Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

Súťaže ZsFZ: Holíč víťazne vonku, Gbely rozhodli v samom závere

Holíč si priviezol tri cenné body z Hlohovca. Gbely sa poriadne potrápili doma so Zvončínom a rozhodli až v 90. minúte.

Ilustračné foto.(Zdroj: Vlado Miček)

4. LIGA ZsFZ

Holíč zaskočil Hlohovec

Hlohovec – Holíč 0:2 (0:2)
Góly: 13. a 17. Slovík (druhý z 11m). R. Kováč, ŽK: Habán, Srnka – Dubec, 100 divákov.

HLOHOVEC: Planický – Krajčo, M. Habán, Svíba (46. Mičian), Andrássy, Srnec, Cabadaj, Došek, Planieta (73. Gubala), Srnka, Suchánek (46. Veľký). Tréner M. Boskovič,
HOLÍČ: Ravas – Blažek, Vaclavík, Milota, Nečas, Privrel, Dubec, Uher, Španka (77. Nečas), Slovík, Konečný (61. Ružička). Tréner V. Včelka.

Domáci odohrali ďalší z existenčných zápasov o štvrtú ligu. Na úspech z predošlého zápasu však nenadviazali. O všetkom sa rozhodlo v úvodnej dvadsaťminútovke. Vo vyrovnanej partii sa domáci dopustili dvoch zbytočných chýb, keď najskôr stratu lopty potrestal Slovík a o štyri minúty neskôr premenil penaltu po zbytočnom faule – 0:2. Zvyšok prvého polčasu sa dohrával, nakoľko sa otrasení domáci nevedeli dostať do zápasu.
V druhom polčase Hlohovec prestriedal a prišli aj nejaké šance, ktoré však nevyužil a skúsení hostia si v medzišestnástkovom futbale umne udržiavali náskok a tešili sa z troch bodov.

Ďalšie výsledky: Partizánske – N. Dubnica 2:0 (0:0), Častkovce – Šimonovany 0:0, Vrbové – Domaniža 3:1 (1:1), Boleráz – Trenčianske Teplice 3:1 (3:0), Prečín – J. Bohunice 2:1 (0:0), Myjava B – Tr. Stankovce 3:0 (2:0), Borčice a Malženice mali voľno.

Bánovce sa odhlásili.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Súťaže ObFZ Senica: V 6. lige záchranárske práce v plnom prúde

5. LIGA ZsFZ

Mokrý Háj rozstrieľal Stráže, Gbely dvoma jedenástkami pokorili Zvončín

Križovany – Horné Orešany
3:1 (1:0)
Góly: 12. Barniak, 49. F. Táčovský, 83. Málik – 65. Malý.
KRIŽOVANY: Bzdil – M. Táčovský, Vrábel, Horský, Málik, Hrnčiar, Šiška, Barniak, R. Šuran, M. Šuran, F. Táčovský.
H. OREŠANY: Vaško – Malý, Drozda, Turanský, Planeta, Matej Krchnavý, Rajt, Zvonár, Blažo, Marek Krchnavý, A. Mekký (Križan).

Hostia chceli v tabuľke preskočiť svojho súpera a začali aktívne, no po strate lopty prišiel trest a Barniak poslal domácich do vedenia už v 12. minúte. Hral sa vyrovnaný futbal, chvíľu malo navrch jedno mužstvo, chvíľu druhé. Ďalší gól prišiel až po zmene strán a opäť na domácej strane, keď na 2:0 zvyšoval po prihrávke z krídla F. Táčovský. Hostia sa vrátili do zápasu strelou Malého, ale keď začali otvárať obranu v snahe o vyrovnanie, tri body pre domácich spečatil Málik.

Gbely – Zvončín 2:1 (0:0)
Góly: 77. a 90. Nemec (oba z 11m) – 62. Jankovič.
GBELY: Herda – Uhrinec, Bolebruch, Karas, Dvořák, Žáček, Zajíček, Lukáč, Kratochvíl, Kučera, Nemec (Karas, Sloboda, Mihálik).
ZVONČIN: Honza – Kopčan, Bron, Krajčovič, M. Klenkovič, Jankovič, Brestovanský, Zelenský, Dolinaj, Brečka, Semanko (Šefčík).

Po bezgólovom prvom polčase, v ktorom sa hral útočný futbal, ani jedno mužstvo nevyužilo svoje šance. V druhom dejstve sa dostali do vedenia hostia Jankovičom, ktorý potrestal hrubú chybu v domácej obrane. Vyrovnanie prišlo po nariadenej penalte po faule Honzu, o ktoré sa postaral Nemec. Ten istý hráč sa postaral rovnako z bieleho bodu aj o zvrat a víťazstvo domácich, keď v nadstavenom čase opäť prekonal hosťujúceho gólmana.

Oreské – Veľké Kostoľany 2:2 (2:0)
Góly: 5. a 42. Pavlačka – 60. Janíček, 74. Virág.
ORESKÉ: P. Štefka – Ferik, Baláž, Královič, Jarábek, Starych, Šefčík, Štefka, Pavlačka, Bederka, Mikuš (Bartošek, Hrbatý).
V. KOSTOĽANY: Jamrich – Bachňák, Janíček, Strečanský, Mačica, Troják, Kolarovič, Ajpek, Čeliga, Virág, Svítek (Šuliman).

V Oreskom videli diváci kvalitné stretnutie. Domáci v prvom polčase favorizovaného súpera zaskočili aktívnou hrou, z čoho pramenil gól už v 5. minúte, kedy sa presadil Pavlačka. Aj v ďalšom priebehu boli domáci aktívni a hostia mohli ďakovať hlavne Jamirchovi, že sa skóre nemenilo, Ten zneškodnil nebezpečnú strelu Štefku a priamy kop Jarábka vytiahol zo šibenice. Tlak domácich vrcholil ku koncu polčasu a v 42. minúte opäť Pavlačka dával na 2:0. Hostia v druhom polčase vysunuli na hrot kapitána Janíčka, ožili smerom dopredu a po rohovom kope v 60. minúte dával práve Janíček na 2:1. Od tohto momentu pridali hostia ešte viac a aj keď domáci hrozili z brejkov, ďalší gól nepridali a platilo nedáš – dostaneš. Jarábka vychytal Jamrich a okamžite z protiútoku vyrovnal na konečných 2:2 Virág. Obe mužstvá sa snažili o víťazstvo, no o to sa nepostaral ani Pavlačka, ani Virág.

Stráže – Morký Háj 1:5 (0:0)

Góly: 65. Brunner – 56. Rampáček (11 m), 61. Kopálek, 73. Kubík, 75. a 88. Biskupič.

STRÁŽE: Lánik – Hrubša, L. Letko, I. Letko, Bakič, Konečný, Šúrek, Šefčík, Šimo, Rankić, Cintula (Brunner, Bakič).

M. HÁJ: Juračka – Chrenka, M. Valúch, Rampáček, Machálek, Regásek, R. Valúch, Pobuda, Mucha, Biskupič, Kopálek (Kubík, Peška).

Moravský Svätý Ján – Trebatice Nehralo sa, hostia nepricestovali.

Ďalší výsledok: Krakovany – Drahovce 1:1 .

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Holíč, Futbal