Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Holíč víťazom 2. ligy!

Basketbalisti Holíča zvládli odvetu finále 2. ligy na palubovke Levíc a tešia sa z premiérového víťazstva v tejto súťaži.

Basketbalisti MŠK BO HolíčBasketbalisti MŠK BO Holíč

2. ZÁPAS FINÁLE

BK Levickí Patrioti „B“ – MŠK BO Holíč 64:67 (37:30)

Body a zostava Holíč: Rozboril 10, Snopko 4, Malčic 7, L. Marenčík, Došek 6, Bačík 4, Mihaliska, Hanúsek 23, Jaborník 13, tréner: L. Marencik.

Holíčania si do Levíc priviezli pomerne nádejný náskok 15 bodov. Už od začiatku zápasu však bolo jasné, že Levičania sa posnažia čo najskôr náskok zmazať. Na začiatku sa hral rýchly a otvorený basketbal. Záhoráci sa v obrane trochu hľadali a dostali aj zopár ľahkých a zbytočných košov. Napriek tomu držali krok so súperom a prvú štvrtinu prehrali iba o dva body. Do druhej časti vkročil lepšie a sebavedomejšie súper z Levíc. V útoku hral dobre kombinačne, z čoho ťažili najmä voľný obvodový strelci, ktorí svoje pokusy neváhali premeniť. Toto sa podpísalo aj na skóre, keď Levičania vyhrali túto časť o päť bodov.

Ani tretia štvrtina nevyznela pre hostí dobre. V útoku hrali na silu bez systému a v obrane sa nedarilo Levičanov ubrániť bez faulov. Domáci svoje trestné pokusy premieňali a padalo im to aj z perimetra. Svoj náskok natiahli až na 16 bodov. V štvrtom dejstve sa Holíčanom vyfaulovali kľúčoví hráči Došek a Snopko. Levičania na tom boli podobne, keď sa na lavičku predčasne posadili dôležití hráči Halmeš a Klein. Záhorákov tento fakt ako keby nakopol a dal im druhý dych. V priebehu pár minút vymazali súpera v obrane a ich náskok úplne vygumovali. Vďaka excelentnej bojovnosti, rýchlosti, koncentrovanosti a tímovému výkonu sa im podarilo otočiť 18 bodové manko na konečný trojbodový náskok. Týmto neopakovateľným a nevídaným spôsobom nielenže vyhrali druhý zápas finále, ale pripísali si aj historicky prvú výhru na palubovke Levíc! A to najpodstatnejšie, Holíč sa nakoniec stal víťazom II. ligy Západ v sezóne 2016/2017. Toto je prvý titul klubu za ich desaťročnú existenciu. Ešte raz je potreba vyzdvihnúť výkon Holíčanov najmä v poslednej štvrtine, ktorá sa dá prirovnať k malému športovému zázraku. MŠK BO prešiel play-off bez jedinej prehry a okrem víťazstva v súťaži sa prebojoval aj do Final Four, kde si zmeria sily s najlepšími mužstvami z východnej časti.

2. liga muži západ – odvety o konečné umiestnenie:
Finále: Levice B – Holíč 64:67. Prvý zápas 57:72, sériu vyhral Holíč.
O 3. miesto: Exit Nitra – Topoľčany 52:45. Prvý zápas 52:65, sériu vyhrali Topoľčany.
O 5. miesto: Ivanka p.D. – Sereď 70:80. Prvý zápas 72:61, sériu vyhrala Ivanka p.D.
O 7. miesto: Partizánske – Dun. Streda 78:69. Prvý zápas 67:57, sériu vyhralo Partizánske.
Prvé dva tímy sa ešte zúčastnia Final Four, súpermi im budú tímy z východu.