Pondelok, 8. august, 2022 | Meniny má Oskar

Súťaže ObFZ Senica: V 6. lige záchranárske práce v plnom prúde

V súťažiach ObFZ Senica pomaly ale isto finišujú všetky súťaže. Kým na čele je pomerne jasno, boje o záchranu naberajú obrátky.

Zo zápasu 7. ligy ObFZ Senica Kunov - Letničie.Zo zápasu 7. ligy ObFZ Senica Kunov - Letničie. (Zdroj: ObFZ Senica)

6. LIGA ObFZ SENICA

Derby Rohov – Rybky skončilo bez gólov

Rohov – Rybky 0:0
Rohov: M. Bednár – M. Praskač (65. M. Blanárik), J. Rosa, D. Horňák (55. T. Perička), S. Chocholáček, P. Ivánek, J. Cibula, M. Mareček, P. Halaš (C), I. Ravas (89. J. Kourek), M. Ostrý.
Rybky: R. Rýzek – D. Vujić, J. Červinka (C), M. Petrúfka (52. V. Stašek), D. Patka (46. D. Burian), P. Černek, J. Chvála, R. Morávek, V. Obuch (65. T. Duška), F. Ravas, M. Vrablic.
Rozhodovali: J. Otočka – J. Škrinár, J. Lapoš.

Derby zápas medzi Rohovom a Rybkami mal od úvodného hvizdu rýchle tempo a hráči hrali vo vysokom nasadení. V prvej polovici zápasu mali o niečo viac z hry domáci futbalisti. Dve stovky divákov však v prvej polovici gól nevideli. Druhá polovica zápasu patrila hosťom z Rybiek. Súpera zatlačili kombinačnou hrou, no obrany ako jedného, tak druhého mužstva gól vo svojej sieti nepripustili. Zápas, ktorý sa hral síce vo vysokom nasadení, gól nepriniesol. Susedné dediny sa tak rozišli po zmierlivej bezgólovej remíze.

SkryťVypnúť reklamu

Šajdíkove Humence – Dubovce 1:0 (0:0)
Góly: 76. S. Hrubša.
Šajdíkove Humence: F. Rafaja – R. Horváth (C), D. Václavek, P. Kuček, R. Ondráš (90. P. Pucheľ), M. Šedivý, E. Flámik, D. Levák (67. D. Hlavenka), D. Fuksa, O. Sekáč, S. Hrubša.
Dubovce: T. Pekar – M. Szantai, R. Juríček, F. Vanek, B. Biskupič, D. Sloboda (73. T. Mikula), O. Rybnikár, R. Pollák (C), M. Kudláč, M. Gregúrek, P. Blaha.
Rozhodovali: M. Dutka – P. Holenka, J. Hušek.

Domáce mužstvo potrebovalo v zápase proti Dubovciam bodovať naplno, ak nechcelo stratiť kontakt s mužstvami pred ním. Domáci hráči sa nechali uspať pokojnou hrou Duboviec a nedarilo sa im vytvárať si šance. Keď si už aj nejakú vytvorili, zmarila ju pevná obrana Duboviec na čele so Szantaiom. V prvej polovici gól nepadol, a tak sa išlo do kabín za bezgólového stavu. V druhom polčase pokračovali domáce Šajdíky v snahe streliť gól. Dlho sa im to nedarilo, až prišla 76. minúta. Po centri sa tesne pred bránou najlepšie zorientoval Samuel Hrubša a zahlavičkoval loptu do siete. V závere si Humence body bránili. Dubovciam nepomohlo ani vrhnutie všetkých síl do útoku vrátane brankára. Domáci si tak ustrážili tesné a potrebné víťazstvo 1:0.

SkryťVypnúť reklamu

Radošovce – Brodské 1:1 (0:0)
Góly: 65. R. Kudláč – 71. D. Gál.
Radošovce: P. Noščák – M. Tokoš (C), M. Žúrek, P. Mikula, T. Šebesta, S. Ťulák, E. Machlica (60. R. Kudláč), Er. Vávra, Ed. Vávra, R. Zríni, E. Petrovič.
Brodské: M. Janči – P. Petrovič, M. Štepník (72. P. Jakubec), O. Hnát, F. Blecha, D. Gál, A. Kompuš, A. Gonda, G. Trubiroha, M. Bartal (C), D. Knap.
Rozhodovali: P. Rusinko – J. Otočka.

Radošovce a Brodské hrali veľmi vyrovnaný zápas. Hostia hrali tvrdšie a agresívnejšie, domáci viac kombinovali a hrali technickejšie. V prvom polčase gól nepadol aj zásluhou výborne chytajúcich brankárov Noščáka s Jančim. V druhom polčase sa diváci dočkali aj gólových zakončení. Najprv sa v 65. minúte presadil po chybe brankára striedajúci Brodského Róbert Kudláč. O 6 minút po rýchlom brejku zakončoval Dávid Gál a lopta prešla až za chrbát Noščáka. Hra bola po všetkých stránkach vyrovnaná, a preto sa v zápase zrodila zaslúžená remíza.

SkryťVypnúť reklamu

Šaštín – Jablonica 6:0 (1:0)
Góly: 45. T. Cvečka (11 m), 48. R. Tuma, 69. A. Šedivý, 77. P. Dostál, 78. R. Slovák, 88. V. Polák.
Slovan: P. Vach – M. Šedivý, T. Lukáček, T. Cvečka (61. A. Šedivý), F. Bartal, M. Suchý (79. V. Polák), R. Slovák (C), J. Mošať, D. Bulka, P. Dostál (84. R. Kočka), R. Tuma.
Jablonica: J. Komorník – A. Pavlík, J. Malík, Ľ. Zajonc (C), A. Roman (87. A. Shevliakov), P. Gaža, R. Nestarec, M. Búran, S. Olah (81. M. Jurovatý), P. Mihalcsak, L. Mihalcak.
Rozhodovali: M. Hurbánek – T. Tran Dinh, P. Dzindzík.

V stretnutí dvoch mužstiev z dolnej polovice sa hral kvalitný a atraktívny futbal. V prvej polovici zápasu mali miernu prevahu domáci futbalisti. Ale tutovky z kopačiek Mošaťa, Slováka a ďalších domácich hráčov zostali nevyužité. Hostia sa spoliehali na streľbu zo strednej vzdialenosti, no ich pokusy lietali mimo brány. V 45. minúte mali po faule na Slováka domáci možnosť zahrávať penaltu. Tú premenil Cvečka a zariadil tak polčasové víťazstvo domácich 1:0. V druhom polčase Slovan plne ovládol hru. Jeho hráči začali premieňať svoje šance a to sa odzrkadlilo na skóre zápasu. Najprv v 48. minúte nasmeroval loptu po rohu hlavou do brány Tuma. V 69. minúte sa prezentoval peknou strelou spoza šestnástky Adam Šediý a zvýšil na 3:0. V 77. minúte videli diváci krásne akrobatické zakončenie ponad hlavu od Pavla Dostála, ktorý zvýšil už na 4:0. V 78. minúte nemal problém Slovák prelobovať vybehnutého Komorníka a v 88. minúte pečatil na konečných 6:0 Vladimír Polák.

Borský Sv. Jur – Hlboké 4:1 (0:1)
Góly: 52. R. Šimkovič, 64. S. Kopiar (11 m), 85. A. Maxian (11 m) – 8. R. Mráz, 61. F. Tóth (vl.).
ČK: 84. B. Chovanec (Hlboké).
Borský Sv. Jur: L. Kleinedler – R. Šimkovič, P. Kršek (46. R. Csomor), M. Mikulič, M. Prokeš, P. Hrúz, T. Šimkovič (76. M. Miženko), A. Cisár, D. Strapko (C) (20. A. Maxian), S. Kopiar, K. Krajčír.
Hlboké: O. Šraga – F. Tóth (68. M. Zríni (78. M. Hrušecký), M. Zubálik (C), P. Špoták, F.-N. Drinc, R. Mráz, B. Chovanec, T. Vašek, P. Kumančík, M. Sládek, L. Matula (74. P. Krč).
Rozhodovali: A. Kendi – Š. Petráš

V prvom polčase boli herne lepší hosťujúci hráči. Svoj tlak vyhrotili v 8. minúte, keď prinútili chybovať domácu obranu. Po hrúbke sa presadil Rastislav Mráz a poslal Hlboké do vedenia. Celý prvý polčas dokázali hostia odolávať útokom Svätého Jura a ustrážili si polčasový výsledok 1:0. Po zmene strán však prišiel na ihrisko iný Borský Jur. Jasnou dominanciu na ihrisku dali zabudnúť na slabý prvý polčas. V 52. minúte po krásnej utešenej akcii a prihrávke do uličky sa presadil Róbert Šimkovič. V 61. minúte prekonal Ondra Šragu v bráne Hlbokého vlastný spoluhráč Filip Tóth a nechtiac tak poslal domácich do vedenia. V 64. minúte sa po faule na domácich kopala jedenástka. Tú s prehľadom premenil Sebastián Kopiar. V závere stretnutia sa domáci prezentovali krásnou akciou na konci s umnou obaľovačkou od Kopiara. Tú však pred bránou rukou zachytil Chovanec a putoval predčasne pod sprchy. Nariadený pokutový kop premenil Alexander Maxian. Domáci tak ukázali výborný výkon, keď otočili z 0:1 na 4:1.

Cerová – Radimov 2:7 (1:1)
Góly: 7. Mi. Kubisa, 54. Ľ. Hanzlíček – 30. a 89. P. Božek, 48., 52. a 75. R.-T. Balážik, 55. P. Kessl, 60. R. Drápal.
Cerová: P. Petráš – P. Horňák, M. Holič, B. Vach, A. Veteška (C), K. Mikulčík, P. Nosko, M. Holásek, J. Filuš (75. M. Hlavatý), Mi. Kubisa, Ľ. Hanzlíček.
Radimov: M. Kotvan – M. Černek, M. Krempa, R. Valla (C) (72. O. Masaryk), P. Urbánek, J. Urbánek (60. M. Masaryk), R.-T. Balážik, P. Kessl, P. Božek, R. Hlaváč (46. L. Černek), R. Drápal
Rozhodovali: I. Štora – T. Podzámsky, L. Ryčovský.

Zo začiatku zápasu sa domáci umne bránili náporu hostí. V 7. minúte zužitkoval krásny kolmý pas za obranu Michal Kubisa a dával na 1:0. Do 25. minúty sa hostia nevedeli presadiť cez obranu Cerovej, hoci šance mali. V 30. minúte utiekli hráči Radimova po krídle a po následnej spätnej nahrávke do päťky vyrovnával Patrik Božek. Celý prvý polčas sa hral na jednu bránu, no Radimov nedokázal využiť svoje šance naplno. V druhom polčase dostali domáci rýchly gól, ktorý ich položil na lopatky. V 52. dával na 3:1 Balážik. O dve minúty dokázal odpovedať Hanzlíček, ale to bolo od domácich všetko. Odišli po fyzickej stránke a lepšie pripravený Radimov si na domácich zgustol. V 55. minúte dával na 4:2 Patrik Kessl. Po jeho góle mohol znížiť Hanzlíček no neuspel sám proti brankárovi. V 60. minúte za to Cerovú vytrestal Drápal. V 75. minúte dokonal svoj hetrik Balážik a minútu pred koncom sa presadil znova Patrik Božek.

Kúty – Borský Mikuláš 1:3 (1:2)
Góly: 35. J. Kubina – 21. R. Cintula st., 45. M. Morávek, 64. J. Kassay
Kúty: T. Valachovič – L. Ralbovský (C), J. Kubina, P. Létal, M. Zemánek, D. Kubina, T. Dominik, K. Mihál (68. D. Daniel), M. Valla, T. Valúšek, A. Ondriska (55. A. Sofka).
Borský Mikuláš: D. Cigánek – D. Plaisner, J. Kassay, S. Vaniš (C), M. Vanek, Ľ. Macek, R. Cintula ml. (90. J. Vacho), R. Cintula st., M. Morávek, T. Mička, L. Petrík (84. L. Jablonický).
Rozhodovali: R. Španka – P. Tokoš, G. Knap.

V zápase medzi Kútmi a Borským Mikulášom diváci videli kvalitný futbal od oboch mužstiev. Prvému polčasu dominovali hráči Borského Mikuláša. V 21. minúte sa presadil starší z dvojice Cintulovcov v zostave Búrov. Odpovedať na tento presný zásah domáci ešte dokázali v 35. minúte zásluhou Jakuba Kubinu. Tesne pred polčasovým hvizdom však navrátil tesné vedenie hosťom Michal Morávek. Druhý polčas bol v réžii hráčov z Búrov. Domáce Kúty si nevypracovali žiadne šance. Hostia však dokázali ešte jeden gól pridať. V 64. minúte rozvlnil sieť za domácim brankárom Valachovičom Ján Kassay a stanovil tak konečné skóre due-lu na 3:1 pre hostí.

Kopčany – Koválov 3:0 (1:0)
Góly: 45. M. Baláž, 51. T. Blatnický, 52. J. Hrušecký.
Kopčany: M. Vaculka – Ľ. Hazuza (C), J. Hrušecký, M. Ivan (29. Š. Negrean), T. Blatnický, M. Lorenc, M. Baláž (69. T. Novák), M. Vašíček (60. J. Novák), D. Hýroš, R. Mišík, F. Daniel.
Koválov: M. Veselý – S. Bilovský, J. Ivánek, E. Hyža, J. Slezák, M. Kuba, L. Slezák (C), P. Cintula, T. Kolibecký, P. Hyža, A. Tokoš.
Rozhodovali: R. Srnec – R. Buzay, M. Mikuš.
Domáci prebrali taktovku hry od úvodných minút zápasu. Koválov nepúšťali vôbec na svoju polovicu ihriska a hralo sa prakticky len na jednu bránu. Kopčany však dlho nevedeli nájsť recept na vstrelenie gólu. V 35. minúte dokonca René Mišík zahodil aj pokutový kop. Našťastie pre domácich sa tesne pred koncom polčasu presadil Michal Baláž. V druhom polčase pokračovali domáci v tlaku. V 51. minúte prekonal brankára Veselého Tibor Blatnický. Diváci si nestačili ani sadnúť a už mohli oslavovať tretí gól v bráne Koválova. Jeho autorom bol Juraj Hrušecký. Následne sa zápas len dohrával a domáci kontrolovali jeho priebeh. Kopčany tak po dobrom výkone zaslúžene vyhrali 3:0.

Zostava kola: Patrik Noščák (Radošovce) – Ľubomír Hazuza (Kopčany), Michal Šedivý (Slovan Šaštín), Marian Szantai (Dubovce), Ivan Ravas (Rohov), Sebastián Kopiar (Borský Sv. Jur), Richard Titus Balážik (Radimov), Frederik Ravas (Rybky), Patrik Božek (Radimov), Samuel Hrubša (Šajdíkove Humence).

TABUĽKA

1. Radimov 25 22 2 1 88:20 68
2. Brodské 25 14 5 6 74:29 47
3. Borský Sv. Jur 25 15 0 10 62:44 45
4. Rybky 25 13 3 9 48:35 42
5. Hlboké 25 12 4 9 34:30 40
6. Kopčany 25 10 8 7 43:33 38
7. Cerová 25 11 2 12 43:62 35
8. Borský Mikuláš 25 10 4 11 28:36 34
9. Rohov 25 9 6 10 47:49 33
10. Radošovce 25 9 5 11 48:39 32
11. Kúty 25 9 3 13 39:56 30
12. Jablonica 25 8 5 12 35:55 29
13. Dubovce 25 8 2 15 49:58 26
14. Slovan Šaštín 25 6 5 14 35:56 23
15. Koválov 25 6 5 14 28:56 23
16. Šaj. Humence 25 6 3 16 32:81 21

Prečítajte si tiež: Súťaže ZsFZ: Holíč víťazne vonku, Gbely rozhodli v samom závere Čítajte 

7. LIGA ObFZ SENICA

Čáry potrápili Lakšáre na ich pôde

Hradište – Rovensko 6:1 (1:1)
Góly: 4. a 76. Kršteník, 62. Gregor, 65. Kováč, 74. Cutlac, 80. Sekáč – 26. Salay
Hradište p. Vrátnom: Rehák – Michalička(Fukna), Baránek, Sadloň, Kršteník, barcaj(Furko), Sekáč, Kováč, Gregor, Štefka, Cutlac.
Rovensko: Baláž – Velický(C),Hanečka, Kratochvíl, Salay, Kubina, Nemec, Jamriška, Vacula, L. Nemec, Joniak.
Rozhodovali: Hurbánek – Daniš.

Hradište sa ujalo vedenia už v štvrtej minúte gólom J. Kršteníka a počas prvého polčasu si domáci hráči vypracovali množstvo gólových príležitostí, ktoré však trestuhodne zahadzovali. Hostia v 26. minúte vyrovnali, keď rohový kop J. Salaya domáci obranca tečoval do vlastnej brány. Aj v druhom polčase boli domáci hráči aktívnejší, no až v 62. minúte pretrhol gólové suchoty netradičný strelec A. Gregor a konečne spustil gólostroj domácich hráčov, ktorí sa tak aspoň čiastočne priblížili k jesenným výkonom. Konto hostí postupne zaťažili R. Kováč, V. Cutlac, D. Sekáč a druhým gólom aj kapitán J. Kršteník. Hostia pôsobili bezzubo a s konečným skóre môžu byť vzhľadom na množstvo čistých gólových šancí domácich spokojní.

Kunov – Letničie 4:0 (0:0)
Góly: 54. Vavrovič, 70. Blanárik, 76. Kollár, 90. Belohlávek.
Kunov: Bartek – Ondrovič, Šefčík(C), Černek, Vavrovič, M. Černek, Belohlávek, Burian(Kováčik), Kollár, Burián(Ondrovič), Blanárik(Kováčik).
Letničie: Lánik(C) – Ferenčík, Daniel, Šarkozy(Škápik), Riška, Rehák, Cao, Mikulka, M. Šarkozy, Ľ. Lánik, Pecho.
Rozhodovali: Štora – Podzámsky.

Prvý polčas hrali mužstvá na šance a nie na góly. Už v 3. a 5. minúte zahodil Blanárik šance, ktoré si pýtali gól. Hosťujúci Lánik a Šarközy takisto zahodili vyložené šance. V úvodnom dejstve mal ďalšie dve vyložené šance Belohlávek, ale ani on neuspel. V druhom polčase sa Kunovčania opreli do súpera a výsledok sa dostavil. V 54. minúte Vavrovič otvoril skóre stretnutia. Po hodine hry skončila strela Kollára na brvne, ale v 70. minúte prišla chvíľa Blanárika, keď vyobracal obranu hostí a zvýšil na 2:0. O šesť minút neskôr Kollár po prihrávke Belohlávka upravil už na 3:0. Belohlávek sa dočkal v 85. minúte, keď zužitkoval prihrávku Fábika a uzavrel na konečných 4:0. Hostia boli domácim vyrovnaným súperom, ale šance Reháka či brvno Mikulu nenašlo cestu do siete, a tak je výsledok pre hostí krutý.

⋌KAROL VAJDA

Smolinské – Sekule 1:2 (0:1)
Góly: 69. Goga – 34. Ježek, 84. Hujsa.
Smolinské: Petráš – Okasa (Rezbárik), Kašák, Rehák, Trčka, Maderič(C), Daniel(Masár), F. Daniel, Polák(Mach), Goga, Maderič.
Sekule: Krajčír – Húšťava, Hajdin, Trajlínek(C), A. Trajlínek, Ježek, Vlk, Ivánek, Valachovič(Vávra, Kubinák, Kadera.
Rozhodovali: Lapoš – Škrinár.

Domáci sa bez váhania pustili do favorizovaného súpera, dokázali si vypracovať pekné príležitosti, ale bez úspešného konca. Naopak, Sekule z rýchleho protiútoku, keď z autu dostal loptu na hlavu Gabriel Ježek, ktorý je upratal do siete Smolinského. Domáci nedokázali do polčasu odpovedať vyrovnávajúcim gólom. Podarilo sa im to až v 69. minúte po strele Rolanda Poláka a následnej dorážke Petra Gogu. Smolinčania nastrelili ešte 2-krát brvno, ale opäť chýbala šťastene na strane domácich. Naopak, hostia nepotrebovali viacej šancí na premenenie príležitostí. Dokázali využiť svoje jediné dve príležitosti, a tak zložili domácich na kolená a odniesli si 3 body.

Štefanov – Petrova Ves 2:0 (1:0)
Góly: 9. Chudý, 53. Tureček.
Štefanov: Malík – Čelústka, Cvečka, Polák, Ovečka, Macek, Mokrohajský (Hlavenka (Drápal)), Valla(C), Klena (Tomašovič), Chudý, Tureček.
Petrova Ves: Huszár – Šmida, Vanek, Škápik (Vávra), Buček, Polach, Pochylý (C), Božek, Ovečka, Lukáč (M. Hrubša), Schemmer (Hrubša).
Rozhodoval: Štefan Daniš.

Na domácej pôde sa hrá najlepšie, a to sa potvrdilo aj v Štefanove, keď sa domáci chopili vedenia už v 9. minúte po krásnej strele z priameho kopu, kde sa nemýlil Jakub Chudý. Hostia pôsobili zaskočeným dojmom, s loptou sa stretávali len občasne a za celý zápas si nedokázali vypracovať strelu na bránu. Do druhého polčasu Nastúpili Štefanovčania s cieľom upevniť svoje vedenie a gól pridali v 53. minúte, keď sa v šestnástke presadil Branislav Tureček, a tak spečatil skóre zápasu. Diváci mohli vidieť kombinačnú hru na strane domácich a trápenie sa na strane hostí, ktorí len loptu nakopávali, celý čas sa bránili. Domáci nedokázali premeniť ešte 5 – 6 čistých šancí, a tak sa výsledok nezmenil.

Unín – Chropov 4:1 (1:0)
Góly: 19. Stítny, 67. Gábel, 84. Chanečka, 90. Rosa (11.m) – 65. K. Krutý.
Unín: Blaha – Šiška, Štítny, Drúžek, Rešetka, Strásky, Hoferka, Rosa, Uher, Chanečka, M. Hoferka (C).
Chropov: Petri – Liška (Vávra), Ilčík, Krutý, Kuchárek, , Ivánek (Madák), K. Krutý, Bartal (C), Orth, Špaček, Kudláč
Rozhodovali: Šefčík – Smoleňák.

Diváci videli atraktívny futbal s peknými akciami a gólovými príležitosťami na oboch stranách. V zakončení boli však úspešnejší hostia, ktorí otvorili skóre v 19. minúte, a to Dušan Štítny. Prvý polčas už gól nepriniesol, ale šance mali obe mužstvá. Druhý polčas bol bohatší na góly, strelecky sa zobudili aj hostia, a to Kristián Krutý v 65. minúte. Naneštastie to bol jediný gól hostí. Viac dôrazu v zakončení sme mohli vidieť na strane domácich, ktorí skórovali ešte 3-krát. Ján Gábel v 67. minúte, Peter Chanečka v 84. a čerešničku na tortu víťazstva pridal Dominik Rosa v 90. minúte po úspešnom pokutovom kope. Treba však vyzdvihnúť bojovný výkon hostí, ktorí pekne potrápili favorizovaných domácich.

Lakšárska N. Ves – Čáry 2:0 (2:0)
Góly: 18. Hubek, 42. Cingel.
Lakšárska N. Ves: Mihál – Tománek (Cintula), Michalica (Orlík), Hílek, Winkler (C), Smolinský, Hubek, Haramia, Cingel, Malík (M. Velický), Velický
Čáry: Ozábal – Danihel, Dimmel, Kollár, Pelikán, Gabriš, Lorenc (C), Kuník, Božek(Kralovič), D. Lorenc (D.Kuník), Mihok (Flajžík).
Rozhodovali: Vlk – Černek.

