Súťaže ObFZ Senica: Hlboké deklasovalo Rybky

Výsledky a komentáre priamo zo štadiónov krajských súťaží.

ilustr. fotoilustr. foto (Zdroj: archív)

8. LIGA

Hlboké rozvalcovalo Rybky, Cerová klesá

Hlboké – Rybky 5:0 (2:0)
Góly: 44. R. Mráz, 61. L. Matula, 80. R. Mráz, 85. T. Vašek – 32. V. Stašek (vl.).
DOMÁCI: M. Hrušecký (C) – M. Zubálik, P. Špoták (40. M. Zríni), F.-N. Drinc, B. Chovanec, R. Mráz (86. O. Šraga), T. Vašek, P. Kumančík, M. Sládek, Ľ. Klein, L. Matula (82. R. Slaný).
HOSTIA: R. Rýzek – M. Mach, J. Červinka (C), V. Stašek, D. Patka, D. Pucheľ, J. Chvála (72. M. Petrúfka), F. Ravas, D. Burian (64. M. Vrablic), T. Duška (69. M. Šefčík), D. Vujić.
Rozhodovali: J. Otočka – T. Podzámsky.

Na vynikajúcom pripravenom trávniku nastúpili obidve mužstvá v snahe dosiahnuť čo najlepší výsledok v družstevnom derby zápase. Hostia začali nebojácne a už v 8. minúte nebezpečne pálil Burian, ale Hrušecký jeho pokus na dvakrát skrotil. V 12. minúte na druhej strane skončila tečovaná strela Kumančíka len tesne vedľa Rýzkovej bránky. V 32. minúte však domáci udreli. Hlboké zahrávalo rohový kop a Stašek si v snahe odkopnúť loptu do bezpečia zrazil do vlastnej bránky. V 39. minúte na druhej strane Staškovu nebezpečnú strelu vyrazil Hrušecký, ale posledné slovo v prvom polčase patrilo domácim. V 44. minúte sa po Matulovej nahrávke dostal do streleckej príležitosti Mráz, ktorý zoči-voči Rýzkovi nezaváhal. Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci a už v 48. minúte mohli skórovať, ale na Matulov strieľaný center nezarea-goval Mráz. Hostia kontrovali v 53. minúte, keď po Machovej nahrávke pálil Burian nad. V 61. minúte premenil svoju šancu Matula a zvýšil už na 3:0. To nebolo od Hlbokého všetko. Domáci pokračovali v nápore a v 69. minúte pálil Klein po centrovanej lopte Vaška nad. V 74. minúte sa vyznamenal Rýzek po kombinácii Vaška s Matulom. Ale v 80. minúte využil chybu v zadných radoch hostí Mráz a zvýšil už na 4:0. Domáci boli pri chuti a na konečných 5:0 uzavrel skóre stretnutia Vašek, keď v 85. minúte krížnou strelou zo 16 metrov prekonal Rýzka. Hostia úplne zdecimovaní sa nezmohli už na nič iba na strelu Ravasa v záverečnej minúte zápasu. A tak Hlbočania dokázali výnimočným spôsobom získať tri body.

Rohov – Jablonica 4:1 (2:0)
Góly: 9. S. Chocholáček, 32. M. Mareček, 61. Pe. Ivánek, 65. Pe. Ivánek – 56. M. Búran.
DOMÁCI: M. Bednár – M. Praskač, J. Rosa, D. Horňák, Pe. Ivánek, J. Cibula, T. Perička (55. M. Blanárik), M. Mareček (C), P. Halaš (71. M. Ostrý), I. Ravas (84. Pa. Ivánek), S. Chocholáček.
HOSTIA: A. Shevliakov – I. Harasník, P. Pitorák (78. J. Malík), Ľ. Zajonc (C), M. Sekáč, P. Gaža, B. Kolenyak, K. Koníček, P. Mihalcsak, M. Búran, L. Mihalcsak.
Rozhodovali: M. Hurbánek – T. Podzámsky.

Úvod zápasu medzi Rohovom a Jablonicou patril bojovnejším domácim. Jablonica nestabilnou obranou dovolila domácim hráčom skórovať už v 9. minúte. Presadil sa Stanislav Chocholáček strelou z druhej vlny k tyčke. Po góle domáci nepoľavili a útočnou hrou búšili do súpera. V 32. minúte opäť chybovala obrana Jablonice, keď stratili loptu na polovici ihriska. Rohov sa zaskvel ukážkovým protiútokom s prečíslením až sa lopta dostala do priestoru šestnástky. Po trme-vrme sa k lopte dostal Matúš Mareček a kapitán Rohova ponúknutú šancu na vstrelenie gólu využil a poslal domácich do dvojgólového vedenia. Do druhého polčasu vbehli hostia odhodlanejší a chceli sa pobiť o body. Prvých 10 minút im ich taktika vychádzala, keď Rohov totálne zaskočili a v 56. minúte znižovali na 1:2 zásluhou Martina Búrana, ktorý zúžitkoval center Ivana Harasníka a placírkou z voleja prekonal brankára. Po góle ale prebrali iniciatívu domáci hráči. V 61. minúte sa z brejku presadil Peter Ivánek a zápas bol prakticky rozhodnutý. V 65. minúte Matúš Mareček nevyužil penaltu, čo ho ale mrzieť nemuselo, pretože v 76. minúte krásnou strelou pečatil výsledok Peter Ivánek. Jablonica tak prehrala po slabom výkone obrany.

Šaštín – Dubovce 3:0 (0:0)
Góly: 32. T. Cvečka, 48. V. Mihalík, 81. P. Dostál.
DOMÁCI: P. Vach – M. Šedivý (C), T. Lukáček, T. Cvečka (85. V. Polák), F. Bartal, J. Mošať (71. V. Mihalík), D. Schlosser, O. Havlíček, A. Šedivý, V. Mach (58. P. Dostál), D. Ožvoldík.
HOSTIA: T. Pekar – R. Juríček, F. Vanek (59. I. Provazník), M. Szantai, P. Blaha, O. Rybnikár, M. Kudláč, B. Madák, M. Gregúrek, M. Huťťa (C) (87. T. Mikula), D. Hakl
Rozhodovali: V. Vlk – G. Knap, A. Kendi.

V slovanistickom derby zápase sa hralo výborné útočné stretnutie na oboch stranách. Najväčšiu šancu domácich spálil v 32. minúte Dušan Schlosser. Ten po faule na Adama Šedivého nepremenil nariadený pokutový kop, keď smer jeho strely vystihol brankár Pekar. V druhom polčase sa domáci Slovan prihlásil o slovo už v 3. minúte. Loptu si zobral Tomáš Cvečka a po peknom sóle zakončil nechytateľne pod brvno. Dubovce sa snažili na gól odpovedať čo najrýchlejšie, no ich šance zostali nevyužité. V 81. minúte nekompromisne vypálil Vladimír Mihalík a zvýšil na 2:0. V závere stretnutia donútili domáci hráči obranu Duboviec k chybe z čoho pramenil gól Pavla Dostála na konečných 3:0. Z dvojice Slovanov sa zápas skončil lepšie pre ten šaštínsky.

Radošovce – Koválov 3:0 (0:0)
Góly: 63. R. Drgon, 71. E. Petrovič, 89. R. Drgon.
DOMÁCI: P. Noščák – M. Tokoš (C), E. Petrovič, M. Žúrek, P. Mikula, E. Machlica, S. Ťulák, E. Vávra, R. Kudláč (81. M. Volek), E. Vávra, R. Drgon.
HOSTIA: R. Labaš – T. Kolibecký (86. S. Bílovský), J. Ivánek, J. Slezák, B. Matuský, E. Hyža (86. V. Lanža), A. Tokoš, M. Kuba, L. Slezák (C), M. Veselý, P. Hyža.
Rozhodovali: I. Štora – J. Hušek, T. Podzámsky.

