V Plaveckom Štvrtku stúpa záujem o zapísanie detí do súkromnej ZŠ

Počet detí v Plaveckom Štvrtku, ktorých rodičia zapisujú do súkromnej základnej školy (ZŠ) v obci, stúpa.

FOTO: obecplaveckystvrtok.skFOTO: obecplaveckystvrtok.sk

PLAVECKÝ ŠTVRTOK. Počet detí v Plaveckom Štvrtku, ktorých rodičia zapisujú do súkromnej základnej školy (ZŠ) v obci, stúpa. Ako informoval riaditeľ tejto školy Miroslav Malík, počas tohtoročného zápisu bolo do prvého ročníka zapísaných osem žiakov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"O zápis prejavili záujem aj rodičia dvoch žiakov, ktorí pôsobia v zahraničí, takže títo budú zapísaní v priebehu mesiaca jún, keď prídu na Slovensko," dodal riaditeľ.

V škole, ktorej zriadenie bolo odpoveďou na prehlasovanie detí z obecnej ZŠ a ich presun do iných základných škôl mimo Plaveckého Štvrtku, je to už tretí zápis do prvého ročníka. "V roku 2015 sa napokon do premiérového prvého ročníka nastúpilo päť detí, v tomto školskom roku máme šesť prvákov," informoval Malík.

SkryťVypnúť reklamu

Zriadenie súkromnej základnej školy sa v roku 2014 rozhodla iniciovať samospráva v dôsledku situácie, ktorá v obci nastala v predchádzajúcom období, keď rodičia nerómskych detí, ale aj niekoľko rómskych rodín začalo prehlasovať svoje deti do základných škôl v Bratislave, Lábe i Malackách, aby ich tak chránili pred agresívnymi, nezvládnuteľnými žiakmi, pre ktorých často v obecnej škole musela zasahovať polícia. Každodenná dochádzka do škôl mimo obce bola pre deti aj ich rodičov vyčerpávajúca, a tiež náročná finančne. "Zo strany rodičov preto vznikla iniciatíva, aby sme sa pokúsili zriadiť v obci ďalšiu základnú školu," uviedol starosta obce Ivan Slezák.

Argumentom pre zriadenia ďalšej možnosti pre rodičov a deti v samotnej obci bola i snaha neprísť o mládež a de facto budúcnosť Plaveckého Štvrtku. "Deti, ktoré chodia do škôl v okolí, sa prirodzene v nich zúčastňujú na krúžkoch a mimoškolských aktivitách, majú tam svojich kamarátov a akoby sa vytrácali z našej obce," vysvetlil Slezák.

SkryťVypnúť reklamu

Spoluprácu vtedy ponúkol obci zriaďovateľ Súkromnej obchodnej akadémie a Súkromnej strednej odbornej školy v Plaveckom Štvrtku. Školské zariadenie rozšíril o základnú školu. V októbri 2014 ministerstvo školstva rozhodlo o jej zaradení do siete základných škôl. Prvý zápis sa uskutočnil 7. februára 2015.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Záhorie

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  2. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  3. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  4. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  5. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 101 336
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 355
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 099
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 470
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 316
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 057
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 948
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 480
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Rakúsky tím dezinfikuje nákladné vozidlá prichádzajúce na Slovensko z Maďarska.

Otvorený list podpísali desiatky predstaviteľov regionálnej a miestnej samosprávy.


TASR
Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Ilustračný obrázok

Hoci išlo o najzápadnejšie lokality Slovenska, predsa to neboli posledné oslobodené lokality Slovenska.


TASR
Martin Škrtel je novým športovým riaditeľom Spartaka Trnava.Vedľa neho je prezident klubu Peter Macho.

Jozef Antošík bol dlho fanúšikom Trnavy.


4

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu