Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Skalica doma nestačila na poľský klub z Bielsko-Biala

Skaličania počas zápasu s poľským súperom neboli horším mužstvom, ale doplácali na efektivitu v koncovke.

Zo zápasu MFK Skalica - Bielsko-Biala. Vľavo Ján Mizerák, v strede Oliver Podhorín zo Skalice, vpravo dvojgólový strelec Pawel Tomczyk z Bielsko-Biala.(Zdroj: Vlado Miček)

MFK Skalica - TS Podbeskidzie Bielsko-Biala 1:3 (0:2)

Góly: 83. Kubus – 20. a 25. Tomczyk, 80. Kozak

Zostava MFK Skalica: Pavličko - Švrček, Majerník, Podhorín, Mizerák (50. Lipták) - Opiela, Hlavatovič, Ulrich (55. Kubus), Hruška – Jakubek (55. Silný), Šebesta(80. Ondriš)

Skaličania začali aktívne a už v 5. minúte mal plné ruky práce Fabisiak, ktorý musel krotiť Ulrichovu strelu. Naopak v 9. minúte sa vo výbornej príležitosti ocitol Kacper, ale takisto bez gólového efektu. Po štvrťhodine sa do šestnástky predral Šebesta, ale jeho prihrávka Jakubka prekvapila a z veľkej príležitosti nebolo nič. Nevyužitý úvodný tlak sa domácim vzápätí vypomstil. V 20. minúte minul Podhorín enter z ľavej strany a Tomczyk nemal problém otvoriť skóre. O päť minút už viedli hostia o dva góly, keď sa opäť trafil Tomczyk po centri Moskwika. Záverečná štvrťhodina bola plne v réžii Záhorákov, ktorí ale dokázali spáliť aj najvyloženejšie šance. V 32. minúte tvrdú strelu Šebestu vytesnil brankár na brvno a k odrazenej lopte sa nedostal Hlavatovič, v 42. minúte po aute Mizeráka našiel Ulrich v päťke úplne voľného Jakubka, ktorý nedal, v 44. minúte zabojoval Hlavatovič s Jakubkom, prvý menovaný vyslal Šebestu zoči voči Fabisiakovi, ale ten bol úspešnejší a z následného roku najskôr nastrelil Hlavatovič brvno a odrazenú loptu poslal Šebesta tesne mimo tri žrde.

Druhý polčas aj vinou striedaní a obrovského tepla už nemal dostatočné tempo a šancí bolo poskromne. Za zmienku stojí príležitosť Hrušku po hodine hry, keď sa rútil na bránu, ale jeho kontakt so súperom v šestnástke nebol posúdený ako faul. V 80. minúte vyšla hosťom kolmá prihrávka za obranu, Kozak narazil hruďou Pinderovi, ktorého strela zapadla pod brvno a bolo 0:3. Gólu sa napokon dočkali aj domáci, keď v 83. minúte center Liptáka za obranu z prvej poslal do siete Kubus. Ten istý hráč mohol v poslednej minúte upraviť výsledok, ale Švrčkovu prihrávku poslal mimo bránu.

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Liga majstrov 2017/2018, MFK Skalica

1. Skalickí hokejisti majú za sebou prvý prípravák Foto 709
  2. Letné kúpanie má ďalšiu obeť, žena zo senického okresu sa utopila na Zlatých pieskoch 504
  3. Pozor na predpisy, zajtra sa chystá dopravná kontrola 463
  4. Na Národnú púť do Šaštína mimoriadne vlaky nepôjdu, nemá ich kto zaplatiť 217
  5. Ukončili vyšetrovanie smrti dohryzeného Stupavčana 158
  6. Ukrajinec s takmer 3,7 promile spôsobil nehodu 79
  7. Za vraždu v Senci potrestaný nebude 57
  8. Veterány na zámku v Holíči Foto 57
  9. Odchovanec Skalice mení Škandináviu za Trenčín, ide za Oremusom 54
  10. Najlepší obranca ligy Skaličan Škápik: Pre hráča je česť hrať za mesto, kde sa narodil Foto 54