Zápas lepšie začali domáci hráči. Útočnou hrou búšili do súpera, no obrana Koválova bola nepriestrelná po celý prvý polčas. V druhom polčase sa Radošovce dlho snažili dobyť bránu Koválova, ktorú úspešne hájil Radovan Labaš. Až v 63. minúte sa po pekne vypracovanej akcii zrodila šanca, v ktorej sa ocitol Radovan Drgon. Ten ju bez problémov využil a otvoril skóre stretnutia. Po vstrelenom góle z domácich opadla nervozita a začali hrať s ľahkosťou. V 71. minúte nadviazal na Drgona Eduard Petrovič a zvýšil na 2:0. V samom závere stretnutia sa ešte jedným gólom do brány Koválova zaskvel Radovan Drgon. Domáce Radošovce tak napokon vyhrali 3:0.

Borský Svätý Jur – Brodské 1:3 (0:2)
Góly: 88. P. Hrúz – 33. A. Kompuš, 40. F. Baláž, 59. D. Gál.
DOMÁCI: L. Kleinedler – M. Mikulič, M. Prokeš, P. Hrúz, R. Csomor (21. O. Majzún), A. Cisár (C), D. Strapko, A. Maxian, M. Miženko, K. Krajčír, V. Deshko.
HOSTIA: M. Janči – P. Petrovič, M. Štepník, F. Baláž (79. P. Jakubec), F. Blecha (63. L. Daniel), D. Gál, A. Kompuš (69. D. Knap), A. Gonda, M. Čepka, M. Bartal (C), F. Palkovič.
Rozhodovali: M. Hurbánek – M. Mikúš.

Domáci nastúpili proti favoritovi z Brodského v oklieštenej zostave bez viacerých opôr. Už od úvodu sa ukazovalo, prečo sú hráči Brodského tam, kde sú. Peknými kombináciami nedávali Borskému Juru žiaden priestor na rozvíjanie nejakej hernej aktivity. V 33. minúte hostia krásne zakombinovali a Andrej Kompuš sa v zakončení nemýlil. O 7 minút predviedlo Brodské ďalšiu technicky vydarenú akciu s presným zakončením od Filipa Baláža. Do kabín sa tak išlo za stavu 2:0 pre hostí. Aj druhá polovica zápasu bola v jednoznačnej réžii Brodského. V 59. minúte zvyšoval David Gál už na 3:0 a o víťazovi zápasu bolo rozhodnuté. Domáci sa dostali k slovu až v 88. minúte, keď sa po brejkovej situácii presadil Peter Hrúz. V zápase boli hostia jednoznačne lepší a zaslúžene vyhrali.

Kúty – Cerová 5:3 (3:1)
Góly: 12. A. Šimek, 33. T. Valúšek, 41. J. Kovár, 52. A. Šimek, 62. A. Šimek – 39. M. Kubisa, 81. J. Filuš, 88. J. Herceg.
DOMÁCI: D. Kubovič – L. Ralbovský (C), P. Létal, F. Horečný, D. Daniel, T. Polák (40. J. Kovár), T. Valúšek, K. Mihál, M. Valla, A. Sofka, A. Šimek.
HOSTIA: P. Petráš – J. Beňa (46. A. Veteška), B. Vach, P. Nosko, Mi. Kubisa, K. Mikulčík, M. Pípa, Ma. Kubisa (71. M. Ochránek), J. Herceg, Ľ. Hanzlíček, A. Jankovič (32. J. Filuš).
Rozhodovali: J. Lapoš – J. Škrinár, R. Buzay.

V zápase sa ujali taktovky hry veľmi rýchlo domáci futbalisti. Už v 12. minúte sa po skrumáži v šestnástke presadil Anton Šimek a prekonal bezmocného Petráša v bráne Cerovej. Domáci v tlaku nepoľavovali a ďalšej vstrelenej bránky sa dočkali v 33. minúte. Z vnútra šestnástky zakončoval Tomáš Valúšek. Hostia sa v prvom polčase poriadne nadýchli až v 39. minúte, keď domáceho Kuboviča v bráne prekonal Marek Kubisa. Do šatní sa však išlo za dvojgólového vedenia Kútov, pretože v 41. minúte rozvlnila strela Jána Kovára sieť za Petrášovým chrbtom. V druhom polčase opäť začali lepšie futbalisti Kútov. V 52. minúte sa už druhým gólom v zápase prezentoval Anton Šimek. O 10 minút neskôr ten istý hráč pečatil svoj hetrik. V závere stretnutia domácim došli sily a iniciatívu prevzali hráči Cerovej. V 81. minúte znižoval na 2:5 hrajúci tréner Ján Filuš a v 88. minúte dával na 3:5 Jaroslav Herceg. Čas aspoň na vyrovnanie už Cerovej nezostal a Kúty si tak ustrážili body.

