Piatok, 21. júl, 2017 | Meniny má Daniel

Martinusík gólom v predĺžení vyrovnal stav série vo finále hokejbalovej extraligy

Dramatický druhý duel finále hokejbalovej extraligy rozhodlo opäť predĺženie, tentokrát však prialo Skalici.

Michal Holaza (Hokejmarket Skalica)(Zdroj: Vlado Miček)

Kežmarok – Skalica 2:3 po pr. (1:0, 1:1, 0:1-0:1) - stav série 1:1

Góly: 10. Oravec (Kromka, Šlachtič), 30. Maděra (Dejneka) – 23. M. Romančík (Miklík, Lantoš), 32. Válek (Sobol, Martinusík), 46. Martinusík (M. Romančík)

MŠK Vippokerpro Kežmarok: Glevaňák M. (M. Svitana) – Teplický (C), Pospíšil, Svitana P., Pisarčík, Maděra, Oravec, Reľovský, Jankura, Zwick – Bednár, Roháčik, Šlachtič, Kromka, Kundľa, Dejneka, Barč, Čarnogurský, Kantorek

HBK Hokejmarket Skalica: Petrovič (Komenda) – Zelenka (C), Mikéska, Salajka, Miklík, Sobol, Daniel – Rampáček, Martinusík, D. Janáč, R. Smetana, Válek, Lantoš, M. Romančík, Škadra, Vadík, Holaza, P. Smetana, Čulen

Rozhodcovia: Pikula, Slezák.

V úvode stretnutia mali mierne navrch Kežmarčania, ale pozorná obrana Skaličanov ich do výraznejšej šance nepustila. V 6. minúte dostali domáci výhodu presilovej hry, vytvorili si tlak, ale bez gólového zakončenia. V 9. minúte dostal Kežmarok ďalšiu početnú výhodu a pri nej mu stačilo 18 sekúnd, aby po dobýjaní bránky Komendu Boris Oravec otvoril skóre. Až tento gól zobudil Záhorákov, ale strela Zelenku mierila mimo. V 11. minúte dostali početnú výhodu Skaličania, ale napriek tlaku si až na strelu Mikésku vážnejšiu príležitosť nevytvorili. Vynikajúcu príležitosť si vytvoril v 14. minúte Martinusík, ale netrafil odkrytú časť Gleveňákovej bránky. O pár sekúnd výbornú príležitosť zahodil Holaza a tak po prvom dejstve viedol Kežmarok 1:0.

Aj druhú časť začali lepšie domáci, ktorý navyše dostali výhodu presilovej hry. V nej sa dostali domáci k niekoľkým výborným príležitostiam, ale Petrovič svoj tím podržal. V závere presilovej hry došlo k pästnému súboju medzi Kromkom a Sobolom a obaja išli vychladnúť na trestnú lavicu. Vzápätí sa k početnej výhode dostali aj Záhoráci a viac ako minútu bola dokonca o dvoch hráčov. Lenže Hokejmarketu táto výhoda vôbec nevyšla, našťastie pre nich sa tesne po presilovej hre dokázal gólovo presadiť Michal Romančík a vyrovnal na 1:1. V nasledujúcich minútach mali početnú výhodu Kežmarčania, ale skóre sa mohlo meniť na opačnej strane, ale Martinusík samostatný nájazd nepremenil. V závere tretiny dostala Skalica výhodu presilovej hry, ale nezahrala ju dobre. Obrancovia prepadli a Maděra po úniku z ľavej strany prepálil brankára Skalice.

V treťom dejstve sa hneď v úvode dostali Záhoráci k presilovej hre a tentokrát s ňou naložili podstatne lepšie. Po dobýjaní bránky Gleveňáka vyrovnal Válek po asistenciách Martinusíka a Sobola. Skaličania po tomto góle výrazne pridali, tlačili domácich, ale opäť ich pribrzdil úzkostlivo pískajúci rozhodca Pikula, ktorý vylúčil za kontakt v strede ihriska Sobola za údajnú nedovolené bránenie. Vzápätí prišlo ďalšie prísne vylúčenie a Skalica sa musela brániť v trojici. Oslabeniu sa ubránila a dokonca Martinusík opäť pohrozil, ale jeho strela tesne minula bránku súpera. V nasledujúcich minútach ešte musel Hokejmarket čeliť ďalšiemu oslabeniu, ale bez väčších šancí na strane domácich. A keďže ani v závere tretej tretiny sa nič neudialo, opäť muselo nasledovať predĺženie.

Predĺženie trvalo iba niekoľko sekúnd, keď sa do prečíslenia dostali Michal Romančík a Martinusík a druhý menovaný nemal problém do prázdnej bránky skórovať a vyrovnať sériu na 1:1.

Hlasy po zápase:

Jaro Martinusík, autor víťazného gólu: " K rozhodujúcemu gólu sme sa tak trošku dostali náhodou. Keď Rado Zelenka vyhodil loptičku a vedel som, že som tam sám, tak som si ju potiahol a videl som Miša Romančika ako mi ide z druhej strany. Potom už to bolo celé o šťastí a o sile mojej gumičky, ktorá mi to šťastie priniesla k tomu rozhodujúcemu gólu."

" Chcem pozvať všetkých ktorí chcú vidieť kvalitný hokejbal a najmä tých ktorí chcú povzbudiť Skalicu k vytúženému titulu - budeme vás potrebovať."

Mišo Romančík: " Na začiatku predĺženia sme sa dostali do prečíslenia dva na jedného s Martinusíkom, ktorý mi to dal cez obrancu. Bol som už pred gólmanom a vystrelil som to tak, aby sa to odrazilo Jarkovi. Našťastie sa mu to odrazilo do prázdnej brány."

"Bol to vyrovnaný match s množstvom vylúčení a presiloviek. Dva krát sme doťahovali výsledok a po včerajšku sme radi, že sme vyhrali a berieme dôležité víťazstvo domov."