Slovenský pohár: Senica a Malacky ďalej, v šlágri Skalica zdolala Rohožník

Senica zvládla úlohu favorita v Rožňave, keď sa presadili traja premiéroví strelci v klubovom drese. Skalica si základ postupu v Rohožníku postavila už v prvom polčase.

Zo zápasu 2. kola Slovnaft cupu FC Rohožník - MFK Skalica.Zo zápasu 2. kola Slovnaft cupu FC Rohožník - MFK Skalica. (Zdroj: Vlado Miček)

MFK Rožňava - FK Senica 0:4 (0:2)

Góly: 20. Ďuriš, 41. Obiechina, 51. a 77. Martišiak

Rožňava: Pulen – Ďuríček, Greško, M. Gere, Sappanoš, Koretskyy, P. Gere (C), Szkokan, Svedyuk, Štyvar, Gallo Náhradníci: Korfanta, Havko, Kardos, Krak, Dusa

Senica: Milošovič – Otrísal, Jarabica, Podhorin, Medveděv – Krč, Richtárech – Obiechina, Rigo, Vaščák (C) – Filip Ďuriš Náhradníci: Plach – Ranko, Malý, Martišiak, Smékal

Seničania od úvodných minút ukazovali, kto je v zápase favoritom a postupne získavali čoraz väčšiu prevahu. Tú zúročila už v 20. minúte, keď sa premiérovo za Senicu trafil Filip Ďuriš. Po tomto zásahu sa osmelili aj domáci, ktorí sa dvakrát dostali pred Milošoviča, ale k vážnejšej strele sa nedostali. A tak opäť zahrozili naši hráči. V 41. minúte si strelecký účet na Záhorí otvoril Pentecost Obiechina a dodal na naše kopačky potrebný kľud.

V druhom polčase sme kontrolovali priebeh stretnutia a už v 51. minúte sa pridal do listiny strelcov tretí premiérový strelec Dominik Martišiak, ktorý prišiel na ihrisko v 2. polčase. Ten istý hráč v 77. minúte upravil na 4:0.

Záhorácke derby v 2. kole Slovenského pohára

FC Rohožník – MFK Skalica 0:4 (0:2)

Góly: 17. Mizerák, 31. Šebesta, 69. Haša, 89. Ulrich

Rohožník: Adamovič – Troják (66. Pelikán), Škuta, Zajíc, Mi. Lorinczi, Privrel, Uhrinec, Nemec, Kalanka (16. Benca), Ma. Lorinczi

Skalica: Fišan – Mizerák, Hlavatovič, Jánošík, Švrček – Lipták, Opiela – Hruška, Šebesta (75. Ondriš), Haša (85. Vrábel) – Jakubek (58. Ulrich)

Prvú šancu mali hostia, ale priamy kop Hrušku v 5. minúte nenašiel v šestnástke adresáta. O dve minúty posielal do šestnástky center Škuta, ale obrana nedovolila zakončiť Kaderovi. Aj v ďalších minútach sa hral svižný futbal, ale bez šancí. V 11. minúte posielali Skaličania Hruška a Lipták centre do šestnástky, ale ani jeden z nich nenašiel svojho spoluhráča. Už v 16. minúte museli domáci nútene striedať, keď sa zranil Kalanka a to horšie ich čakalo ešte o minútu. Chybu defenzívy potrestal nekompromisnou strelou pod brvno Mizerák. V 22. minúte zahrali zaujímavú štandardnú situáciu domáci a striedajúci Benca mal na zadnej tyči na hlave vyrovnanie, ale trafil iba do náručia Fišana. V 26. minúte sa dostali opäť k slovu Skaličania, ale strelu Jakubeka Adamkovič kryl. V 31. minúte prišla ďalšia minela v defenzíve Rohožníka a Šebesta sám pred brankárom nemilosrdne trestal. V 35. minúte sa k ďalekonosnej strele dostal Benca, ale Fišan bol na mieste. V 40. minúte sa o rýchly protiútok pokúsili domáci, ale strela Marka Lorincziho mierila vysoko nad. V 44. minúte Hlavatovič hlavou tesne minul bránu domácich a v poslednej minúte prvého polčasu obtrel Hruška z priameho kopu spojnicu Adamkovičovej brány.

Druhý polčas začal rezko. Najskôr sa Mizerák predieral do šestnástky, ale defenzíva ho síce s problémami, ale dokázala zastaviť. V nasledujúcich okamihoch sa k dvom rohom dostal Rohožník, ale hlavičku Nemca obrana hostí dokázala zblokovať. V 55. minúte sa k technickej strele dostal hosťujúci Jakubko, ale mieril nad. V 58. minúte sa do gólovej šance rútili Skaličania, Haša nahrával voľnému Hruškovi, ale ten sa nechal predskočiť Nemcom, ktorý zachránil čistý gól. Ďalšiu tutovku spálil po hodine hry Haša, keď ho Šebesta vysunul samého pred Adamoviča, ale ten sa vyznamenal. Výborný zákrok predviedol aj v 69. minúte po strele Šebestu, ale na dorážku Hašu bol už bezmocný a Skalica viedla 3:0. O pár okamihov sa mohli gólu dočkať aj domáci, ale Marek Lorinci pozorného Fišana neprekonal. Na druhej strane sa sám pred Adamkovičom vyskytol Ulrich, ale vonkajším nartom mieril vedľa. V poslednej desaťminútovke sa domáci snažili streliť aspoň čestný úspech, ale nebolo im súdené. Naopak v 83. minúte mal blízko ku gólu pri svojej premiére v Skalici Jánošík, ale jeho hlavičku vytesnila obrana mimo priestor troch žrdí. Nakoniec sa však Skaličania štvrtého gólu dočkali, keď sa v predposlednej minúte dostal do šestnástky Ulrich a prestrelil Adamkoviča.

Lozorno – Pohronie 0:4 (0:2)

11. Frimmel, 28. Ďungel, 56. Lipták, 90. Prikryl

ŠK Lozorno, FO: Javorský - Prečuch (72. Kováč), Švajdlenka, Ščepka (37. Karas), Karovič, Gecler, Čermák, Pešl, Horvát (C), Sagula, Dubec (70. Repiský)

TJ Družstevník Bešeňov – FC Malacky 2:6 (2:4)

12. Benkó, 15. Balogh – 5. Mifkovič, 9., 11. Miklušičák, 33. Alaksza (vlastný gól), 67., 71. Ronec (druhý z PK)

ČK: 65. Balogh (TJ Družstevník Bešeňov)

FC Malacky: Preis – Mikula (C), Rupec, Uhrinec, Velický (52. Zváč), Švec, Režný, Čeřovský (23. Ronec), Michalek, Miklušičák, Mifkovič (74. Hitmar)

Autor: Dávid Malík