Výsledky a komentáre k zápasom Záhorákov v súťažiach BFZ a ObFZ Bratislava

Kompletný súhrn záhoráckych mužstiev v 3. a 4. lige BFZ a takisto servis k 5. a 6. lige ObFZ Bratislava.

Záhoráci s výhrou, remízou aj prehrou, Rohožník stále na čele

FK Slovan Most pri Bratislave – ŠK Lozorno 2:0 (0:0)
57., 60. Hrutka.
ŠK Lozorno: Javorský – Sagula, Ščepka, Čermák, Repiský, Miklušičák, Horvát (C), Ronec, Sirota (76. Bašista), Karovič, Švajdlenka.

Lozorno si v súboji tabuľkových susedov trúfalo priviesť bodový zisk zo súperovej pôdy. Po bezgólovom prvom polčase, v ktorom si strelci oboch mužstiev nepotykali s koncovkou, videli diváci presné zásahy až po zmene strán. Do vedenia sa dostali domáci futbalisti, ktorí po nacvičenom rohovom kope prekvapili hosťujúcu defenzívu a nikým nechránený Hrutka v 57. minúte hlavou z bezprostrednej blízkosti prekonal gólmana Javorského. Hostia sa ešte ani nestihli spamätať z inkasovaného gólu a loptu zo siete lovili opäť. V 60. minúte sa do lopty spoza šestnástkového oblúka oprel Hrutka a aj vďaka teču jedného z hosťujúcich obrancov umiestnil strelu pod hornú žŕdku. Lozorno doplatilo na zlyhanie v koncovke. Zatiaľ čo domáci Most vyťažil z minima maximum, Lozorno svoje šance nepremenilo a po výslednom skóre 0:2 z ich pohľadu aj naďalej čakajú na ďalšie jarné víťazstvo.

FC Rohožník – FK Slovan Ivanka pri Dunaji 3:0 (1:0)
20. Kadera, 52. Škuta, 86. Pelikán.

FC Rohožník: Adamovič (C) – Troják (72. Pelikán), Škuta, Vaniš, Horváth (65. Michal Lörinczi), Zajíc, Uhrinec (80. Holič), Nemec, Kalanka, Kadera, Filípek.

V nedeľu popoludní pricestovalo do Rohožníka mužstvo, ktoré chcelo hrať s domácimi otvorený futbal. Priaznivci oboch mužstiev videli duel so svižným tempom, hralo sa zo strany na stranu a nechýbalo množstvo pekných futbalových momentov. V úvode vystrašili domáce tribúny dva rýchle brejky hostí, ktoré však nemali gólový prívlastok. Následne prevzali opraty zápasu domáci borci. Z množstva príležitostí sa však ujala len jediná. Postaral sa o ňu po rýchlej rozohrávke Trojáka najlepší strelec súťaže Kadera. Na tabuli svietila 20. minúta. Druhý polčas začali aktívnejšie domáci futbalisti. V 52. minúte sa po ideálnej prihrávke Vaniša a individuálnemu majstrovstvu Škutu menilo skóre po druhýkrát. Ivanka však potvrdzovala, že neprišla do Rohožníka s cieľom prehrať. Zatlačila aktuálneho lídra tabuľky, no narážala na dobre pripravenú defenzívu, ktorá vyčkávala na brejkové situácie a definitívne rozhodnutie zápasu vo svoj prospech. Konečné víťazstvo 3:0 potvrdila gólová bodka Pelikána. Ten sa v 86. minúte po nezištnej prihrávke Holiča už len musel sústrediť na dopravenie lopty do prázdnej svätyne.

ŠK Báhoň – FC Malacky 1:1 (1:1)
36. Kročka – 31. Havlík.

FC Malacky: Preis – Mikula (C) (80. Juhas), Zváč, Uhrinec, Rupec, Haľko, Michalek (65. Michalovič), Beňa, Režný, Havlík, Čikoš (65. Kovárik).

