – Balaj (90.+ Abrahám)

Seničania nastúpili na zápas s Nitrou s novou akvizíciou. Na ľavej strane obrany nastúpil Erik Čikoš. V zostave nováčika z Nitry absentoval kapitán Kóňa. V prvom polčase sa hral sotva priemerný futbal. Pred oboma bránami bolo málo vzruchu. Chvíľu ťahali smerom dopredu domáci, potom zase hostia. Na strane hostí zaujala Križanova hlavička v 27. minúte, lopta letela tesne vedľa, na druhej strane po Vaščákovej strele z otočky z hranice pokutového územia lopta letela nad Hroššovu bránu.

Aj v druhom polčase pokračoval málo záživný futbal. Obidvaja brankári takmer nemali robotu. Jediný gól zápasu priniesla 65. minúta, kedy Čikoš v pokutovom území fauloval jedného z hosťujúcich hráčov a Balaj z penalty s prehľadom vsietil. Domáci sa smerom dopredu veľmi trápili a za celý zápas si nevypracovali jedinú šancu. Záver stretnutia bol zbytočne nervózny. Najprv nepresný rozhodca Somoláni behom jedného okamihu udelil dve žlté karty, domácemu Jarabicovi a následne aj červenú, aby o tri minúty unikajúceho Ďuriša fauloval stopér Niba a takisto šiel predčasne pod sprchy. V závere si už ani jedno mužstvo nevypracovalo šancu a tak Nitra odišla zo Záhoria víťazne a usadila na čele Fortuna ligy.

Hlasy po zápase

Ivan Vrabec, tréner FK Senica: „Chceli sme tento duel zvládnuť lepšie. Po štyroch prehrách sme sa chceli odraziť, čo sa nám nepodarilo. Prvý polčas z našej strany nebol najhorší, ale celý zápas nám nefungovali kraje. Tým sme sa nevedeli dostať za obranu Nitry a nevytvárali sme si šance. Na hre je vidieť určité zlepšenie, ale na niektorých hráčoch je vidieť, že im chýba zápasová prax. Niektorí z nich nehrali viac ako tri mesiace a tento herný výpadok je jednoducho cítiť.“

Ivan Galád, tréner FC Nitra: „Chlapci sa na mňa asi budú hnevať, ale dnes nám duel nevyšiel. Nehrali sme dobre kombinačne a radosťou môže byť len zisk troch bodov. Chcel by som aby sme hrali lepšie, ale pozitívum je, že sme nedostali gól už päť zápasov.“