Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Skalica doma nestačila na poľský klub z Bielsko-Biala

Skaličania počas zápasu s poľským súperom neboli horším mužstvom, ale doplácali na efektivitu v koncovke.

Zo zápasu MFK Skalica - Bielsko-Biala. Vľavo Ján Mizerák, v strede Oliver Podhorín zo Skalice, vpravo dvojgólový strelec Pawel Tomczyk z Bielsko-Biala.Zo zápasu MFK Skalica - Bielsko-Biala. Vľavo Ján Mizerák, v strede Oliver Podhorín zo Skalice, vpravo dvojgólový strelec Pawel Tomczyk z Bielsko-Biala. (Zdroj: Vlado Miček)

MFK Skalica - TS Podbeskidzie Bielsko-Biala 1:3 (0:2)

Góly: 83. Kubus – 20. a 25. Tomczyk, 80. Kozak

Zostava MFK Skalica: Pavličko - Švrček, Majerník, Podhorín, Mizerák (50. Lipták) - Opiela, Hlavatovič, Ulrich (55. Kubus), Hruška – Jakubek (55. Silný), Šebesta(80. Ondriš)

Skaličania začali aktívne a už v 5. minúte mal plné ruky práce Fabisiak, ktorý musel krotiť Ulrichovu strelu. Naopak v 9. minúte sa vo výbornej príležitosti ocitol Kacper, ale takisto bez gólového efektu. Po štvrťhodine sa do šestnástky predral Šebesta, ale jeho prihrávka Jakubka prekvapila a z veľkej príležitosti nebolo nič. Nevyužitý úvodný tlak sa domácim vzápätí vypomstil. V 20. minúte minul Podhorín enter z ľavej strany a Tomczyk nemal problém otvoriť skóre. O päť minút už viedli hostia o dva góly, keď sa opäť trafil Tomczyk po centri Moskwika. Záverečná štvrťhodina bola plne v réžii Záhorákov, ktorí ale dokázali spáliť aj najvyloženejšie šance. V 32. minúte tvrdú strelu Šebestu vytesnil brankár na brvno a k odrazenej lopte sa nedostal Hlavatovič, v 42. minúte po aute Mizeráka našiel Ulrich v päťke úplne voľného Jakubka, ktorý nedal, v 44. minúte zabojoval Hlavatovič s Jakubkom, prvý menovaný vyslal Šebestu zoči voči Fabisiakovi, ale ten bol úspešnejší a z následného roku najskôr nastrelil Hlavatovič brvno a odrazenú loptu poslal Šebesta tesne mimo tri žrde.

Druhý polčas aj vinou striedaní a obrovského tepla už nemal dostatočné tempo a šancí bolo poskromne. Za zmienku stojí príležitosť Hrušku po hodine hry, keď sa rútil na bránu, ale jeho kontakt so súperom v šestnástke nebol posúdený ako faul. V 80. minúte vyšla hosťom kolmá prihrávka za obranu, Kozak narazil hruďou Pinderovi, ktorého strela zapadla pod brvno a bolo 0:3. Gólu sa napokon dočkali aj domáci, keď v 83. minúte center Liptáka za obranu z prvej poslal do siete Kubus. Ten istý hráč mohol v poslednej minúte upraviť výsledok, ale Švrčkovu prihrávku poslal mimo bránu.