Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Seničania sa zo Žiliny vracajú s vysokou nádielkou

Senickí futbalisti sa predstavili na ihrisku v Žiline, kde čelili majstrovi. Ten bol do tohto stretnutia bez bodu, ale už do polčasu rozhodol o víťazstve.

Jedna z mála útočných aktivít Seničanov v 4. kole Fortuna ligy MŠK Žilina - FK Senica.(Zdroj: Vlado Miček)

MŠK Žilina – FK Senica 7:1 (4:0)

Góly: 20. a 74. Mráz, 29. Káčer, 34. Hancko, 36. Ranko (vl.), 78. a 84. Škvarka - 67. Ďuriš (11 m)

Žlté karty: 65. Kaša, 65. Mazáň - 54. Otrísal, 79. Plach, 87. Ďuriš, 2 656 divákov, rozhodovali: Ziemba – Galo, Hrmo

MŠK Žilina: Volešák – Mazáň (67. Polievka), Hancko, Kaša, Vallo (83. Jánošík) – Škvarka (C), Diaz, Káčer (79. Gerebenits) – Holúbek, Mráz, Špalek.

FK Senica: Plach – Podhorin, Jarabica, Ranko (C), Medveděv – Krč (57. Červeňák), Richtárech – Martišiak, M. Rigo, Otrísal – Ďuriš.

Seničania začali prekvapujúco aktívne a v 5. minúte sa po prieniku Martišiaka dostali k prvému rohu. Po Rigovom centri sa k zakončeniu dostal Ďuriš, ale tiesnený nemieril presne. V 7. minúte sa k prvému rohu dostali aj domáci a Hanckova strela mierila nad. V 11. minúte kopsli Záhoráci priamy kop z ľavej strany, Richtárechov center skončil v náručí Volešáka. V 14. minúte prišla prvá strela do priestoru brány. Špalekov pokus bez väčších ťažkostí kryl Plach. V 17. minúte zakombinovala na ľave strane dvojica Vallo, Špalek a bývalý Seničan Mráz mal blízko k otvoreniu skóre. Jeho hlavička len tesne minula Plachovu bránu. Čo sa mu nepodarilo vtedy, napravil v 20. minúte, keď Špalekov center namieril pravačkou k vzdialenejšej tyči a Plach nemal nárok. Domáci po góle pridali na intenzite a centre lietali do šestnástky až nepríjemne často a po jednom z nich tečovaná strela Káčera skončila v sieti. Hneď po tomto okamihu mala Senica na nohe stopercentnú šancu, ale Medveděv nevyzrel na Volešáka a ani dorážka Ďuriša do odkrytej brány mierila iba do bočnej siete. V 34. minúte predviedol málo vídanú strelu stopérr Hancko, ktorý z dialky napriahol a lopta od oboch žrdí skončila v sieti. Aby toho nebolo dosť, už o dve minúty si Špalekov center zrazil do vlastnej siete Mišo Ranko. Aj v nasledujúcich minútach mala Žilina väčšinu času loptu na kopačkách, ale gólovú príležitosť si už nevytvorila a tak sa išlo do kabín za stavu 4:0 pre Šošonov.

V 48. minúte sa Ďuriš rútil z pravej strany sám na Volešáka, strelu priehlavkom mu však pozorný Volešák vyrazil. V 50. minúte skúšal efektnú koncovku Špalek, ale pätička skončila v Plachovom náručí. Po hodine vyhral Mráz súboj s defenzívou Senice, naservíroval ideálnu loptu Škvarkovi, ktorý mieril vedľa. V 65. minúte po štandardnej situácii podkopol Ranka Kaša a rozhodca bez váhania ukázal na značku pokutového kopu. Z neho sa nemýlil Ďuriš a znížil na 1:4. Hneď po góle sa v dobrej príležitosti vyskytol po Špalekovom centri Mráz, jeho hlavička ale minula Plachovu bránu. V 74. minúte sa na pravej strane objavil Polievka, poslal prudký center do päťky, dezorientovaný Medveděv nešťastne nastrelil Sama Mráza, od ktorého sa lopta odrazila do siete. O pár minút prišiel opäť útok z pravej strany Žiliny a k odrazenej lopte na hranici šestnástky sa dostal Škvarka, ktorý prudkou strelou zvýšil už na 6:1. Ďalší útok z pravej strany sklepol Špalek na Škvareka, ktorý z prvej nezaváhal. V 88. minúte síce dosiahol svoj druhý gól Ďuriš, ale rozhodca postrehol, že bol dosiahnutý rukou a presný zásah neuznal.

Ohlasy trénerov

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "V prvom rade veľký kompliment divákom, ktorí prišli povzbudiť mužstvo, klub. V prvej časti sme boli presní, rýchli, otvorili sme súpera a rozhodli už v prvom polčase. Úvod druhej časti nám nevyšiel podľa predstáv, potom sme naskočili naspäť. Som rád, že sa strelecky chytil kapitán Škvarka, i ostatní hráči. Bolo to cenné víťazstvo po kvalitnom výkone. Môžeme sa chvíľu potešiť a od zajtra pokračovať vo víťaznom ťažení."

Ivan Vrabec, tréner Senice: "Ťažko sa my hodnotí tento zápas. Je ťažko hrať prvú ligu s druho – treťoligovými hráčmi. Aktuálny stav hovorí, že je to z našej strany trápenie. Do zápasu sme nastupovali s určitými predsavzatiami, ale tie zostali v šatni. Nechceli sme dať súperovi priestor, ale dali sme mu ho až moc. Na lepší výsledok sme mohli pomýšľať za stavu 0:2. Nevyužili sme náznaky šancí. Od tohto stavu Žilina, ktorá má kvalitnejšiu mužstvo, kontrolovala priebeh zápasu."

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Liga majstrov 2017/2018, Senica, FK Senica, MŠK Žilina