Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Futbalisti Skalice odohrali predposledné kolo 1. ligy na domácej pôde proti Lokomotíve Košice.

Akcia pred úvodným gólom. Laci Szöcs nahráva pred bránku na gól Danielovi Šebestovi.(Zdroj: Vlado Miček)

MFK Skalica – Lokomotíva Košice 2:0 (2:0)

Góly: 8. Šebesta, 24. Hlavatovič

Žlté karty: 68. Mizerák - 63. Dický, 66. Sovič, 72. Horváth

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Szöcs, Švrček, Ulrich (81. Hruška), Jakubek (56. Milunović), Šebesta, Hlavatovič, Mizerák, Majerník, Mészáros (87. Vaščák), Pankarićan

FC Lokomotíva Košice: Fabini – Korijkov, Dický (69. Šurák), Hloušek, Pavúk, Cmarko, Jass (59. Sovič), Kamenec, Horváth, Harvila, Jano

Rozhodcovia: Ihring – Jánošík, Čajka, 673 divákov.

K prvej strele sa v 5. minúte dostali hostia, keď Dický z priameho kopu mieril vedľa. V 8. minúte mal dobrú streleckú príležitosť hosťujúci Korijkov, preváhal však dobrý moment a Košičania tvrdo pykali. Skalica rozvinula rýchly protiútok po ľavej strane, jakubek našiel na hrot vysunutého Szöcsa, ktorý sklepol ešte lepšie postavenému Šebestovi a domáci viedli 1:0. O dve minúty mal dobrú streleckú príležitosť Pankarićan, ale jeho strela spoza šestnástky išla nad. V 16. minúte Záhoráci doslova vyšachovali defenzívu Lokomotívy, keď Ulrich našiel Meszároša osamoteného pred brankárom, ale ten ešte hľadal voľného jakubeka, ale nepresne. Takmer identická situácia sa zopakovala o pár desiatok sekúnd, tentokrát prihrával Mészáros presne, ale Jakubek sám pred Fabinim zaváhal. V 19. minúte Ulrich z priameho kopu minul bránu hostí len o centimetre. Čo nevyšlo jemu, vyšlo o päť minút Hlavatovičovi, ktorý z rohu šestnástky zatočil loptu do vzdialeného rohu a bolo 2:0. Po druhom góle tempo hry mierne upadlo, domáci kontrolovali priebeh zápasu a hostia sa nedokázali dostať do súvislejšej akcie. Až v 35. minúte sa z pravej strane šestnástky strelecky prezentoval Ulrich, ale mieril nepresne, podobne ako o pár okamihov Jakubek. Takmer zahrmelo na druhej strane. Akciu Jassa však pohotovo zblokoval Szöcs. V 39. minúte sa k strele dostal Mészáros, ale tesne minul. V 40. minúte sa po nedorozumení domácej obrany dostal k strele Hloušek, ale nemieril presne.

Druhý polčas zahájil priamy kop Ulricha, ktorý poriadne natiahol Fabiniho, ktorý len s námahou vytesnil strelu mimo brány. Záhoráci boli aj naďalej pri chuti, ale šance Šebestu či Jakubeka dokázala defenzíva Východniarov zneškodniť. V 58. minúte s apo individuálnej akcii dostal k strele Ulrich, ale Fabini bol pripravený. Po hodine hry zahrozili aj hostia, ale hlavička Dického minula bránu Čikoš-Pavlička. V 67. minúte sa k nádejnej hlavičke dostal po rohovom kope Szöcs, ale mieril vedľa. V 70. minúte sa do dobrej príležitosti dostával Mészáros, ale jeho strela nebola dostatočne prudká. V 80. minúte sa rútili na jedného obrancu Mészáros s Ulrichom, ale prvý menovaný nedokázal loptu dostať na svojho spoluhráča a bol z toho iba rohový kop. V 85. minúte to z veľkej diaľky skúsil Pavúk, ale jeho strela išla výrazne mimo bránu. V 86. minúte zbrzdil nádejnú situáciu Milunović a následná strela Mészárosa bola zblokovaná.

Daniel Šebesta: „Skorý gól nám určite pomohol. Už v 9. minúte sme skórovali po prvýkrát a po druhom zásahu už bolo prakticky rozhodnuté. Škoda, že sme nepridali ešte aj tretí presný zásah, mohli sme to mať v závere ešte jednoduchšie. Ale aj bez neho sme to napokon zvládli bez väčšej drámy. Môj gól padol po dobrej Laciho (Szöcsovej) prihrávke. Sme si zakričali, vedeli sme o sebe, on mi to sklepol a ja už som veľa práce nemal. Hrá sa až do posledného kola, Nitru čaká ťažké stretnutie v Bardejove. My sa v každom prípade pokúsime vyhrať a ako to dopadne už nie je v našich rukách. V dnešnom zápase hostia nemali prakticky šancu, takže v tomto súboji to bolo predovšetkým o nás.

Ľubo Ulrich: „V stretnutí sme dominovali od samého začiatku a myslím si, že sme úplne zaslúžene získali tri body. Mali sme množstvo ďalších šancí a akcií, ktoré si pýtali gól. Z tejto strany vzhľadom na priebeh a vývoj zápasu sú tri body v správnych rukách. Chceli sme hrať od začiatku nátlakovú hru a od začiatku stretnutia nám to vychádzalo.“

Ďalšie výsledky: VSS Košice - Sereď 2:1, Nitra - Liptovský Mikuláš 2:1, Pohronie - Bardejov 5:3, Sp. Nová Ves - Žilina B 0:3, Zvolen - Šamorín 0:1.

Ďalšie články z témy MFK Skalica

Článok je zaradený aj do ďalších tém Skalica

1. Auto dostalo šmyk na priecestí, zrazilo sa s vlakom 625
  2. V Malackách zrazilo auto ženu s kočíkom 208
  3. Florbal v Skalici padol pre zväzovú politiku, futsal prišiel o prezidenta 95
  4. Stupava: Padol rozsudok v prípade ornitológa, ktorého na smrť dohrýzli psy 92