Šajdíkove Humence – Borský Mikuláš 1:1 (1:1)
Góly: 23. R. Ondráš – 21. M. Morávek.
DOMÁCI: F. Rafaja – R. Horváth (C), D. Václavek, P. Kuček, R. Ondráš, M. Šedivý, E. Flámik, D. Fuksa, O. Sekáč, D. Hlavenka (73. P. Portel), S. Hrubša.
HOSTIA: J. Vacho – D. Plaisner, J. Kassay, S. Vaniš (C), Ľ. Macek, R. Cintula ml., R. Cintula st., M. Morávek, T. Mička, D. Pálka (87. D. Ralbovský), M. Vanek (57. T. Vanek).
Rozhodovali: J. Otočka – M. Šefčík, Š. Petráš.

Zápas začal v dobrom tempe, keď obe mužstvá hrali pekný dynamický futbal. Hostia z Búrov sa ujali vedenia v 21. minúte. Po spätnej prihrávke na šestnástku sa umiestnenou strelou presadil Michal Morávek. Domáce Šajdíky dlho neotáľali a o dve minúty zrovnali na 1:1. Po prieniku po ľavej strane sa presadil Roman Ondráš. Zápas mal výborné rýchle tempo, ako sa na derby zápas patrí. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Šance mali mužstvá na oboch stranách, no prestreliť brankárov sa ani jednému mužstvu nepodarilo. Najväčšiu šancu na zvrat mal v 90. minúte Roman Ondráš, no jeho strela skončila len v rukaviciach brankára Vacha. Bezmála 400 divákov tak videlo kvalitný rýchly zápas, v ktorom sa zrodila zaslúžená remíza.

Kopčany – Radimov 0:1 (0:1)
Góly: 2. M. Černek.
ČK: 69. T. Blatnický (Kopčany).
DOMÁCI: M. Vaculka – Ľ. Hazuza (C), Š. Negrean, J. Hrušecký, T. Blatnický, M. Lorenc (61. J. Zubalík), M. Baláž, M. Vašíček, T. Novák (72. O. Kalman), D. Hýroš, R. Mišík.
HOSTIA: M. Kotvan – M. Černek, L. Černek, P. Urbánek (46. R. Halváč), J. Urbánek, R. Titus Balážik, P. Kessl, P. Božek, R. Drápal, A. Foriška (63. R. Valla), M. Krempa.
Rozhodovali: B. Dutka – P. Tokoš.

V derby zápase medzi Kopčanmi a Radimovom domáci hráči prespali úvod. Už v 2. minúte sa totižto presadil po skrumáži v šestnástke hlavou Martin Černek. Následne sa hra vyrovnala, avšak futbalovejšími boli hráči Radimova, ktorí mali aj o niečo viac z hry. V druhom polčase domáci opäť prespali úvod, z čoho pramenila šanca Radimova, no na šťastie pre domácich zvonila len konštrukcia Vaculkovej brány. V 69. minúte oslabil Kopčany Tibor Blatnický, keď stiahol unikajúceho protihráča. Následne najväčšiu šancu Kopčian spálil Baláž. Oslabeným Kopčanom sa vyrovnať do konca zápasu už nepodarilo, a tak si Radimov odviezol domov chudobné víťazstvo 1:0 a tri body do tabuľky.

Zostava kola: Michal Hrušecký (Hlboké) – Juraj Hrušecký (Kopčany), Milan Tokoš (Radošovce), Peter Hrúz (Borský Sv. Jur), Peter Urbánek (Radimov), Tomáš Cvečka (Slovan Šaštín), Erik Flámik (Šajdíkove Humence), Rastislav Mráz (Hlboké), Ivan Ravas (Rohov), Martin Bartal (Brodské), Anton Šimek (Kúty).

