Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Hokejbalisti Skalice vyrovnali sériu, vyhrali u víťaza základnej časti!

Na ťažkom teréne sa Skaličanom podarila odveta a na ihrisku Martina zvíťazili 3:2. Séria sa tak na Záhorie sťahuje za vyrovnaného stavu.

Martin Daniel, Jaro Martinusík a Milan Rampáček s tešia z gólu.(Zdroj: Vlado Miček)

Imperial Vitamins Martin - Hokejmarket Skalica 2:3 (1:2, 1:1,0:0) – stav série 1:1

Góly a asistencie: 12. Bielený (Javorka, Kollár), 23. Fodrek (Kollár, Hrivnák) – 7. Rampáček (Martinusík, Daniel), 9. Mikulík (Vadík), 20. Vadík (Smetana, Sobol)

Imperial Martin: Heczko - Fodrek, Zluky, Fedor, S. Javorka, Řiman, Holbus, Turoň - Bielený, Kollár, Wagner, Hrivnák, Tomka, B. Javorka, Tomečko, Ruttkay, Lunter, Hazucha, Drábik.

Hokejmarket Skalica: Komenda - Zelenka, Salajka, Daniel, Sobol, Mikéska, Miklík - Rampáček, Romančík, Lantoš, Válek, P. Smetana, R. Smetana, Pa. Janáč, D. Janáč, Martinusík, Holaza, Vadík, Škadra.

Rozhodcovia: Pikula – Šimbera, 250 divákov.

Na rozdiel od prvého duelu sa na prvý gól nečakalo až do druhej tretiny a na radosť Záhorákov ho strelili hostia. Skalica síce hrala v oslabení, ale vyšiel jej rýchly protiútok, na ktorého konci bol Milan Rampáček. Ubehli dve minúty a hostia zveľadili svoj náskok, keď sa po peknej akcii presadil Vadík. Domáci sa však dostali k presilovej hre a zásluhou Bieleného sa dostali Skalčanom opäť na dostrel.

Druhá tretina sa začala opatrne. V 18. minúte skúšal prekonať Heczka Martinusík, ale nedal. V nasledujúcich minútach sa k presilovej hre dostala Skalica a podarilo sa jej zvýšiť vedenie, keď sa po prihrávkach Rada Smetana a Sobola presadil Vadík. Domáci zvýšili obrátky a už o dve minúty boli odmenený kontaktným gólom, keď bol autorom presného zásahu Fodrek. Hokejmarket si včas uvedomil, že na bránenie je ešte skoro a viac sa tlačil do útoku, ale do konca tretiny už gól nepadol.

Do tretej tretiny začalo hráčom snežiť a terén tak bol ešte náročnejší. Domáci sa nedokázali presadiť proti pozornej obrane Skalice, naopak Heczko sa vyznamenal „hlavičkou“ pri strele Vadíka. V závere sa hostia odhodlali k hre bez brankára. V závere sa ešte priostrilo, ale Skalica si už víťazstvo nenechala vziať, pripísala si tak dôležité víťazstvo a vyrovnala stav série na 1:1.

Michal Salajka: „Zápas vo výbornom tempe opäť poznačilo počasie. Zápas sme si zaslúžili jednoznačne vyhrať, lebo sme boli celý duel lepším mužstvom a domáci sa dostali k šanciam iba v presilových hrách. Celé mužstvo sme hrali ako jeden tím s „našim srdéčkom“ a to rozhodlo. Misia splnená, síce sme mohli viesť 2:0 no včera mali domáci viac šťastia a tak cestujeme domov za stavu 1:1 a to nás napĺňa optimizmom. Už teraz sa tešíme na budúci víkend a dva domáce súboje v našej The Palety Aréne.“

Ďalšie články z témy Skalica

1. Kam za futbalom na Záhorí 33
  2. Úspešná sezóna kros triatlonistu Borisa Janatu 18
  3. Polícia: Pri dopravnej nehode v Malackách utrpel muž ťažké zranenia 8
  4. Primátor Barát rok pred voľbami mení svojho zástupcu 8
  5. VIDEO, FOTO: Už zajtra sa začne napúšťať Kunovská priehrada, deň pred sa kosí a betónuje Foto 6
  6. Tento týždeň prinesie viac slnka, ale aj nočné mrazy 6
  7. Polícia našla nezvestnú Petru z Brodského, ktorá zmizla v Rakúsku 6
  8. Malacky: Za budovou bývalého mestského úradu plánuje mesto postaviť kultúrny dom 3
  9. Súťaže BFZ a BA-vidiek: Lozorno nestačilo na Tomášov, Malacky a Veľké Leváre víťazne 2
  10. MALACKY: Mesto predstavilo verejnosti návrh nového kultúrneho domu 2