Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Skalica v závere zachránila remízu s Lokomotívou Košice

Futbalisti Skalice vybojovali v predohrávanom stretnutí 5. kola nadstavby bod na ihrisku košickej Lokomotívy napriek dvojgólovej strate.

MFK Skalica(Zdroj: Vlado Miček)

Lokomotíva Košice - MFK Skalica 2:2 (2:0)

Góly: 19. Jano, 28. Karaš – 62. Jakubek, 88. Pavúk (vl.)
Žlté karty: 49. Harvila, 77. Zajac – 29. Hlavatovič, 54. Szöcs, 65. Švrček, 83. Mizerák, 90. Majerník

FC Lokomotíva Košice: Bréda – Korijkov, Dický, Chmelo, Karaš, Cicman, Zajac (C), Pavúk, Horváth, Harvila, Jano
Náhradníci: Gáll, Kolek, Hloušek, Jass, Sovič, Kamenec, Fabini
MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Szöcs, Švrček, Ulrich, Jakubek, Hlavatovič, Neoveský, Mizerák, Milunović, Majerník (C), Vrábel
Náhradníci: Vaščak, Šebesta, Mészáros, Pankarićan, Slaný, Bartal
Rozhodca: Erik Gemzický – Andrej Hrmo, Juraj Halíček, 400 divákov.

Duel zápasu patril Skaličanom, ktorí mali viac z hry, ale až na niekoľko štandardných situácií si výraznejšiu šancu nevytvorili. Napriek aktivite hostí prekvapujúco udrelo na druhej strane, keď sa defenzívou hostí prebil Róbert Jano a Lokomotíva viedla. Po tomto momente Záhoráci zapli ešte na vyššie obrátky a defenzíva hostí mala plné ruky a nohy práce. Lenže po polhodine hry vyšiel domácim ďalší rýchly protiútok a zakončenie Kamila Karaša znamenalo dvojgólové vedenie domácich. Skalica sa aj napriek inkasovanému gólu nevzdala, ale organizovanú defenzívu Košičanov sa jej nedarí prekonať. Až v 43. minúte sa Lokomotíva dostala k prvému rohovému kopu, ale bez zakončenia a tak sa prvý polčas skončil dvojgólovým vedením východniarov.

Skalica vstúpila aktívne do druhého dejstva, v 53. minúte sa črtala dobrá príležitosť, ale domáci gólman bol proti. Až po hodine hry sa konečne zaslúženého gólu dočkali aj hostia. Úspešným strelcom bol Jakubek, ktorý dostal po dlhšej dobe príležitosť v základnej zostave. Gól vlial ešte viac aktivity na kopačky Skaličanov, ale tým sa nedarilo streliť vyrovnávajúci gól, keď doplácali predovšetkým na nepresnú mušku. Keď sa už zdalo, že Lokomotíva najtesnejšie víťazstvo uháji, tlak neustála a František Pavúk si strelil vlastný gól v 88. minúte. Hosťom už nezostal čas na dokonalý obrat a tak sa zápas skončil deľbou bodov. O prevahe hostí hovoria aj štatistiky, keď mali Záhoráci loptu pod kontrolou v pomere 57% - 43% a domácich prestrieľali v pomere 16:6.