Lakšárska Nová Ves – Letničie 5:1 (2:0)
Góly: 16. T. Velický, 42. M. Velický, 68. J. Michalica, 73. J. Cigánek, 87. P. Haramia – 62. L. Daniel.
DOMÁCI: G. Mihál – J. Tekula, J. Cigánek, J. Michalica, P. Hílek(P. Haramia), R. Winkler(C), V. Smolinský, F. Hubek, J. Cingel, M. Velický(N. Hubek), T. Velický.
HOSTIA: J. Lánik – M. Ferenčík(M. Knap), J. Šarközy, D. Riška, P. Rehák, D. Cao, M. Mikulka, J. Pecho, D. Konečný(C), L. Daniel, R. Kaizar(M. Šarkozy).
Rozhodovali: Lapoš – Škriniar.

Zápas mal podobu prípravného stretnutia, diváci videli kľuknú hru bez akéhokoľvek napätia. Hralo sa prevažne na bránu hostí. Tí museli čeliť omladenému kádru Lakšárov. Prvý polčas rozhodli bratia Velický, v 16. minúte Tomáš a v 42. minúte Miroslav. Domácim sa podarilo premeniť dve šance z celkových 5 v prvom polčase. Preto treba vyzdvihnúť výkon brankára hostí Jozefa Lánika, ktorý počas celého zápasu vychytal 7 100%-ných šancí. V druhom polčase hostia znížili na 2:1, čo sa podarilo Lukášovi Danielovi v 62. minúte. Lakšáre predvádzali pekný kombinačný futbal, ktorý bol zbraňou proti bezzubému Letničiemu. Góly padali po pekných akciách na jeden dotyk, kde sa domáci dostali do pozície, z ktorej sa len málokedy mýlili. Zápas teda skončil vysokým výsledkom 5:1.

Hradište pod Vrátnom – Čáry 5:1 (3:0)
Góly: 2. M. Sadloň, 23. F. Michalička, 37. R. Barcaj, 49. D. Sekáč, 57. R. Barcaj – 89. J. Vizváry.
DOMÁCI: M. Baránek – F. Michalička(Fukna), R. Baránek, T. Sadloň, J. Kršteník(C), D. Sekáč(M. Furko), R. Barcaj, M. Sadloň, A. Gregor, L. Štefka, V. Cutlac.
HOSTIA: M. Ozábal – J. Vizváry, M. Danihel, M. Kralovič(M. Pelikán), F. Božek, J. Flajžík(C), T. Gabriš, A. Lorenc, F. Kuník, D. Kuník(D. Mihok), J. Dimmel.
Rozhodovali: Holenka – Tran Dinh.

Domáci mali výborný vstup do zápasu a už v 2. min. sa ujali vedenia gólom M. Sadloňa po ideálnej prihrávke D. Sekáča. Do polčasu pridali za domácich góly F. Michalička a R. Barcaj a do kabín išli s pohodlným vedením 3:0. Po zmene strán D. Sekáč a R. Barcaj upravili skóre už na 5:0. Hoci si hostia dokázali pripraviť niekoľko sľubných šancí, v koncovke zlyhávali na domácom brankárovi M. Baránkovi. Aspoň čestný úspech sa im podaril až v 89. minúte gólom J. Vizváryho. Hoci je celkové skóre dosť jednoznačné pre domácich, nebol to jednoduchý zápas. Hostia doplatili na slabú koncovku a domáci boli jednoznačne lepší v kolektívnom poňatí hry.

Sobotište – FC Sekule 5:0 (1:0)
Góly: 42. J. Chvála, 50. M. Tomeček, 60. K. Hála, 69. J. Chvála, 87. M. Tomeček.
DOMÁCI: M. Velický – R. Tomeček, B. Polák, P. Kadlečík, M. Včelka, T. Vizváry(D. Nečas), K. Hála, T. Čederle(C), M. Tomeček, M. Vandák(M. Kadlečík), J. Chvála(M. Hyža).
HOSTIA: Ľ. Krajčír – J. Vlk, M. Hajdin, M. Ježek, A. Trajlínek(C)(V. Hujsa), A. Trajlínek, R. Ivánek, F. Ondriska, M. Kubinák, L. Kadera, J. Valachovič.
Rozhodovali: Knap – Buzay.

Ďalší jednoznačný zápas v 23. kole mohli vidieť diváci v Sobotišti. Lopta sa udržovala väčšinu času na kopačkách domácich. Hostia sa nechytali na vyspelú hru súpera. Hostia dlhšiu dobu bez kontaktu z loptou boli zaskočení a ustráchaní. Sobotište si už od začiatku išlo za svojím cieľom a to sú 3 body. Už v 1. minúte zahodil obrovskú šancu Marek Vandák. Do polčasu malo Sobotište zopár nepremenených príležitostí. Zlom prišiel v 42. minúte, keď sa po motanici odrazila lopta na nohu Jána Chvála a ten už ju len umiestnil k tyčke súpera. Druhý polčas patril dominantnému Sobotištu, čo potvrdil v 50. minúte Miroslav Tomeček, ktorý z trestného kopu nadstrelil múr a loptu namieril k tyčke. Sekule vypustili 2. polčas, hrali bez bojovnosti a nasadenia. Domáci držali vysoké tempo hry, čo postupne vyčerpalo hostí, ktorí museli behať za loptou. Seule začali prepadať v obrane, a to využil v 60. minúte Karol Hála, ktorý prepalovačkou spoza šestnástky zaskočil brankára a zvýšil na 3:0. V 69. minúte, po krásnom kombinačnom útoku sa lopta dostala na osamoteného Miroslava Tomečka a ten naservíroval prihrávku do prázdnej brány Jánovi Chválovi. Nakoniec ešte opäť Miroslav Tomeček úradoval, keď dostal prihrávku a z pokutového územia „obalováčikom“ spečatil jednoznačnú výhru Sobotišťa. Konečný výsledok rozdielom triedy 5:0.

Smolinské – Kunov 0:2 (0:1)
Góly: 6. M. Černek, 87. J. Burián.
DOMÁCI: O. Sušila – R. Okasa, D. Kašák, L. Rehák, M. Trčka, S. Maderič, P. Goga, M. Masár, Š. Hrica(F. Daniel), J. Strmeň, J. Mach(M. Rezbárik).
HOSTIA: P. Bartek – M. Ondrovič, M. Šefčík, M. Černek, J. Vavrovič, M. Černek, J. Belohlávek, J. Burián, M. Macek, R. Burian(M. Kováčik), L. Blanárik(M. Fábik).

V stretnutí 13-teho a 2-hého to nebolo až také jednoznačné. 2. Kunov sa ujal vedenia v 5. minúte po chybe domácich v strede poľa, po čom nasledovalo prečíslenie zakončené strelou spoza šestnástky. Po góle sa hra vyrovnala, upokojila a stratila na atraktivite. V druhom polčase boli hostia zatlačení na svoju polovičku, z čoho domáci vyťažili len nastrelenie tyčky. Domáci museli všetko vsadiť na útok, keď chceli pomýšľať na zisk čo i len jedného bodu. Otvorenú hru Kunovčania využili vo svoj prospech a pred koncom zápasu rozhodli o výhre. To sa podarilo Jozefovi Buriánovi v 87. minúte. Divákom sa nepáčila hra, bola vidieť slabšia kvalita zápasu, no nie vždy sa musí dariť. Konečné skóre zápasu je teda 0:2.

FK Chropov – ŠK Petrova Ves 1:3 (0:0)
Góly: 57. K. Krutý – 47. D. Hrubša, 48. M. Ovečka, 71. T. Schemmer.
DOMÁCI: T. Petri – J. Špaček(M. Liška), J. Ilčík, T. Krutý, J. Kocian, K. Krutý, M. Bartal, O. Orth, P. Špaček, R. Kudláč(O. Stúpal), P. Orth.
HOSTIA: D. Huszár – D. Šmida, Š. Vanek(A. Škápik), F. Buček, M. Žifčák(M. Hrubša), M. Pochylý, L. Božek, T. Očkaj(D. Hrubša), J. Krbica, T. Schemmer, M. Ovečka.
Rozhodovali: Dzindzík – Černek.
Zaskočený Chropov hrou a nasadením súpera odolával celých 45 minút. V prvom polčase sa súperi oťukávali a spoznávali, no v druhom polčase Petrova Ves vyletela na Chropov a už v 47. minúte dal gól Dávid Hrubša. Na to nadviazal Milan Ovečka o minútu neskôr. Rozhodca trochu zdramatizoval zápas, keď daroval gól domácim. Hra na stane hostí bola kvalitnejšia než na strane domácich, čo sa preukazovalo v osobných súbojoch a v tvorení hry. Rozhodcovia podali slabší výkon. Petrova Ves išla sama na bránu a stopér fauloval, za čo mal byť vylúčený, no dostal len žltú kartu. Nakoniec ešte Milan Ovečka pridal svoj druhý gól, a tak rozhodol o zisku troch bodov pre hostí.

