Senica prehrala v Zlatých Moravciach gólom z 94. minúty.

FC ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 2:1 (1:0)

Góly: 10. Bariš, 90.+4 Kapor - 59. Blažek.

Rozhodoval: Ziemba,ŽK: Machuča, De Oliveira, Pastva, Karlík, Holec - Pillár, Šašinka, Turyna, Kratochvíl, 836 divákov

Zostavy a striedania:
Zlaté Moravce: Holec Pastva (73. Privat Yao), Karlík, Kapor, Chren - Bariš, Machuča - Orávik, De Oliveira, Kastadinov (83. Ujlaky)- Nurkovič (55. Pepe)
Senica: Šulla Šušolík, Ranko, Pillár, Kotula, Brigant (68. Kosorín), Blažek, Kratochvíl, Miklós (60. Kováč), Šašinka (79. Pajer), Turyna

Úvodné dejstvo prinieslo obojstranne svižný a bojovný futbal. Už v 5. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Brigant, z uhla namieril iba do bočnej siete. Na opačnej strane sa na hranici veľkého vápnašikovne uvoľnil De Oliveira, ktorého strela len tesne minula ľavúžrď. Do vedenia išli domáci v 10. minúte. Machuča z pravej strany rozohral štandardnú situáciu a Bariš z hranice šestnástky z prvej parádne trafil. V 24. minúte vyskúšal šťastie Šušolík, ktorého projektil z 25 metrov iba tesne minul pravý horný roh Holecovej bránky. V závere prvého polčasu mal gól na kopačke Brigant, ale z 8 metrov trestuhodne prestrelil.

Druhý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Mnoho osobných súbojov, nedovolených zákrokov a nepresných kombinácií videla slabá tisícovka divákov. V 54. minúte zaujala ďalekonosná strela Karlíka, ktorá narobila Šullovi značné problémy. Po hodine hry sa začalo odznova. V 59. minúte sa k lopte dostal Blažek a zblízka poľahky poslal loptu za chrbát Holeca. Hneď z následného útoku sa dostal k zakončeniu Pepe, z 12 metrov prestrelil. V 82. minúte mohol rozhodnúť striedajúci Privat Yao, center Orávika však poslal hlavou tesne nad. V závere sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 90. minúte sa vyznamenal Šulla, ktorý skrotil gólovú hlavičku Kapora z troch krokov. Ďalší vzruch v pokutovom území už obrana Záhorákov neustála a v nadstavenom čase Kapor nekompromisnou bombou rozhodol.

Hlasy po zápase

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyhrať nad nepríjemným súperom. V úvode sme dali prvý gól, súper potom po banálnej chybe vyrovnal. V závere sme sa dočkali víťazného gólu. Toto víťazstvo sme naozaj potrebovali."

Miroslav Mentel, tréner Senice: "Zápas bol dramatický, rozhodlo sa až v samom závere. V sobotu sa od nás odklonilo športové šťastie, ale futbal je aj o tom. Gratulujem domácim k víťazstvu."

Ďalšie výsledky: Trenčín - Dunajská Streda 0:1 (0:1), 14. Pacinda, Podbrezová - Michalovce 1:4 (0:1), 54. Kupčík - 43. Viazanko (vl.), 67. a 72. Žofčák, 76. Danko.

11. Prešov 24 3 8 13 14:48 17

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  10. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  1. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  2. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Z prepadnutia pošty vo Voderadoch obvinili troch Macedóncov + FOTO

Muži sa s lupom odfotili, polícia jedného z trojice obvinených už zadržala, po ďalších dvoch pátra.

INEKO hodnotilo nemocnice, Trnava je stále na chvoste

V aktuálnom rebríčku nemocníc sa Fakultná nemocnica Trnava umiestnila na ôsmom mieste spomedzi jedenástich zariadení vo svojej kategórii. Vedenie plánuje výsledky analyzovať a prijať opatrenia.