Pondelok, 21. máj, 2018 | Meniny má Zina

Skalica vo Zvolene gól nestrelila, vezie si domov iba bod

Skaličania v úvodnom stretnutí skupiny o postup stratili dva body na pôde Zvolena.

Daniel Šebesta (vľavo) a Ján Mizerák počas jesenného stretnutia s Novým Mestom.(Zdroj: Vlado Miček)

Zvolen – MFK Skalica 0:0

MFK Zvolen: Jenčo – Jovanović, Memić, Kotora (C), Labuda, Sombat (90. Thanh), Čertík (45. Kaddour), Čery, Traore (89. Mádel), Oliinyk, Popvić

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Szöcs, Švrček, Vaščak, Ulrich, Šebesta, Hlavatovič, Mizerák, Majerník (C), Pankarićan, Hruška

Žltá karta: 54. Švrček

Rozhodcovia: Richard Sedlár – Branislav Hancko, Pavel Jánošík, 358 divákov.

Na nekvalitnom hrboľatom teréne sa hostia nemali šancu dostať k svojmu kombinačnému futbalu. Hostia boli smerom dopredu aktívnejší, z čoho vyplynula neustála herná prevaha. Domáci čakali iba na odrazené lopty a rýchle protiútoky. Skalica pohrozila v 36. minúte, keď center Hrušku si ideálne spracoval Šebesta a jeho strelu zblokovala obrana na rohový kop. Od tohto momentu Záhoráci zvýšili pohyb, boli ešte iniciatívnejší smerom dopredu a Zvolen sa nedostal z vlastnej polovice. V 40. minúte sa dostal k lopte v šestnástke Šebesta, ale jeho krížnu strelu domáci gólman zlikvidoval. Do konca polčasu sa už výraznejšia šanca nezrodila.

Druhý polčas sa začal hlavičkou Hrušku, ale gólman bol pozorný. Z protiútoku Zvolen vybojoval roh, ale nevyťažil z neho nič. V 56. minúte zahrávali Ulrich štandardnú situáciu, po ktorej sa k lopte dostal Hruška, ale z voleja poslal loptu tesne nad bránku. Domáci sa v poslednej polhodine zatiahli v desiatich pred pokutové územie a silou mocou bránili výsledok. V 68. minúte rohový kop Skalice prešiel cez celé pokutové územie, ale nenašiel sa nikto, kto by loptu dotlačil do siete. Po ďalšej štandartke Záhorákov sa k protiútoku dostali domáci. Centrovanú loptu z ľavej strany si obranca Skalice zrazil do brvna vlastnej bránky. V 80. minúte sa cez dvoch hráčov presadili domáci, ale strela jedného zo Zvolenčanov mierila nad. V nasledujúcom útoku Ulrich po centri Švrčka v ideálnej šanci z päťky netrafil bránku domácich. V nadstavenom čase po priťuknutí Vaščáka sa zo strany rútil na Jenča Šebesta. Lopta mu však na hrboľatom teréne odskočila a strela mierila mimo tri žrde a tak sa duel skončil bezgólovou remízou.

Pavol Majerník, kapitán Skalice: „Vedeli sme, že nás čaká húževnatý súper, čo sa aj potvrdilo. Ťažký zápas, na katastrofálnom teréne a súperom brániacim všetkými hráčmi na vlastnej polovici, bol veľmi náročný. Pri šanciach, ktoré sme mali, chýbalo potrebné šťastie. Musíme brať bod a poctivo sa nachystať na pohárový zápas v Poprade, ktorý je už v stredu. Ďakujeme fanúšikom za podporu.“

Ďalšie výsledky: Žilina B – Bardejov 3:1, L. Mikuláš – Šamorín 1:0, Sp. Nová Ves – Sereď 0:0.

Ďalšie články z témy MFK Skalica

Článok je zaradený aj do ďalších tém Skalica

1. Hasiči zasahujú pri nehode pri Stupave, zranené sú aj deti 1 426
  2. Zrekonštruovaný Pamätník Červenej armády v Zohore slávnostne odhalili 226
  3. REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy 184
  4. Posledný májový víkend zavíta do Stupavy Cirkuľart 116
  5. FOTO: Trdlofest opäť nesklamal, lákala vôňa trdelníka, hudba aj súťaže 105
  6. V Senici pracujú na budúcnosti klubu, Fortuna ligu si chcú udržať 42
  7. Z Petrovej Vsi vyštartujú historické vozidlá už po tridsiatykrát + VIDEO 35
  8. Výstavbu parkoviska na Hurbanovej prerušili 32
  9. V Šaštíne bude cez víkend Svätodušná púť 28
  10. Góly v Lige majstrov, tituly a pôsobenie v Taliansku. Teraz ich čaká baráž o Fortuna ligu. 27