Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

VIDEO+FOTOGALÉRIA: Skalica vo finále extraligy, finále možno na zimáku

Hokejbalisti Skalice zvládli štvrté semifinále extraligy a opäť si zahrajú finále.

Marek Škadra sa teší z piateho gólu Skalice proti Martinu v 4. semifinále hokejbalovej extraligy.(Zdroj: Vlado Miček)

Hokejmarket Skalica - Imperial Martin 5:2 (2:0, 1:2, 2:0) - konečný stav série 3:1

Góly a asistencie: 6. Lantoš (Škadra, Salajka), 8. Válek (Lantoš), 24. Smetana (Holaza, Miklík), 41. Rampáček (Martinusík), 43. Škadra (Lantoš, Válek) – 26. Fodrek (Tomka), 29. Kollár (Bielený)

HBK Hokejmarket Skalica: Komenda (Petrovič) – Zelenka, Salajka, Miklík, Sobol, Daniel, P. Smetana – Rampáček, Vadík, Holaza, Martinusík, Škadra, R. Smetana, Válek, Lantoš, Romančík, Pa. Janáč, Čulen
ŠKB Imperial Vitamins Martin: Heczko (Jurošek) – Fodrek, Zluky, Fedor, S. Javorka, Holbus, Řiman, Turoň – Zezula, Kollár, Drábik, Tomka, B. Javorka, Ruttkay, Tomečko, Lunter
Rozhodcovia: Krist – Hatala, 400 divákov.

Skalica sa pustila do súpera ako sa na domáce mužstvo patrí a na rozdiel od predchádzajúceho stretnutia padali aj góly. Už v 6. minúte otvoril skóre Lantoš a o dve minúty práve po Lantošovej asistencii pridal druhý gól Válek. Hostí úvodný priebeh zaskočil a domáci boli vo všetkých smeroch lepší, ale tretí gól už v prvej časti nepridali napriek viacerým šanciam.

Aj druhá časť patrila v úvode Záhorákom, ktorí nepríjemne podkurovali pred Heczkom. Ten kapituloval v 24. minúte, keď po aktivite Holazu a Miklíka dotlačil puk za chrbát bezmocného gólmana pohotový Rado Smetana. Tento gól akoby domácich upokojil, ubrali z plynu a rýchlo pochopili, že to bola chyba. V 26. minúte pri hre 4 na 4 sa Martinčanom podarilo prelomiť nepriestrelnosť výborne chytajúceho Komendu a o tri minúty neskôr po rýchlom protiútoku už bolo iba o gól. To sa presadil kapitán hostí Kollár po prihrávke Bieleného. Hostia ožili a hra sa vyrovnala.

V tretej časti si obe mužstvá vytvorili niekoľko príležitostí, ale dlho sa čakalo, na ktorú stranu sa zlomí vývoj stretnutia. Na radosť zaplnených tribún to bolo na domácu, keď zodpovednosť na seba zobral Rampáček a po individuálnej akcii zvýšil na dvojgólový rozdiel. Hosťom nezostalo nič iné ako vrhnúť všetky sily do ofenzívy, ale miesto kontaktného gólu inkasovali z hokejky Škadru a bolo rozhodnuté. Skalica tak Martinu oplatila minuloročnú finálovú prehru a môže sa opäť tešiť na finále, ktoré sa možno odohrá na zimnom štadióne.

Jozef Vadík, tréner Skalice: „Spokojní sme, vrátili sme im požičané. Na sériu sme sa zodpovedne pripravili. Pozreli sme si niektoré zápasy súpera na videu. Z našej strany to bol výborný výkon, aj keď sme v druhej časti na pár okamihov poľavili. Som rád, že sme vyhrali. Ideme od zápasu k zápasu, hlavne zodpovedne a cieľavedome. V každom chceme zvíťaziť. Súpera do finále si nevyberáme, obe sú kvalitné, či už ide o Kežmarok alebo Ružinov.“

Michal Holaza: „Posledný krok bol asi najťažší, ako to už zvykne bývať. Vyhrávali sme 3:0, opäť sme však mierne poľavili, ako sa nám to občas stáva. Napriek tomu sme to dokázali doviesť do víťazného konca. Súperovi sme boli dlžný za minulý rok a som rád, že sme im to vrátili. My sme sa zodpovedne pripravovali už aj na predchádzajúcich súperov, či už pri videu alebo priamo na ihrisku počas tréningov, takže nebudeme nič meniť.“