Čáry, ktoré si prišli zmerať sily s prvými Lakšármi, boli odhodlané ukradnúť všetky body domácemu favoritovi. Od začiatku sa oba tímy do seba pustili a naozaj bolo na čo pozerať. Diváci mohli vidieť technickú vyspelosť hráčov a pekný futbal. Rozhodca hosťom neuznal gól, ktorý padol po ofsajdovej situácii. Na druhej strane, domáci po podobnej situácii skórovali, a to sa podarilo Filipovi Hubekovi v 18. minúte. Do polčasu sa skóre nezmenilo a do šatní sa odchádzalo za stavu 1:0. Druhý polčas sa niesol v štýle otvorenej hry, ktorá lepšie vyhovovala domácim. Keď po rohu v 70. minúte bol na mieste František Orlík a ten sa už nemýlil v zakončení. Víťazstvo sa nerodilo ľahko a po 90-tich minútach ostali tri body v Lakšároch. Treba vyzdvihnúť výkon hlavného rozhodcu, ktorý mal zápas pevne v rukách.

Sobotište – Popudinské Močidľany 4:2 (3:0)
Góly: 9. M. Tomeček, 16. a 23. Chvála, 48. Polák – 80. Novák (11.m), 88. Klein.
Sobotište: Ravas – Tomeček, Nečas, Kadlečík, Polák, Včelka, Vizváry (Hyža), Hála, T. Čederle (C), M. Tomeček, Chvála (Vandák).
Popudinské Močidľany: Krušina – Bellay (C), Klein, D. Krchňavý (Pekár), I. Krchňavý (Vacenovský), Sloboda, buchta, Novák, Sopúšek, Čech (Entlich), Tokoš.
Rozhodovali: Polakovič – Bednár.

Prvých 20 minút Sobotište vybehlo na zaskočeného súpera. Permanentne udržiavali tlak na polovičke hostí a zúročili svoje ťaženie tromi gólmi. 1. gól padol v 9. minúte po rohu, keď sa najlepšie zorientoval Miroslav Tomeček. O 7 minút neskôr si otvoril strelecký účel Ján Chvála v šesnástke, potiahol loptu cez brániaceho hráča a umiestnil strelu k tyčke. Svoj druhý gól pridal taktiež o 7 minút, keď po odrazenej lopte v pokutovom území neváhal a zakončoval z prvej. Po treťom góle sa domáci uspokojili a vypustili do konca polčasu. Močidľany tlačili, vytvárali si príležitosti na gól, ale nedokázali ich priviesť do úspešného konca. Cez polčas tréner domácim vyčistil žalúdky a tí sa znovu prebudili, vytvorili si príležitosti a z jednej skóroval Bruno Polák v 48. minúte. Sobotište nasadili podobný scenár ako v prvom polčase, uspokojili sa so sľubným náskokom a prestali hrať. Súper prebral iniciatívu a hru pod svoju kontrolu. Po faule Radovana Tomečka v pokutovom území nasledovala penalta, kde sa už Branislav Novák nezmýlil. Hostia pridali ešte jeden gól v 88. minúte, po dlhom výkope si Pavel Klein hodil loptu cez dvoch obrancov, vyhral súboj a umiestnil loptu k tyčke. Stav zápasu je teda 4:2.

Zostava kola: Peter Bartek (Kunov) – Lukáš Daniel (Letničie), Jozef Kršteník(Hradište p. Vrátnom), Miroslav Ovečka (Štefanov), Fabián Kuník (Čáry),Gabriel Ježek (Sekule), Roland Polák (Smolinské), Branislav Novák (Popudinské Močidľany), Peter Špaček (Chropov),Filip Hubek (Lakšárska N. Ves), Miroslav Tomeček (Sobotište).

TABUĽKA

1. Lak. N. Ves 21 16 4 1 61:23 52
2. Kunov 21 12 3 6 59:36 39
3. Hradište 21 11 5 5 61:38 38
4. Letničie 21 9 8 4 47:34 35
5. Sobotište 21 9 7 5 44:23 34
6. Štefanov 21 8 9 4 44:27 33
7. Sekule 21 10 1 10 41:43 31
8. P. Močidľany 21 9 2 10 48:44 29
9. Petrova Ves 21 8 4 9 44:43 28
10. Unín 21 7 4 10 25:39 25
11. Čáry 21 7 3 11 37:40 24
12. Rovensko 21 6 2 13 34:71 20
13. Smolinské 21 5 3 13 28:53 18
14. Chropov 21 1 3 17 23:82 6

8. LIGA ObFZ SENICA

Vrádište rozdrvilo Trnovec

Dojč – Osuské 0:1 (0:0)
Góly: 63. R. Jurovatý.
Dojč: Mach – Krátky, Martišiak, Wolf, Rehák (C), Čech, Chocholáček (65. Vacenovský), Línek, Búzek, Morávek, Ganzlmár.
Osuské: A. Černek – Dáv. Králik (20. Dal. Králik), Jurovatý, M. Černek, Olšovský, Michalička, P. Černek (C), Vlček, Svatík, Danihel (82. Polakovič), Rechtorík (64. Miča)
Rozhodovali: J. Lapoš – J. Škrinár.

V prvom polčase videli diváci vyrovnanú hru od oboch mužstiev. Domáci sa spoliehali na skúseného Búzka na hrote, no toho však hosťujúci obrancovia dokonale odstavili z hry. Dojč si nevypracoval vyloženejšiu šancu, z ktorej by mohol skórovať a Osuské umne bránilo. V druhom polčase sa hra o trochu rozprúdila. Domáci si vybojovali množstvo štandardiek, z ktorých ohrozovali bránu Andreja Černeka. Ten sa po jednom priamom kope asi z 20 metrov prezentoval krásnym zákrokom. V 63. minúte zobral loptu na polovičke ihriska Rastislav Jurovatý. Prešiel cez celú polovicu súpera a dokázal prekonať aj Macha v bráne Dojča. Po góle sa hostia stiahli a bránili výsledok. Domácim k vyrovnaniu nepomohla ani snaha Búzka. Ku koncu zápasu sa už veľa šancí netvorilo a hostia z Osuského si po výbornom výkone obrany odniesli z Dojča všetky body.

Podbranč – Smrdáky 1:1 (1:1)
Góly: 5. J. Černek – 29. R. Škojec.
Podbranč: Ro. Jankových – Filka, Krč (74. Kutálek), Jobb, Hladík, Malík, Toman, Rízek (74. R. Kadlečík), Ľ. Líška, Černek, Ra. Jankových (C).
Smrdáky: Štefek – F. Pagáč (70. Fojtlin), Škoda, Škojec (C), Pavúček, Štefanka, Pajpach, Antálek, Palkovič (76. Selecký), J. Pagáč, Machlica.
Rozhodovali: V. Vlk – G. Knap.

V zápase prvého s posledným sa od úvodu hral vyrovnaný futbal. Domáci sa do súpera zahryzli a v 8. minúte po centri kapitána Radovana Jankovýcha doklepával loptu do brány na dvakrát Černek. Po vstrelenom góle prevzali hru do vlastných rúk hráči Smrdák. V 25. minúte krásna strela z 30 metrov v podaní Miroslava Filku tesne minula vinkel Štefkovej brány. Z následného protiútoku sa presadil kapitán hostí Škojec, keď brankára Podbranču pomýlil sklz lopty na mokrej tráve. V druhom polčase sa mužstvá prezentovali opäť vyrovnaným výkonom. Smrdáky síce mali loptu na kopačkách častejšie, no Podbranč hrozil z protiútokov. Ani jedno mužstvo však svoje šance nepremenilo a zápas sa tak skončil zaslúženou remízou 1:1.

Trnovec – Vrádište 2:7 (1:2)
Góly: 32. Ľ. Rajnoha, 48. R. Uher (11 m) – 19. a 85. R. Jurčík (prvý z 11 m), 45. P. Smaženka, 57. a 80. Ľ. Múčka, 62. R. Strož, 65. V. Huťťa (11 m).
Trnovec: Masaryk – Rajnoha, Zorálek (61. Pochylý), Brezina, Vinkler, Flajžík, R. Uher (C), Vaculka, Mizera, Duban, T. Uher.
Vrádište: Václav – Giertl, Jurčík, Prokeš, M. Strož, Smaženka (74. Duban), Huťťa (74. Žák), Mareš, Zongor (33. Veselský), Múčka, R. Strož (C).
Rozhodovali: G. Knap – M. Dutka.

Zápas medzi Vrádišťom a Trnovcom sa už od začiatku vyvíjal lepšie pre hosťujúci celok. Domáci sa zväčša len bránili a odolávali tlaku súpera. Dopredu sa snažili dostávať po nakopávaných loptách, no všetky pokusy obrana Vrádišťa zmazala. V 19. minúte otvoril stav stretnutia Radoslav Jurčík premeneným pokutovým kopom. V 32. minúte odpovedal domáci Rajnoha krásnou strelou z 30 metrov a vyrovnal na 1:1. Do polčasu však išli hostia za tesného vedenia 2:1. V 45. minúte sa totižto hlavou presadil po štandardke Peter Smaženka. V druhom polčase stačil Trnovec odolávať ešte 10 minút, ale od 60. minúty sa hralo len na bránu domácich. V 48. minúte sa podarilo vyrovnať z penalty kapitánovi domácich Radoslavovi Uherovi. Po dvoch neuznaných góloch Vrádišťa sa hostia naštartovali a postupne pridávali góly do siete brankára Masaryka. V 57. minúte zvyšoval na 3:2 Ľuboš Múčka, v 62. Radomír Strož, v 65. minúte z jedenástky dával na 5:2 Vladimír Huťťa. Po prestriedaní na strane hostí pridali ešte v 80. a 85. minúte dva presné zásahy zásluhou Múčku a Jurčíka. Vrádište tak rozdrvilo Trnovec 7:2.

Prietrž má voľno.

Zostava kola: Andrej Černek (Osuské) – Radoslav Jurčík (Vrádište), Alexander Jobb (Podbranč), Rastislav Škojec (Smrdáky), Rastislav Jurovatý (Osuské), Jaroslav Olšovský (Osuské), Ľubomír Líška (Podbranč), Ondrej Prokeš (Vrádište), Róbert Búzek (Dojč), Radomír Strož (Vrádište), Ľuboš Múčka (Vrádište).

TABUĽKA

1. Smrdáky 20 15 3 2 55:15 48
2. Vrádište 19 9 3 7 40:29 30
3. Osuské 20 8 4 8 32:29 28
4. Prietrž 19 8 4 7 33:34 28
5. Dojč 20 7 5 8 35:43 26
6. Trnovec 20 6 1 13 29:54 19
7. Podbranč 20 3 6 11 25:45 15

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za vysokou spotrebou sa často skrýva zlá kondícia motora
 2. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 3. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 4. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 5. Kde u nás kúpite domácke potraviny
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha
 8. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina
 1. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 2. Goralské folklórne slávnosti po prvýkrát priamo v horách
 3. Za vysokou spotrebou sa často skrýva zlá kondícia motora
 4. Ktoré regionálne projekty podporí Nadácia COOP Jednota?
 5. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 6. Kde u nás kúpite domácke potraviny
 7. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 8. Tetovanie a piercing - aké zdravotné riziká môžu spôsobiť?
 1. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 9 607
 2. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 7 024
 3. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina 6 294
 4. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 5 807
 5. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila 5 428
 6. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články 2 884
 7. Kde u nás kúpite domácke potraviny 2 575
 8. Dobrá správa pre pacientov s cukrovkou 2 488

Blogy SME

 1. Vladimir Skala: Z učiteľov kriminálnici: Rok po regulačnej búrke v Číne.
 2. Michael Achberger: VIDEO: beach towel workout - tréning na uteráku na pláži
 3. Jaroslav Polaček: Cesty a chodníky rekonštruujeme s jasným cieľom – máme plán pre budúcnosť dopravy v Košiciach
 4. Věra Tepličková: Chcete osviežiť váš imunitný systém? Prihláste sa na 4. dávku
 5. Ľubomír Maretta: Riadenie
 6. Viera Spišáková: Trapas technický
 7. Ľudmila Rábelyová : Prečo tá nenávisť?
 8. Dominika Kislíková: Gazdoráň - nová turistická trasa v NP Poloniny
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 84 257
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 26 087
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 10 276
 4. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 7 105
 5. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 6 865
 6. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 4 331
 7. Jana Žilková: Výchova detí v Mongolsku 4 305
 8. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 4 080
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 2. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 3. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 6. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 44. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 2/3 - Skaza lode Karluk, 1913 - 1914
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Aktuálne vydanie je už v predaji.


1 h

Spolupráca štátu s UNIPHARMOU sa osvedčila a počas pandémie ukázala ako spoľahlivá. Napriek tomu zákonodarcovia uvažujú o zmene, nad ktorou visí množstvo otáznikov, vládnu pochybnosti.


2 h
Momentka zo zápasu Moravský Svätý Ján - Sobotište

Zloženie ani model najvyššej oblastnej ligy sa mužstvám nepozdáva.


13 h
Futbalisti FK Senica.

Sezóna 2021/22 bola pre FK Senica posledná fortunaligová sezóna. Klub nedostal licenciu pre III. ligu a mužský futbal na Záhorí skončil. Mesto Senica chce založiť nový mestský futbalový klub. Poďme sa spolu pozrieť, kde pôsobia hráči FK Senica.


Juraj Hertel 18 h

Blogy SME

 1. Vladimir Skala: Z učiteľov kriminálnici: Rok po regulačnej búrke v Číne.
 2. Michael Achberger: VIDEO: beach towel workout - tréning na uteráku na pláži
 3. Jaroslav Polaček: Cesty a chodníky rekonštruujeme s jasným cieľom – máme plán pre budúcnosť dopravy v Košiciach
 4. Věra Tepličková: Chcete osviežiť váš imunitný systém? Prihláste sa na 4. dávku
 5. Ľubomír Maretta: Riadenie
 6. Viera Spišáková: Trapas technický
 7. Ľudmila Rábelyová : Prečo tá nenávisť?
 8. Dominika Kislíková: Gazdoráň - nová turistická trasa v NP Poloniny
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 84 257
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 26 087
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 10 276
 4. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 7 105
 5. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 6 865
 6. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 4 331
 7. Jana Žilková: Výchova detí v Mongolsku 4 305
 8. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 4 080
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 2. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 3. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 6. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 44. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 2/3 - Skaza lode Karluk, 1913 - 1914

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu