Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

FOTOGALÉRIA: MFK Skalica začala odvetu 2. ligy viťazstvom nad Zvolenom

Futbalisti MFK Skalica začali odvetnú časť skupiny o postup do Fortuna ligy na domácom trávniku proti Lokomotíve Zvolen.

Ľubo Ulrich premieňa pokutový kop a MFK Skalica sa ujíma vedenia v zápase 2. ligy proti lokomotíve Zvolen.(Zdroj: Vlado Miček)

MFK Skalica – Lokomotíva Zvolen 2:0 (2:0) koniec

Góly: 8. Ulrich (11 m), 35. Šebesta

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Szöcs, Hlavatovič (C), Mizerák - Neoveský, Pankarićan (70. Jakubek) - Ulrich (86. Vrábel), Milunović, Mészáros (83. Vaščák) - Šebesta

MFK Zvolen: Jenčo – Memić, Kotora (C), Thanh, Labuda, Sombat, Staško, Čertík, Čery, Janković, Popović

Rozhodcovia: Smolák –Borsányi, Roszbeck, 223 divákov.

Skaličania začali aktívne a do pokutového územia posielali jeden center za druhým, ale obrana si s nimi v úvodnej päťminútovke dokázala poradiť. V 7. minúte sa do rozostúpenej obrany Zvolena rozbehol Ulrich, prešiel až do šestnástky, kde ho Jenčo zastavil až za cenu faulu a kopal sa pokutový kop. Sám postihnutý si postavil loptu a bezpečne poslal Skalicu do vedenia. V 15. minúte s ak priamemu kopu dostali hostia a Labuda poriadne vyprášil rukavice Čikoš-Pavlička. O dve minúty nebezpečne pálil Šebesta, ale tesne minul bránu hostí. Obe mužstvá aj v nasledujúcich minútach nešetrili krokmi a snažil isa smerom dopredu niečo vymyslieť. V 22. minúte zahrali peknú akciu Záhoráci, keď sa lopta po osi Švrček, Mészáros dostala v šestnástke k Milunovićovi, ale jeho strelu dokázala obrana odvrátiť na rohový kop. V 26. minúte sa k zakončeniu dostal opäť srbský legionár, ale jeho hlavičku opäť zblokovala defenzíva súpera.V 35. minúte potiahol po ľavej strane loptu Milunović, v šestnástke našiel voľného Šebestu a ten načal druhú desiatku gólov v tohtosezónnej edícii 2. ligy. V 41. minúte sa do šestnástky prebíjal Švrček, ale po kontakte s obranou sa druhá jedenástka nepískala.

Aj druhý polčas začala Skalica aktívnejšie, ale obrana Zvolena domácich nepustila do žiadnej šance. V 51. minúte spravil chybu Pankarićan, hosťujúci Staško však miesto kľučky na Hlavatoviča volil pád, ktorý bol však až príliš okatý a rozhodca nechal pokračovať v hre. V 55. minúte sa k hlavičke dostal hosťujúci kapitán Kotora, ale mieril nad bránu. V 57. minúte sa k dobrej príležitosti po rohovom kope dostal Szöcs, ale obrana jeho pokus zblokovala a o pár sekúnd neskôr mieril nepresne Milunović. V nasledujúcich minútach sa snažili obe mužstvá o gól, ale obrany mali navrch. Až v 63. minúte sa po dlhom aute Švrčeka a priťuknutí Milunovića dostal k streľbe Mészáros, ale jeho strelu ztečovala obrana tesne vedľa brány. V 70. minúte sa k strele spoza šestnástky dostal hosťujúci Thanh, ale polovej mieril meter nad bránu. V 72. minúte sa k strele dostal hosťujúci Sombat, ale jeho strelu zblokoval Szöcs. Z protiútoku presne mieril Ulrich, ale vyznamenal sa Jenčo a center striedajúceho Jakubka k Milunovićovi nedorazil. V nasledujúcich minútach sa začala na kopačky vkrádať na oboch stranách nepresnosť a súvislých akcií bolo minimum. Až v 81. minúte vysunul Milunović Ulricha, ten sa dokázal proti presile uvoľniť, ale jeho strela mierila len do stredu brány, kde ju na dvakrát skrotil Jenčo. V 89. minúte mal blízko ku gólu Staško, ale nedokázal tesne pred brankárom domácich sklepnúť loptu do siete. V poslednej minúte ešte mieril do náručia zvolenského gólmana Milunović, ale skóre sa už nezmenilo.

Hlasy po stretnutí

Marko Milunović: „Som rád, že sa mi opäť podarilo dostať do základnej zostavy a zopakoval som dobrý výkon. Hrali sme útočný futbal, čo mi vyhovuje. Som rád, že som prispel k víťazstvu prihrávkou a škoda, že som neskóroval. Na druhej strane je podstatné víťazstvo mužstva ako osobné štatistiky. Verím, že budeme pokračovať vo víťaznej sérii aj v nasledujúcich dueloch.

Ľubo Ulrich: „Hrali sme s chuťou, vyhrali sme zaslúžene. Teším sa aj z toho, že som konečne skóroval a presných zásahov mohlo byť aj viac. V prvom rade je však dôležitý zisk troch bodov. Som rád, že som sa po prestávke opäť prebojoval do základnej zostavy. Veril som, že keď dostanem šancu, dokážem ju využiť či už strelením gólu alebo prípravou gólových príležitostí a pomôcť mužstvu. Stále máme o čo hrať. Ideme od zápasu k zápasu a v každom zo zostávajúcich stretnutí chceme naplno bodovať.“

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, MFK Skalica, Skalica, Futbal

1. Petrík chytil 10 sekúnd pred koncom trestné strieľanie a Skalica berie tri body Foto 390