Unín – Popudinské Močidľany 0:5 (0:3)
Góly: 5. A. Jakubek, 23. P. Klein, 26. M. Tokoš, 78. B. Novák, 89. M. Čech.
DOMÁCI: M. Blaha(J. Hrica) – D. Štítny, P. Neuročný(Ľ. Valachovič), E. Hoferka, T. Rešetka, P. Drúžek, P. Šiška, M. Uher, P. Chanečka, J. Gábel, J. Šiška(M. Hoferka)
HOSTIA: M. Krušina – T. Bellay, P. Klein, I. Krchňavý, J. Sloboda, B. Novák, P. Sopúšek, M. Tokoš(M. Čech), R. Kudláč, F. Pekár(T. Buchta), A. Jakubek.
Rozhodovali: Šefčík – Bednár.

23. kolo prinieslo znovu vysoký rozdiel, a to rozdiel triedy. Jednoznačná výhra v prospech hostí. Tí si určite zaslúžili vyhrať a odniesť tri body. Predvádzali kvalitu, pekný kombinačný futbal a nedali domácim šancu. Darilo sa im premieňať gólo-vé príležitosti, z čoho boli Unínčania nešťastný, no nevešali hlavy. Nevzdávali sa, bojovne a so cťou odohrali zápas. Popudi-ny dali góly z hry, po presných prihrávkach a následných strelách, prípadne dorážkach. Hostia premenili celkovo päť šancí, z toho tri stihli v prvom polčase. Konečný stav teda 0:5.

ŠFK Štefanov – Rovensko 10:0 (4:0)
Góly: 17. B. Tureček, 18. D. Klena, 20. B. Tureček, 35. M. Macek, 51. M. Drápal, 65. B. Tureček, 68. B. Tureček, 75. Ľ. Čelústka, 76. Ľ. Čelústka, 81. R. Macek.
DOMÁCI: M. Malík – Ľ. Čelústka, R. Cvečka, P. Polák(M. Drápal), M. Ovečka, M. Macek, R. Kralovič, D. Klena(L. Hrubša), R. Chudý, J. Chudý, B. Tureček(R. Macek)
HOSTIA: I. Štora – T. Kratochvíl, L. Velický, M. Hanečka, L. Nemec, J. Salay, M. Jamriška, R. Kubina, P. Vizváry, D. Provazník, J. Vacula.
Rozhodovali: Daniš – Smoleňák.
Najjednoznačnejší zápas celej jarnej časti, ale aj celej sezóny. Rovensko si zo Štefanova odnieslo desať gólov, čo vôbec nie je málo. Štefanov hral bago, z čoho dával gó-ly. Všetky góly padli po kombinačných akciách, ktoré takmer vždy prelomili obranu Rovenska. Akcie boli na jeden dotyk, mali presnosť, načasovanie a úspešnú koncovku. Hostia môžu byť radi, že si neodniesli ešte väčšiu gólovú nádielku od Štefanova. Napriek všetkým týmto skutočnostiam treba vyzdvihnúť bojovnosť a nasadenie aj počas veľmi nepriaznivého stavu zápasu. Rovensko nemalo absolútne svoj zápas, naopak Štefanov išiel ako mašina na čele s Branislavom Turečkom, ktorý strelil 4 góly. Konečný stav „exibície“ 10:0.

