Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Medailová žatva skalických triatlonistov

Skalickým triatlonistom sa mimoriadne darilo na na Transilvania European Cross Festival 2017 v Rumunsku.

V Rumunsku sa uskutočnil Transilvania European Cross Festival 2017, ktorého sa zúčastnili aj členovia Kompava H-Triathlon Teamu Skalica: Boris Janata, Peter Hertl junior, Peter Hertl senior, Ivan Daniel a Borisov brat Simon Janata, ktorý bol neoddeliteľnou súčasťou výpravy tímu na ME.

Trať kros triatlonu pozostávala z 1 km plávania, 23,75 km horskej cyklistiky a 6,2 km terénneho behu. Štart preteku bol o 9:15 a štartové pole, pozostávajúce zo 162 pretekárov bolo rozdelené do niekoľkých vĺn, medzi ktorými bol 5 minútový interval. Vzhľadom na teplotu vody, ktorá mala 26,5C, boli neoprény zakázané.

Boris Janata štartoval v prvej vlne vo vekovej kategórii muži 20-24 rokov a Peter Hertl v druhej vlne vo vekovej kategórii muži 40-44 rokov. Obaja si počínali veľmi dobre, keď vybiehali na popredných pozíciách a Peter Hertl dokonca dokázal ešte popredbiehať plavcov z prvej vlny. Po plávaní nasledoval zavádzací okruh, ktorý bol tvorený 3,7 km stúpaním po ktorom sa následne pretekári napojili na cyklistickú časť tvorenú 4x5 km okruhmi v okolí zoologickej záhrady Targu Mures. Trať cyklistiky bola technická, s náročnými stúpaniami a zjazdami a vyhovovala obom závodníkom, keď popredbiehali niekoľko pretekárov a vytvorili si tak priaznivú pozíciu pred záverečným behom. Cyklistika bola o to ťažšia, že postupne prichádzali pretekári z ostatných vĺn a predbiehanie na trati bolo naozaj umenie. Terénny beh, ako posledná časť triatlonu bola naozaj náročná a skladala sa z 2x3,1 km okruhov, ktorého úvodný kilometer bol dlhý zbeh po ktorom nasledovali 2 km náročných stúpaní zakončených cieľovou rovinkou. Boris Janata vybiehal na beh vo svojej kategórii na treťom mieste, ktoré sa mu podarilo udržať až do cieľa a tak sa radoval z bronzovej medaily. Peter Hertl vybiehal vo svojej vekovej kategórii po dvoch úvodných disciplínach prvý, ale 2 km pred cieľom ho predbehol taliansky reprezentant a tak z toho bolo krásne 2. miesto.

V ten istý deň po medailovej ceremónii, sa chalani z Kompava H-Triathlon Teamu Skalica postavili na štart Dracula Night Swim, ktorého štart bol o 21:00. Po náročnom triatlone, po ktorom nebolo veľa času na regeneráciu sa im podaril ďalší krásny výsledok. Peter Hertl junior dosiahol 1. miesto v kategórii muži 40-49 rokov, Boris Janata takisto 1. miesto v kategórii muži 19-29 rokov, Peter Hertl senior 3. miesto v kategórii muži 50+ a Ivan Daniel 6. miesto v kategórii muži 40-49 rokov.

„Preteky boli naozaj pekné a celkovo sme si to užili, ako aj pobyt v meste Targu Mures, ktorý zanechá nezmazateľne spomienky na výsledok, atmosféru ako aj skvelú partiu, akú som kedy zažil. S Peťom sme si tieto preteky išli užiť a najmä zabojovať o čo najlepší výsledok, čo sa nám v tak silnej konkurencii podarilo. Priviezli sme si domov krásne medaily. Veľká vďaka patrí aj chalanom ktorí tam s nami boli a povzbudzovali počas triatlonu, zároveň sa chcem poďakovať môjmu bratovi Simonovi, ktorý bol popri trati a hnal ma vpred a o to ľahšie sa mi potom išlo, ako aj rodine, ktorá nemohla byť priamo na mieste a podporovať ma tak ako som na ostatných pretekoch zvyknutý, ale aj tak som cítil ich podporu na diaľku, pretože to je to “palivo“ ktoré ma ženie vpred. Takisto nemôžem nespomenúť a poďakovať sa rodine Hertlovcov, ktorí ma k tomuto krásnemu športu priviedli“ povedal po príchode domov Boris Janata.

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto