Senica na úvod sezóny tesne podľahla Trenčínu

Seničania podali na úvod nového ročníka Fortuna ligy sympatický výkon, ale mužstvo AS Trenčín bolo nad ich sily a podľahli mu 1:2.

Zo zápasu 1. kola Fortuna ligy FK Senica - AS Trenčín.Zo zápasu 1. kola Fortuna ligy FK Senica - AS Trenčín. (Zdroj: Róbert Fritz)

FK Senica - AS Trenčín 1:2 (0:1)

Góly: 90. Alan Kováč - 14. Gong, 47. Paur

Rozhodovali: Smolák - Weiss, Jenčura, ŽK: Kováč - Paur, 1 213 divákov

FK Senica: Plach – Medveděv, Ranko, Podhorin, Otrísal - Richtárech - Martišiak (69. Červeňák), Rigo, Romulo (55. Krč), Kováč – Smékal (46. M. Kosorín)

AS Trenčín: Chovan – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Julien - El Mahdioui - Gong, Paur, Ubbink (60. Mance), Beridze (46. Zubairu) - Čatakovič (78. Kvocera)

Záhoráci v pozmenenej mladej zostave nastúpili proti technicky vyspelému Trenčínu. Počas celého polčasu mali jasne hru pod kontrolou Trenčania. Seničania sa len bránili a snažili sa o sporadické protiútoky. Vo 4. minúte nepríjemne pálil Beridze tesne nad. Úvodný gól na seba nenechal dlho čakať, Gong vypichol loptu Otrísalovi a brankárovi Plachovi strelil, aj za pomoci ľavej žrde, úvodný gól. O dve minúty bol v ďalšej gólovke Paur, ktorý dostal loptu za obranu, obišiel brankára Placha, loptu smerujúcu do brány vykopol stopér Podhorin. V 28. minúte nepríjemne tvrdo pálil zvnútra 16-ky Gong, tentoraz bol brankár Plach pripravený. V 33. minúte strieľal Ubbink z priameho kopu z uhla, lopta obtrela brvno Plachovej brány. Seničania sa dostali prvýkrát k ohrozeniu trenčianskej bránky v 34. minúte, na konci akcie bol Martišiak, ktorého strela však veľa problémov Chovanovi nenarobila.

Hneď na začiatku druhého polčasu dali Trenčania druhý gól, keď si nabehol Paur a hlavou skóroval. Druhé dejstvo sa po tomto góle len dohrávalo. Záhoráci mohli viackrát využiť zaváhania trenčianskej obrany. V 58. minúte sa predral cez stopérov striedajúci Kosorín, mieril tesne vedľa pravej žrde. Stretnutie sa odohrávalo prevažne medzi 16-kami, pričom chýbalo častejšie zakončenie. V závere v 88. minúte mohol zvýšiť striedajúci Kvocera, keď v protiútoku zakončoval spoza 16-ky, domáci gólman Plach loptu vyškriabal na rohový kop. V samom závere sa Seničanom podarilo streliť čestný úspech, keď Kováč krásnou strelou z rohu 16-ky vymietol ľavú šibenicu Chovanovej brány. Rozdiel v zápase medzi oboma družstvami bol značný. Mladí Záhoráci sa snažili bojovnosťou sťažiť súperovi zápas, no Trenčania ho pohodlne doviedli do víťazného konca.

Ohlasy trénerov

Ivan Vrabec, tréner FK Senica: „My sme sa pripravovali na zápas v rámci možností. Niektorých hráčov som ešte ani nevidel hrať. Prišli až v sobotu na prvý tréning, takže to bolo pre nás ťažšie. Začiatok do gólu nebol zlý, plnili sme taktické pokyny. Ak by nepadol tak skoro gól, bol by ten priebeh trochu iný. Ale treba povedať, že kvalita Trenčína je momentálne niekde inde ako sme my. Súperovi sme dali veľa priestoru, vytvorili si dostatok šancí. V druhom polčase sme dostali rýchly gól. Slúži chlapcom ku cti, že zápas nezabalili a bojovali do poslednej minúty.“

Martin Ševela , tréner AS Trenčín: „Som spokojný, že si domov vezieme zo Senice tri body. Do zápasu sme išli s tým, že chceme streliť čo najskôr gól, čo sa nám už po štvrťhodine podarilo. Bolo to dôležité, lebo sme vedeli, že súper bude hrať predovšetkým zo zabezpečenej obrany na rýchle protiútoky. Potrebovali sme byť trpezlivý. Myslím si, že prvý polčas si súper nevypracoval vážnejšiu šancu. Aj v druhom polčase sme chceli diktovať tempo hry. Vyšla nám štandardná situácia na začiatku polčasu, čo bolo dôležité. Chceli sme streliť rozhodujúci tretí gól, čo sa nám nepodarilo a od 80. minúty to bol z našej strany mierny chaos a Senici sme v závere ponúkli tri šance.“