Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

Skalica po jednoznačnom priebehu zdolala Komárno

Úvodným kolom odštartovala nová druholigová sezóna, v ktorej Skaličania privítali Komárno, ktoré po jednoznačnom priebehu zdolali 3:1.

Skalická radosť po prvom góle sezóny z hlavy Miša Jakubeka.(Zdroj: Vlado Miček)

MFK Skalica - KFC Komárno 3:1 (1:0)

Góly: 24. Jakubek, 65. Šebesta, 66. Jakubek - 74. Militosyan

Žlté karty: 60. Švrček - 50. Matič, 52. Rahman, 713 divákov

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko - Švrček, Majerník, Neoveský, Mizerák - Hruška (83. Vrábel), Lipták, Hlavatovič, Ulrich (77. Čtvrtníček) - Šebesta - Jakubek (67. Haša)

KFC Komárno: Tomaš - Podlucký, Bilyk, Militosyan, Sekulič, Matič, Kuruc (29. Rahman), Kele (75. Németh), Huszty, Hovsepyan, Rahman (69. Kováč)

Obe mužstvá sa stretli v príprave a Komárno vtedy prekvapujúco zvíťazilo 5:1. Lenže súťažný duel bol v úplne opačnom garde. Skaličania začali zostra a už v prvej minúte sa mohli ujať vedenia, keď sa pred šestnástkou dostal k lopte Jakubek, ale netrafil odkrytú bránku. Neprešlo ani 60 sekúnd a ďalšiu tutovku spálil Šebesta, ktorý neuspel sám pred Tomašom z hranice päťky. Skalica pokračovala v snahe o rýchly gól a po rohu Mizeráka trafil Neoveský tyč.V 7. minúte z hranice šestnástky strieľal Hruška, ale brankár loptu kryl. Hostia sa k šestnástke súpera dostali až v 13. minúte, ale z rohu nič nevyťažili. Následný center po faule Mizeráka skončil v náručí Čikoš-Pavlička. Hneď z protiútoku mohlo zahrmieť na druhej strane, ale Ulrichov mäkký center Jakubek poslal mimo brány. V 18. minúte získali Záhoráci šancu troch štandardných situácií, ale ani jednu nedokázali zakončiť do priestoru brány. Skalica pokračovala v tlaku a v 24. minúte sa dočkala zaslúženého vedenia. Z pravej strany nacentroval Švrček a Jakubek hlavičkou mieril presne k žrdi. V 34. minúte sa do šance dostávali hostia, ale akciu prekombinovali. V 38. minúte z 20 metrov pálil Hruška, ale Tomaš vytesnil na roh. V 40. minúte po aute Mizeráka zle boxoval Tomaš, ale Šebestovu strelu defenzíva Komárna na čiare odkopla.V 41. minúte sa po zlej rozohrávke Rahmana dostal do dobrej streleckej príležitosti dostal Šebesta, ale jeho pokus mieril tesne nad. V 43. minúte centroval do šestnástky Mizerák, ale loptu minuli Hruška aj Jakubek a Ulrichov pokus z uhla Tomaš chytil. O pár okamihov rozohrala Skalica kombinačnú akciu, na ktorej konci bol Jakubek, ale mieril nad. V poslednej minúte kopali Záhoráci priamy kop z nádejnej pozície pred šestnástkou, ale Hlavatovičov pokus skončil vysoko nad.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Dvojgólový strelec Skalice Michal Jakubek už pozerá dopredu

Do druhej časti lepšie nastúpili hostia, ale ani jedna z dvoch striel nenarobila Čikoš-Pavličkovi výraznejšie problémy. V 53. minúte vyhral hlavičkový súboj Hruška, k lopte sa dostal Jakubek, ale jeho pokus mieril vedľa. V 55. minúte kopal roh Ulrich, hlavičkoval Jakubek a na zadnej tyči chýbali centimetre Hlavatovičovi, aby loptu dotlačil do siete. V 59. minúte zacentroval Mizerák, ale Ulrich miesto spätnej prihrávky na Šebestu volil strelu do bočnej siete. Šebesta sa dočkal v 65. minúte, keď po osi Hlavatovič, Hruška sa k nemu dostala lopta na hranici päťky a strela bez prípravy zapadla k zadnej tyči. Neprešla ani minúta a Ulrichov center sa odrazil k Jakubekovi, ktorý svoj výborný výkon korunoval podarenou strelou z voleja do šibenice. Následne prenechal miesto debutujúcemu Hašovi a o pár minút prvýkrát v drese Skalice vybehol aj Čtvrtníček. Domáci mali aj ďalší priebeh pod kontrolou, ale v 74. minúte spravila defenzíva obrovskú sumu a Militosyan si najskôr posadil brankára Skalice a vzápätí trafil z uhla prázdnu bránku. O dve minúty mohlo byť opäť o tri góly, ale kombinačnú akciu po osi Hruška, Čtvrtecký, Haša zakončil Hlavatovič len do obrancu hostí. Vzápätí sa rútil na brankára hostí Šebesta, ale tiesnený stopérom hostí nestihol byť pri lopte včas. V závere sa ešte Skalica pridať ďalší gól, ale po prestriedaní viazla kombinácia a tak sa zápas skončil 3:1.

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, MFK Skalica, Futbal

1. V Holíči pobehuje krkavec, ktorý šteká a rozpráva 1 793
  2. Plaváreň v Senici kritizujú, návštevnosť má ale vysokú 1 630
  3. Mesto Skalica plánuje tento rok postaviť športovú halu 335
  4. FK Senica vábi slovenského hrdinu z európskeho šampionátu do 21 rokov Foto 146
  5. Obec Hlboké dostala dotáciu takmer 90-tisíc eur 109
  6. Malacky sa môžu pochváliť viacerými parkami, miestom oddychu sú aj v zime 69
  7. Polícia pátra po mužovi z Jablonice, vydala na neho aj zatykač 56
  8. V Gbeloch sa uskutoční folklórna súťaž, víťazi postúpia do celoslovenského kola 41