Opatrný zápas, v ktorom dominovali najmä obrany, sa hral v Báhoni, kam zavítal súper z Malaciek. Obe mužstvá sa dostávali k príležitostiam len sporadicky. Zatiaľ, čo hostia čakali na brejkové situácie, domáci to mnohokrát skúšali aj z úctyhodných vzdialeností spoza šestnástky. V 31. minúte sa po skrumáži v domácom pokutovom území najlepšie zorientoval Havlík, ktorý tak svojím presným zásahom poslal Malacky do vedenia. To však netrvalo dlho. Po nedôraznom bránení sa o vyrovnanie na domácej strane postaral Kročka. V druhom polčase hra vygradovala po striedaniach. Malacky mali navrch po príchode Kovárika s Michalovičom a môžu ich mrzieť tri veľké spálené tutovky zo záveru zápasu, kedy sa najskôr dva razy Havlík a raz aj Haľko ocitli pred domácim brankárom vo vyložených príležitostiach, no nebolo im dopriate skórovať. Po solídnom výkone si však hostia odnášajú z pôdy nepríjemného súpera bod po remíze 1:1.

Ďalšie výsledky: Inter – Rača 3:0, Devínska Nová Ves – Bernolákovo 1:5, Rovinka – Vajnory 3:0, Tomášov – Dunajská Lužná 5:2, Kráľová pri Senci – Pezinok 0:4.

Jakubov porazil Leváre, Závod vyprášil Viničné, Borinka podľahla Rusovciam

.TJ Záhoran Jakubov – TJ Veľké Leváre 1:0 (1:0)
38. M. Sobolič.

TJ Záhoran Jakubov: Ťažký – Zajíček, Kobelár, L. Sobolič (72. K. Sobolič), Gajdár, Malý (C), Valla (86. Petrík), Mikulka, M. Sobolič, Štefanovský, Kráľ.

TJ Veľké Leváre: Klempa – Hyll, K. Kozák, Skácal, Hájek (C), Jurkovič, P. Kozák, Hýll, Hollý, Obala, Dvořák.

Záhorácky derby zápas nás čakal v Jakubove. Domáci Záhoran v rámci 22. kola privítal na svojom štadióne Veľké Leváre. Spočiatku nervóznych domácich upokojil až prvý a ako sa neskôr ukázalo aj jediný a rozhodujúci gól zápasu, ktorý padol v 38. minúte. Akciu, ktorá začala postupným útokom domácich v srdci obrany, pokračovala centrom do pokutového územia hostí a skončila sa razantným zakončením do dolného rohu brány hostí úspešne zúžitkoval M. Sobolič. Veľké Leváre si dokázali vypracovať viacero náznakov príležitostí, ale ich následná realizácia nebola úspešná. Jakubov si tak po vyrovnanom priebehu hry dokázal uchmatnúť všetky tri body vďaka streleckej efektivite.

FK Borinka – MFK Rusovce 0:2 (0:1)
32., 63. Král.
FK Borinka: Droppa – Pálfy, Vozár (C), Fráz, Selecký, Pokorný, Jakubec, Ščasný (76. Bánovský), Kováč (59. Slotík), Gecler, Piaček (46. Martinkovič).

Keď to nejde, tak to nejde. Nie, nie je to hit od známej slovenskej speváčky, ale leitmotív posledných domácich vystúpení Borinky. Je až zarážajúce, čo všetko dokážu zahodiť domáci futbalisti počas domácich zápasov. Prvého domáceho jarného víťazstva sa nedočkali ani na ďalší pokus. Lopta mnohokrát poskakovala pred bránkovou čiarkou súpera, no ani v tomto prípade ju nedokázala Borinka pretlačiť za chrbát súperovho gólmana. Šance si dokázali vypracovať po centrovaných loptách či individuálnych sólach na bránu Rusoviec. Výsledok nulový. Potvrdilo sa tak staré známe nedáš – dostaneš. V 32. minúte Král zo štandardnej situácie potešil svojou strelou oko nestranného diváka. Ten istý hráč poslal domácich definitívne do vedenia po zmene strán, keď na konci 63. minúty zakončoval brejk hostí. Rusovce tak zvíťazili v Borinke 2:0.

FK Jablonové – FK Lamač Bratislava 0:6 (0:4)
28., 40., 43., 78. Vondra, 31. Wallner, 55. Rischer.

FK Jablonové: Hermann – Mackových, Adámek (C), Krutil, Jánoš (75. Korec), Nerád, Krútil (46. Stroka), Kostka (81. Prokop), Čermák, Prokop, Mašek.

Napraviť si svoju pošramotenú povesť a pokúsiť sa vzoprieť osudu. Proti Jablonovému však stál súper, ktorý mal opačné problémy. Lamač bojuje o body potrebné do čela tabuľky. Papierové predpoklady sa napĺňali už od úvodných minút. Na prvý gól sa čakalo do 28. minúty, kedy svoje strelecké galapredstavenie začal hosťujúci Vondra. Ten do polčasu gólovo udrel ešte aj v 40., resp. 43. minúte. Pridal sa k nemu v 31. minúte spoluhráč Wallner a po zmene strán v 55. minúte aj Rischer. Štvrtý gól Vondru prišiel v 78. minúte. Lamač tak porazil posledné Jablonové na jeho ihrisku rozdielom dvoch tried po výsledku 0:6.

ŠK Závod – TJ Slovan Viničné 6:0 (3:0)
8., 70. Kuklovský, 18., 86. Drahoš, 39. Čemba, 58. Reisel.

ŠK Závod: Michálek (79. Vašek) – M. Blecha, Tomiš, R. Blecha, Majzún, Drahoš, Kuklovský (84. Kudoláni), Brunclík, Koporec (75. Kuník), Reisel (C), Čemba .

Podobný výsledok by vzhľadom na tabuľkové postavenie oboch mužstiev očakával zrejme len málokto! Závod, ktorý vstupoval do duelu z 11. priečky, čelil 9. mužstvu ligového pelotónu z Viničného. O víťazovi zápasu však bolo prakticky rozhodnuté už po úvodnej 45-minútovke. Čierne popoludnie pre hostí začalo 8. minútou, kedy sa po prvýkrát v zápase presadil domáci Kuklovský. O desať minút neskôr naňho nadviazal spoluhráč Drahoš. V 32. minúte nepremenil Čemba pokutový kop, ale vynahradil si to presným zásahom v 39. minúte. Demontáž Viničného pokračovala aj po zmene strán. Kapitán Reisel v 58. minúte zvyšoval už na rozdiel štyroch gólov. V 70. minúte získal zápas na exhibičnosti vďaka Kuklovskému, ktorý zaznamenal svoj druhý presný zásah. Dielo skazy z pohľadu hostí dokonal v 86. minúte ďalší dvojgólový domáci hrdina Drahoš. Závod tak šokoval vysokým víťazstvom 6:0 nad Viničným.

Ďalšie výsledky: Petržalka – Šenkvice 5:0, Kalinkovo – Vrakuňa 4:1, Slovenský Grob – Domino 1:5, Čunovo – Limbach 2:1.

Góly: 14. M. Mízner – 57. M. Hasák.
Zohor: Štefanovič – Filip (C), Žužič, Salbot, Kostka, Rybár, Ščasný, Mízner, Ščepán, Tančibok, Tomášek (75. Špalek).
Rozhodovali: M. Dávid – D. Kožuch, M. Polák.

