FOTOGALÉRIA: Mladý motocyklista zo Skalice Michal Búlik zvíťazil na Slovakia Ringu

Na okruhu Slovakia Ring mali svoju prvú zastávku premiérové preteky šampionátu MOTOCh a skvele si počínal mladý Skaličan Michal Bulík

Michal Búlik zvíťazil na Slovakia RinguMichal Búlik zvíťazil na Slovakia Ringu (Zdroj: Petr Štola)

Nový seriál Motorcycle Championship zastrešuje skúsený slovenský promotér, agentúra Slovakia Racing. Pretekársku premiéru na Slovensku si odkrútil i 11-ročný Skaličan Michal Búlik, ktorý sa predstavil vo farbách tímu BOS racing.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V piatok panovalo na okruhu upršané a teplotami priam zimné počasie. Vzhľadom na priaznivú predpoveď na sobotu a nedeľu, sa rozhodol piatkové tréningy, rovnako ako väčšina jazdcov, vynechať.

Sobota všetkých privítala príjemným počasím. Michal si v prvom tréningu dňa, po dlhej dobe opäť sadol na svoju Moriwaki. Do meraného tréningu urobil drobné zmeny v nastavení, aby sa Michal dokázal čo najskôr priblížiť svojim vlaňajším časom. V kvalifikácii mal na trati dostatok priestoru, s pribúdajúcimi kolami sa zlepšoval a vyjazdil si "Pole Position".

SkryťVypnúť reklamu

V prvých pretekoch mal mladý Skaličan výborný štart a udržal si prvú pozíciu. Jazdci za ním bojovali o druhé miesto a to mu spolu s rýchlymi prejazdmi umožňovalo budovať si náskok. Odstup od súperov mal v polovici pretekov hodnotu vyše 10 sekúnd. V ich závere najúspešnejší športovec mesta Skalica za rok 2016 mierne zvoľnil tempo a kontroloval vedenie až do cieľa.

V nedeľu organizátor pridal jeden tréning navyše a Bulíkov tím ho využil na vyskúšanie zmeny v nastavení motocykla. Mladému jazdcovi vylepšenia pomohli, zmena sa osvedčila a vo warm upe zaznamenal výrazný progres.

Štartoval z tretieho miesta, podľa zajazdeného času zo sobotných pretekov. Záhorák mal opäť dobrý štart, dostal sa do čela a rýchlym tempom zvyšoval svoj náskok až do odmávnutia šachovnicovou vlajkou.

SkryťVypnúť reklamu

V priebehu víkendu zaznamenával stabilný progres, čo je veľmi pozitívne. Najbližšie by sa mal zúčastniť pretekov seriálu MOTOCh na maďarskom okruhu Pannoniaring.

Hlasy po pretekoch

Michal Búlik: „Nebolo to také ľahké ako to vyzeralo. Motocykel je úplne iný s akým jazdím v Španielsku. V sobotu ráno bolo chladno, tak som si všetko odskúšal a v meranom tréningu som sa už na ňom cítil lepšie. V prvých pretekoch na Moriwaki som mal trošku stres, aby som niečo nepokazil, preto som v závere radšej zvoľnil. V nedeľu sme urobili zmeny v nastavení a tatko s mechanikom Edom vyžadovali odo mňa lepšie časy. Vo warm upe už bolo teplo, tak som na to zatlačil a boli z toho i dobré časy na kolo. V pretekoch sa mi podaril štart, takže som to mal jednoduchšie. Z víťazstva sa veľmi teším a ďakujem svojmu tímu, všetkým partnerom i fanúšikom za podporu."

SkryťVypnúť reklamu

Milan Búlik, otec pretekára: „Michal zvládol víkend dobre. Po zdravotných problémoch a páde v tréningu pretekov vo Valencii, zmena motocykla a hneď preteky. Na dováženú motorku si rýchlo zvykol a časy na kolo sa stále zlepšovali. V prvej jazde išiel na istotu, myslím, že mal trochu trému. V druhej jazde to už bolo oveľa lepšie. Myslím si, že nám účasť na takýchto podujatiach pomôže udržať Miška v pretekárskom režime. Chcel by som poďakovať komisii CPM za výnimku a agentúre Slovakia Racing za skvelú organizáciu a množstvo jazdenia."

Autor: TS+VM

Skalica

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Záhorie

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  2. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  3. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  4. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  5. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 101 389
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 363
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 111
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 471
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 319
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 070
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 936
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 481
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Rakúsky tím dezinfikuje nákladné vozidlá prichádzajúce na Slovensko z Maďarska.

Otvorený list podpísali desiatky predstaviteľov regionálnej a miestnej samosprávy.


TASR
Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Ilustračný obrázok

Hoci išlo o najzápadnejšie lokality Slovenska, predsa to neboli posledné oslobodené lokality Slovenska.


TASR
Martin Škrtel je novým športovým riaditeľom Spartaka Trnava.Vedľa neho je prezident klubu Peter Macho.

Jozef Antošík bol dlho fanúšikom Trnavy.


4

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu