Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

Skaličania rozstrieľali Spišiakov na ich ihrisku 4:0

Skalickí futbalisti síce v prvom polčase v Spišskej Novej Vsi gól nedali, ale v druhom dali štyri a dosiahli pohodlné víťazstvo 4:0.

Ilustračné foto. Daniel Šebesta a Ján Mizerák (MFK Skalica)(Zdroj: Vlado Miček)

FK Spišská Nová Ves MFK Skalica 0:4 (0:4)

Góly: 46. Šebesta, 63. Ulrich, 75. a 85. Hlavatovič

Žlté karty: 15. Kováč, 27. Šoltés – 38. Švrček, 56. Mizerák

FK Spišská Nová Ves: Gáborčík – Zekucia, Sedláček, Baranyi (59. Hudran), Slejzák, Šoltés (77. Regec), Sirko, Labanc, Palutka, Kováč, Kavulič.

MFK Skalica: Pavličko – Švrček, Szocs, Majerník, Mizerák - Hlavatovič, Neoveský – Meszaros (83. Vrábel), Ulrich (81. Vaščák) - Milunovič (46. Jakubek), Šebesta,

Rozhodcovia: Somoláni – Borsányi, Barenčík

Skalica začala duel aktívnejšie, ale do výraznejších gólových príležitostí sa nedostávala. Naopak domáci hrozili z rýchlych protiútokov. Tú najväčšiu mal v Kavulič v samom závere prvého polčasu, ale jeho samostatný nájazd na Čikoš-Pavlička skončil mimo tri žrde.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:MŠK Žilina - FK Senica, Fortuna liga, online prenos

Vynikajúci vstup do druhého polčasu mali Záhoráci. Už po niekoľkých sekundách sa ujali vedenia, keď svoj 12. gól v sezóne zaznamenal Šebesta. Od tohto momentu Skaličania kontrolovali hru a po hodine hry sa presadil Ulrich, ktorý zvyšoval na 2:0. V záverečnej štvrťhodine si dvakrát zobral slovo Hlavatovič a zavŕšil jednoznačné skóre pre Záhorákov na 4:0.

Lukáš Hlavatovič, autor dvoch gólov: „Snažili sme sa rozhodnúť zápas už v prvom polčase, ale domáci pozorne bránili. Hneď v úvode druhého polčasu sme dali gól, domáci viac otvorili hru a nám sa podarilo navýšiť skóre. Mohlo to skončiť aj výraznejším víťazstvom. Sme však spokojní a ideme ďalej. Som rád, že som sa strelecky presadil. Prvý bol po dobre zahratej zahranom priamom kope Ulicha a ja som loptu poslal hlavou k žrdi. Pred druhým mi Šebesta prihral loptu pred šestnástku, posunul som si to dnu a povedľa brankára som po zemi skóroval.“

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, MFK Skalica, Skalica, Futbal