Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Senickí futbaloví dorastenci zvládli náročný barážový duel o záchranu v najvyššej dorasteneckej súťaži, keď vyzývateľa zo Zvolena zdolali rozdielom triedy 5:0.

Dorastenci FK Senica U19 po úspešnej baráži s Lokomotívou Zvolen.Dorastenci FK Senica U19 po úspešnej baráži s Lokomotívou Zvolen. (Zdroj: Martin Šnegoň)

Skóre už v prvom polčase ako správny kapitán otvoril skóre Červeňák. V druhom potom skóre narastalo v prospech Senice až na konečných 5:0. Postupne sa do listiny strelcov zverenci Vlada Včelku zapísali Štefanka, Kovaľ, Relovský a posledný gól si Zvolenčania strelili sami.

Pre Senicu to znamená, že aj v nasledujúcej sezóne bude vo všetkých mládežníckych kategóriách pôsobiť v najvyššej súťaži, čo je pre klub mimoriadne dôležité.

Prečítajte si tiež: FOTO: FK Senica začal prípravu na novú sezónu pod vedením Ivana Vrabca Čítajte

FK Senica – MFK Lokomotíva Zvolen 5:0 (1:0)

Góly: 38. Červenák, 53. Štefanka, 58. Kovaľ, 71. Reľovský, 78. Cacvar (vl.)

FK Senica: Kolena – Ducár, Červenák, Zaťko, Vida (81. Wurst), Kovaľ, Štefanka (68. Reľovský), Martišiak, Blažek, Fila (78. Mader), Novanský

Dominik Martišiak: "V zápase sme celý čas diktovali tempo my. Súpera sme do ničoho nepustili. Súper ohrozil našu bránku počas zápasu v podstate iba raz za stavu 4:0. Okrem toho nič nemali. My sme hrali to, čo sme chceli a tak sa nám to aj podarilo. K červenej karte som prišiel po druhej žltej karte. Prvú som dostal v súboji za kopnutie. Druhú mi pripadalo, že si rozhodca na mňa počkal kým niečo spravím, pretože som išiel po lopte. Následne mi povedal, že to bolo za šľapák aj keď ja si myslím že som hral loptu... Ale to už nezmením. My sa v prvom rade tešíme z výhry a záchrany! Pretože sme v podstate zachránili mládež v Senici!"

Filip Blažek: "Vedeli sme, že to nebude ľahké. Každý z nás mal v hlave to, že sa hrá len na jeden zápas aj malá chyba mohla rozhodnúť celý zápas. No potvrdili sme rolu favorita, počas celého zápasu sme boli aktívnejší, určovali sme tempo hry. Strelili sme prvý gól ešte v prvom polčase čo nám veľmi pomohlo. Súper dostal červenú kartu a to nám pomohlo ešte viac. Našou hrou, ktorú sme predvádzali po celý zápas, sme si zaslúžili vyhrať. Súper okrem jedinej šance na konci zápasu za stavu 4:0 nemal nič. Sme veľmi radi, že prvá liga sa bude aj naďalej hrať v Senici."