Záhorská Ves – Plavecký Štvrtok 2:5 (1:3)
Góly: 26. P. Lebr, 76. T. Valent – 14. M. Klein, 39. a 75. M. Jarabek (prvý z 11 m), 40. J. Gajdoš, 90. M. Noge.
Záhorská Ves: Hartl – Brunovský, Lebr, Biháry, Dávid Malík (71. Nerád), Fejtl, Valent, Tomášek, M. Zeman, L. Malík (61. Daniel Malík), R. Malík (C).
Plavecký Štvrtok: Uher – Kuch, Noge, Klech (C), Moroz, Janča, Gajdoš, Mile (46. Vítek), Klein, Jarabek, Beňa (58. Attl).
Rozhodovali: D. Dávid – M. Rybecký, L. Lomňančík

Grinava – Gajary 3:0 (1:0)
Góly: 36. a 76. P. Mlynek (oba z 11 m), 53. D. Lauda.
Gajary: Adamovič – Jurkáček, Hájek, Hurban, D. Šíra (C), Cintula, Kozel, Dobrovodský, Bašista, M. Šíra, Wirth.
Rozhodovali: J. Baculík – I. Paracková, M. Toman.

Svätý Jur B – Plavecký Mikuláš 0:1 (0:0)
Góly: 70. D. Badáň.
Plavecký Mikuláš: Poláček – Chovanec (C), Žovák, Kočíšek, Zuzkovič, Klíma, Drahoš, Jarábek, Kubisa, Badáň (87. M. Kolesár), Repáň (67. Nemec).
Rozhodovali: P. Tahotný – D. Bláha, M. Krčová.

Dubová – Kostolište 1:6 (1:2)
Góly: 9. Ľ. Šnirc – 12., 15., 52. a 73. M. Tuhovčák, 75. D. Bartoš, 88. M. Gajdár.
Kostolište: Benca – Siekel, Buček, Tuhovčák, Kožuch, Vacík (C), Bar-toš, Kovarik, Maxian, Chovanec, Deák. Rozhodovali: M. Farkaš – D. Klúčik.

Ďalšie zápasy: Vištuk – Pezinok-Cajla 2:2 (1:1), Jablonec – Budmerice 2:2 (1:0).

Vinosady – Rohožník B 2:2 (1:0)
Góly: 22. T. Geršič, 84. D. Veverka – 58. a 90. R. Fiala.
Rohožník B: Cák – Poláček, Fiala, Tardík, Frühauf, Pajdlhauser (C), Ševčík, Holič, Ralbovský, Rybárik, Tardík.
Rozhodovali: P. Tahotný – M. Lalo.

Láb – Malacky B 2:0 (2:0)
Góly: 20. R. Juriga, 37. Martin Galajda (11 m).
Láb: Lenner – Kostka (87. Marian Galajda), Gábriš, Hýll, Martin Galajda (C), Salay (64. Koporec), Miklušičak, Kain, M. Juriga, R. Juriga (90. Zivčák), Ďurica.
Malacky B: Marek – Sakar (61. Bukovský), Mikula, Holos (C), Matejov, Uhrinec, Michalek (46. Polčan), Molek (46. Haľko), Klas, Kuklovský, Išunin.
Rozhodovali: R. Hudy – M. Toman, J. Bulík.

Malé Leváre – Doľany 2:6 (1:5)
Góly: 23. P. Phan (11 m), 48. D. Krammer – 6., 25. a 43. J. Vandák, 38. M. Vandák, 44. F. Braniš, 85. J. Halač.
Malé Leváre: Gúth (C) – Valouch, T. Maxian, Lukáček, Phan (85. Mašlej, Fazekaš (74. Kozma), Šarközy (83. Dávid), Gildein, Krammer, R. Maxian, Dudaščík.
Rozhodovali: D. Kožuch – M. Dávid.

Pernek – Studienka 0:2 (0:1)
Góly: 30. M. Klein, 87. M. Ťažký.
Pernek: Jánoš – Šušuk, Živner, Hackl (C), Geclér (46. Š. Vasko), L. Krajčovič (59. Mi. Krajčovič), A. Vasko, Kanich, Šarközy (70. Malík), Cabák, Má. Krajčovič.
Studienka: Šťastný – Tomek, M. Hlavenka, J. Hlavenka (46. Ťažký), Klein, Martinec (59. Rigáň), D. Rybecký, Švaral, Viger, J. Rybecký (C), Ďureček
Rozhodovali: L. Lomňančík – D. Dávid.