Súťaže BFZ a ObFZ Bratislava: Malacky napriek výhre zostupujú

Súťaže BFZ a ObFZ Bratislava-vidiek mali na programe záverečné kolo.

ilustr. fotoilustr. foto (Zdroj: archív)

3. LIGA BFZ BRATISLAVA

Rohožník pokoril 100-gólovú hranicu, Malacky zdolali v derby Lozorno, ale vypadli

ŠK Báhoň – FC Rohožník 0:3 (0:2)
20. Horváth, 37. Kadera, 87. Vaniš.

FC Rohožník: Adamovič (C) – Škuta, Vaniš, Horváth (84. Števík), Zajíc, Michal Lörinczi, Nemec (46. Uhrinec), Kalanka, Kadera, Marko Lörinczi (64. Pelikán), Filípek.

Rohožník si posledný zápas na pôdu Báhoňa šiel predovšetkým užiť a naplniť ciele, ktoré si pred týmto stretnutím vytýčil. Pikantériou je, že žiadne záhorácke mužstvo nedosiahlo po postupe zo IV. ligy do III. ligy také množstvo bodov (75 bodov, pozn. autora), ktoré však v konečnom zúčtovaní k vytúženému postupu neviedli. Rohožník sa však môže cítiť ako morálny víťaz, nakoľko vo vzájomných meraniach síl s bratislavským Interom obstáli v sumáre oboch zápasov priaznivejšie. Jubilejný 100. gól v ročníku, po ktorom na lavičke hostí prepukli veľké oslavy, zaznamenal v 23. minúte po ideálnom centri Nemca hlavou Horváth. Do polčasovej prestávky dokázali hostia udrieť ešte v 37. minúte, kedy sa po nacvičenom rýchlom rozohratí rohového kopu a nechytateľnom teči Kaderu dostali do dvojgólového trháku. Mimochodom, Kadera zazname-nal svoj 29. gól v ročníku a stal sa tak najlepším strelcom súťaže! Po zmene strán Rohožník zahadzoval veľké príležitosti, domáci pôsobili skôr bezzubým dojmom. V 87. minúte stanovil konečné skóre krásnou obaľovačkou Vaniš a podľa slov hlavného trénera Mariána Tótha tak ukončil nezabudnuteľnú sezónu pre celý klub.

FC Malacky – ŠK Lozorno 2:1 (1:1)
37., 49. Havlík – 22. Sirota.

FC Malacky: Preis – Sakar (76. Kuklovský), Mikula (C), Uhrinec, Zváč, Sloboda, Beňa (85. Mráz), Režný, Michalovič, Havlík (89. Višváder), Haľko.

ŠK Lozorno: Javorský – Sagula, Čermák, Repiský, Miklušičák, Sirota (56. Ščepka), Horvát (C), Švajdlenka, Bašista, Poncer, Karovič.
Malacky mali pred sobotňajším derby zápasom proti Lozornu jednoznačný cieľ. Víťazstvo, ktoré by im zabezpečilo treťoligovú príslušnosť aj v nadchádzajúcom súťažnom ročníku. Snaha začať aktívne a streliť uvoľnene hrajúcemu protivníkovi rýchly gól domácim nevyšla. Hneď v úvode duelu pritom mohli ísť do vedenia, ale nepotykali si s koncovkou. Naopak, hostia sa po krásnej individuálnej akcii Sirotu, ktorý sa preštrikoval stredom obrany, ujali v zápase vedenia. Malackám sa ešte do polčasu podarilo vyrovnať, trafil sa najlepší strelec domácich Havlík. Ten istý hráč krátko po zmene strán v 49. minúte rozjasal domáce tribúny aj po druhýkrát. Lozorno však zbrane nezložilo a neustále nepríjemne hrýzlo. V závere zápasu dokonca malo výhodu pokutového kopu, ale hrdinom sa stal gólman Preis, ktorý penaltu zneškodnil. Malackám však posledné víťazstvo v sezóne v konečnom zúčtovaní nestačilo na záchranu. Rozhodla bilancia vzájomných zápasov so 14. mužstvom tabuľky z Bernolákova. Na jeseň tak záhorácke derby zápasy Malaciek s Lozornom a Rohožníkom minimálne na rok neuvidíme...

Ďalšie výsledky posledného kola: MŠK Kráľová pri Senci – Lokomotíva Devínska Nová Ves 6:9, OFK Dunajská Lužná – FK Slovan Ivana pri Dunaji 3:0, ŠK Tomášov – TJ Rovinka 3:2, FK Rača Bratislava – FK Slovan Most pri Bratislave 0:1, FK Inter Bratislava – ŠK Bernolákovo 7:0, PŠC Pezinok – FK Vajnory 2:0.

Víťazne len Jakubov, gólová prestrelka v Jablonovom pre Viničné

Lamač Bratislava – Záhoran Jakubov 0:3 (0:1)
7. Štefanovský, 56. Gajdár, 68. M. Sobolič.

TJ Záhoran Jakubov: Ťažký – Zajíček, Kobelár (23. Gajdár), Malý (C), L. Sobolič, Petrík, Valla, Mikulka, M. Sobolič, Štefanovský, Malina.

Futbalisti z Jakubova si záverečné 30. kolo predohrali už v sobotu a zavítali v ňom na pôdu aktuálne 3. mužstva tabuľky Lamača. Úvod im vyšiel ako hrom, veď už v 7. minúte sa dokázal gólovo presadiť svojím zakončením Štefanovský. V 23. minúte musel hosťujúci tréner siahnuť po vynútenom striedaní, kedy musel zo zdravotných dôvodov odstúpiť Kobelár, ktorého nahradil Gajdár. Ten po zmene strán ešte viac priklonil misky váh na stranu hostí, keď jeho projektil zapadol za chrbát domáceho brankára. Pokiaľ chceli domáci so zápasom ešte niečo urobiť, museli riskovať. Na to čakali hosťujúci hráči, ktorým sa po brejku podarilo poslať domácich definitívne do kolien gólom M. Soboliča na konci 68. minúty. Jakubov aj vďaka pozornej defenzíve na čele s brankárom Ťažkým v závere ročníka vybojoval veľmi cenné tri body na pôde nepríjemného protivníka a dosiahol tak umiestnenie v strede tabuľky.

Slovenský Grob – Závod 5:2 (1:0)
14., 48., 55. Semanko, 71. Vitáloš, 79. Kostolanský – 68., 90. Reisel (druhý z 11 m).

ŠK Závod: Babirát – Tomiš, Drahoš (78. Kudoláni), R. Blecha, Majzún, Koporec (62. Brunclík), Žák, Reisel (C), Kuklovský, M. Blecha (46. Šišolák), Čemba.

Závod mohol na pôde Slovenského Grobu hrať uvoľnene, naopak, domáci potrebovali v boji o záchranu bezpodmienečne bodovať. V 14. minúte ich poslal do vedenia svojím prvým gólom v stretnutí Semanko. Ten po zmene strán dosiahol hetrik, kedy najskôr v 48., resp. v 55. minúte predčasne rozhodol o víťazovi duelu. Závod sa však nevzdal a s výsledkom sa ešte snažil niečo spraviť. Kapitán Reisel sa snažil svojím gólom vrátiť hostí späť do zápasu v 68. minúte. Domáci však drámu nepripustili. V 71. minúte Vitáloš a po ňom aj v 79. minúte Kostolanský definitívne zažehnali akékoľvek snahy o bodový zisk pre hostí. Záverečné slovo však patrilo hosťom. Reisel v 90. minúte zúžitkoval výhodu nariadeného pokutového kopu a spoločne so záverečným hvizdom hlavného rozhodcu tak ukončil sezónu pre oba celky.

Rusovce – Veľké Leváre 3:1 (0:0)
76. Blahutiak, 80. Kogler, 89. Král – 69. Hollý.

TJ Veľké Leváre: Klempa – Hyll, Daniel (C), Štefík, Jurkovič, Čiliak (46. Beňa), Obala, P. Kozák, Hýll, Hollý, D. Baďura (46. P. Baďura).

Veľké Leváre nastúpili na pôde papierového favorita z Rusoviec v značne oklieštenej zostave. Napriek tomu však statočne odolávali a boli to oni, ktorí sa ako prví v zápase ujali vedenia. V 69. minúte sa do lopty spoza šestnástkového oblúka oprel Hollý a na chvíľu tak šokoval favorizovaných domácich. Tých to však nakoplo a nadýchli sa k záverečnému obratu. V 76. minúte vyrovnal najskôr Blahutiak, na ktorého nadviazal o štyri minúty neskôr najlepší strelec Rusoviec Kogler. Definitívne K. O. hosťom uštedril v 89. minúte Král. Leváre tak v záverečnom súťažnom vystúpení sezóny podľahli Rusovciam 3:1.

Borinka – Vrakuňa Bratislava 0:3 (0:0)
54., 56., 82. Matuška.

FK Borinka: Bánovský – Vozár, Fráz, Selecký, M. Pokorný, Jakubec (70. J. Pokorný), Ščasný, Kováč, Pešl (C), Gecler, Piaček.

Borinka svojím posledným domácim majstrovským vystúpením len podčiarkla jarnú mizériu. Po nezáživnom a bezgólovom prvom polčase patrilo hlavné slovo striedajúcemu hráčovi hos-tí Matuškovi. Ten v rozmedzí 54. až 56. minúty zaznamenal dva zlepené góly a zavelil tak k trom bodom pre bratislavskú Vrakuňu. Borinka sa s výsledkom snažila niečo urobiť, ale doplatila na veľké množstvo nepremenených gólových príležitostí. Hetrik, naopak, zavŕšil už vyššie spomínaný Matuška. Ten v 82. minúte pečatil výsledné skóre 0:3 z pohľadu domácej Borinky.

Jablonové – Viničné 4:5 (4:3)
4.,8. Mašek, 32., 33. Čermák – 3., 84. Kuboši, 34., 38. Horváth, 51. Matušek.

FK Jablonové: Hermann – Mackových, Adámek (C), Krutil, Jánoš (61. Štrbík), Krútil (84. Chrupka), Čermák, Prokop, Prokop, Korec, Mašek.

Jablonové síce záchranu nevybojovalo, ale v záverečnom domácom vystúpení si pripravilo pre svojich fanúšikov gólové hody. V 3. minúte síce Kuboši otvoril skóre pre hostí z Viničného, ale o necelú minútu vyrovnal Mašek a ten istý hráč v 8. minúte zaznamenal aj svoj druhý gól. Zaujímavá bola najmä pasáž v rozpätí 32. – 38. minúty. Pikantériou je, že na oboch stranách sa trafil len jeden strelec, ale zato hneď dvakrát. Na strane Jablonového to bol Čermák, Viničné udržal v zápase dvojgólový Horváth. V druhej 45-minútovke však skórovali už len hostia. Ako prvý Matušek v 51. minúte vyrovnával na priebežných 4:4. O víťazovi divokého zápasu rozhodol ďalší dvojgólový strelec Kuboši v závere 84. minúty.

Ďalšie výsledky: FC Petržalka akadémia – TJ Čunovo 2:0, ŠK Šenkvice – SFC Kalinkovo 2:5, SDM Domino – FK Karpaty Limbach 4:3.

Záhorská Ves inkasovala 21 kúskov

Plavecký Štvrtok – Slovan Modra 6:3 (3:1)
Góly: 15. J. Gajdoš, 27.a 50. J. Janča, 39. D. Matovič, 56. M. Gróf, 87. K. Attl – 30. Juran, 68. F. Hrušovský, 74. M. Biháry (11 m)
Pl. Štvrtok: Ľ. Ondrovič – D. Matovič, Š. Moroz (55. P. Bordáč), V. Kuch, M. Klech, M. Gróf (62. T. Mile), J. Gajdoš, M. Jarabek (46. P. Vítek), J. Janča, M. Beňa (C), K. Attl.

Záhorák Plavecký Mikuláš – Gajary 4:3 (1:1)
Góly: 6. a 72. D. Badáň, 50. E. Repáň, 78. J. Kubisa – 32. L. Hrdina, 55. a 68. D. Šíra
Pl. Mikuláš: J. Kanich – K. Poláček (C), J. Drahoš (79. J. Oravec), D. Jarábek, J. Kubisa, E. Repáň, F. Žovák (85. D. Tomša), T. Kolesár, M. Nemec (46. M. Kolesár), D. Badáň, M. Kočíšek.
Gajary: M. Dobrovodský – M. Holeš, M. Petráš, P. Kovarík, L. Dubniček, L. Hrdina, D. Šíra (C), M. Šíra, R. Hájek, J. Hurban, S. Cintula (46. M. Kozel).

Záhoran Kostolište – Griňava 1:1 (0:0)
Góly: 76. F. Maxian – 82. P. Lupták
Kostolište: M. Trenčanský – M. Siekel, M. Buček, M. Tuhovčák, D. Bartoš, M. Gajdár, V. Kožuch, J. Vacík (C), M. Piško (16. P. Kočalka (87. A. Voltemar)), T. Kovarik, F. Maxian.

CFK Pezinok-Cajla – FC Zohor 5:1 (2:0)
Góly: 14. M. Dugovič, 40. M. Kabát, 62. M. Ulrich (11 m), 84. M. Dugovič, 89. B. Kocian – 51. M. Tančibok.
Zohor: M. Havlík – A. Filip (C), R. Salbot, M. Tomášek, R. Šubjak, T. Rybár (73. M. Šteffek), Ĺ. Jakab (85. T. Špalek), T. Maták, M. Tančibok, M. Mízner, K. Štefanovič (80. S. Haviar).

Svätý Jur B – Záhorská Ves 21:4 (10:1)
Góly hostí: 45. a 73. J. Hartl, 71. J. Parišek, 86. R. Malík.
Záhorská Ves: Š. Fejtl – R. Malík, L. Brunovský, P. Schwartz (C), D. Šušuk, Dan. Malík, J. Hartl, Dáv. Malík, J. Zeman, J. Parišek.

Ďalšie zápasy: Vištuk – Budmerice 2:1, Dubová – Jablonec 3:2 (2:0).

FK Malé Leváre – FC Malacky B 1:3 (1:1)
Góly: 34. P. Phan (11 m) – 22. M. Klas, 72. M. Išunin, 88. M. Išunin.
Malé Leváre: M. Gúth – F. Valouch, V. Lukáček, P. Phan, E. Gildein (84. T. Kozma), L. Homola, R. Maxian (C), M. Šarközy (63. D. Krammer), V. Dudaščík, D. Sloboda, T. Maxian.
Malacky B: E. Marek – O. Blažek, M. Holos (C), G. Polčan, S. Molek, M. Klas (56. B. Knébl), M. Išunin, L. Varadi, T. Bukovský, M. Chvíla, M. Podmajerský.

Doľany – Studienka 4:0 (1:0)
Góly: 36. J. Tichý, 59. J. Vandák, 66. M. Vandák, 69. M. Klokner.
Studienka: M. Šťastný – J. Hlavenka (67. T. Rigáň), M. Klein, D. Rybecký, J. Švaral, M. Viger, J. Španka (46. K. Biksadský), M. Ťažký (C), J. Rybecký, V. Ďureček, P. Tomek.

Rohožník B – Vysoká pri Morave 5:1 (2:1)
Góly: 15. T. Andrísek, 29. I. Pajdlhauser (11 m), 55. T. Andrísek, 61. D. Ralbovský, 67. L. Holič (11 m) – 20. D. Zsigmond.
Rohožník B: M. Cák – S. Čermák, P. Tardík, M. Frühauf, I. Pajdlhauser (C), L. Holič, P. Poláček (70. S. Dubníček), D. Rybárik, D. Ralbovský, T. Andrísek, R. Fiala.
Vysoká p./Mor.: T. Kolarčík – D. Dömény, A. Mackovič, D. Mackovič (C), M. Filípek, D. Zsigmond, I. Klas, I. Lipa (46. P. Forgáč), T. Gabaš, P. Šibalík, L. Mocák.

Ďalší zápas: Vinosady – Častá 3:3, Láb a Pernek mali voľno.

1. Láb 18 14 2 2 84:17 44
2. Doľany 18 14 2 2 84:22 44
3. Malacky B 18 13 2 3 79:18 41
4. Studienka 18 13 1 4 62:17 40
5. Vysoká p./Mor. 18 7 0 11 43:69 21