Zostava kola: Jozef Lánik (Letičie) – Radko Okasa (Smolinské), Radovan Tomeček (Sobotište), Ján Cigánek (Lakšárska N. Ves), Matej Ježek (Sekule), Jozef Burián (Kunov), Branislav Novák (Popudinské Močidľany), Marek Žifčák (Petrova Ves), Miroslav Tomeček (Sobotište), Milan Ovečka (Petrova Ves), Branislav Tureček (Štefanov).

Divoká prestrelka v Dojči bez víťaza, Trnovec neprišiel do Podbranču

.TJ Družstevník Prietrž – FK Smrdáky 1:3 (0:3)
Góly: 61. E. Janovíček – 21. T. Danihel, 22. T. Danihel, 40. I. Vacula.
DOMÁCI: D. Mucha – E. Janovíček, P. Váňa, M. Horňák, R. Jarolín, D. Rýzek, J. Janitor, R. Sedláček (62. R. Jurko), M. Kukliš (C), M. Svatík, F. Jurča.
HOSTIA: Z. Štefek – P. Fojtlin, M. Škoda, R. Škojec (C), P. Machlica (46. T. Vričan), D. Štefanka, P. Pajpach, J. Pagáč, J. Antálek, T. Danihel, I. Vacula (46. P. Smoleňák).
Rozhodoval: A. Kendi.

Hostia rozhodli o svojej výhre už v prvom polčase zápasu. Najprv sa v 21. minúte krásne uvoľnil pomedzi obrancov Tomáš Danihel a prekonal Muchu v bráne Prietrže. Už o minútu sa skóre znova menilo. Peter Pajpach nádhernou prihrávkou do ulice vysunul Tomáša Danihela, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal a poslal Smrdáky do dvojgólového vedenia. V 40. minúte sa k lopte dostal Ivan Vacula. Svoju individuálnu akciu zakončil gólom. Do polčasu sa tak išlo za vysokého vedenia pre hostí.
V druhej polovici ale majstri zo Smrdák poľavili a prestali hrať svoju hru. Prietrž sa dostala viac na koňa a začala tlačiť na súperovu obranu. V 61. minúte využil jej nepozornosť Erik Janovíček a znížil na 1:3. Koniec zápasu sa dohrával v slabom tempe, bez výraznejších šancí. Smrdáky tak vyhrali v Prietrži 3:1 a vezú si domov všetky body.

TJ Družstevník Dojč – TJ Družstevník Vrádište 3:3 (1:2)
Góly: 25. Z. Čech, 77. R. Morávek, 82. Z. Čech – 14. J. Giertl, 30. B. Holúsek, 55. Ľ. Múčka.
DOMÁCI: S. Mach – T. Chorvát, M. Krátky, D. Martišiak, P. Rehák (C), T. Wolf, Z. Čech, M. Línek (75. T. Vacenovksý), T. Nečas (20. J. Ganzlmár), R. Búzek, R. Morávek.
HOSTIA: M. Dubai – J. Giertl, O. Prokeš, M. Strož, P. Smaženka, V. Huťťa, Ľ. Múčka (77. P. Rybár), B. Holúsek (88. P. Hudák), R. Strož (C), M. Veselský, P. Mareš.
Rozhodovali: J. Škrinár – J. Lapoš.

TJ Podbranč – TJ Družstevník Trnovec 3:0 kontumačne

Osuské má voľno.

Zostava kola: Zdeněk Štefek (Smrdáky) – Michal Kukliš (Prietrž), Michal Škoda (Smrdáky), Rastislav Škojec (Smrdáky), Peter Pajpach (Smrdáky), Radomír Strož (Vrádište), Zdeněk Čech (Dojč), Juraj Giertl (Vrádište), Jakub Antálek (Smrdáky), Tomáš Danihel (Smrdáky), Róbert Búzek (Dojč).

1. Smrdáky 22 17 3 2 64:17 54
2. Vrádište 21 10 4 7 46:32 34
3. Osuské 21 8 5 8 33:30 29
4. Prietrž 21 8 5 8 35:38 29
5. Dojč 22 7 6 9 39:52 27
6. Trnovec 21 6 1 14 29:57 19
7. Podbranč 22 4 6 12 28:48 18

Autor: VIKTOR SKALA & DAMIÁN SOVA