Pondelok, 25. marec, 2019 | Meniny má Marián

Holíč vo finále 2. ligy

Basketbalisti Holíča porazili Nitru aj v domácom prostredí a zabezpečili si účasť vo finále 2. ligy.

Basketbalisti MŠK BO HolíčBasketbalisti MŠK BO Holíč

MSK BO Holíč - BK EXIT Nitra 86:54 (49:28)

Body a zostava Holíča: Rozboril 3, Snopko 14, Malčic 7, Rypák, Došek, Bačík 14, Hanúsek 21, Mihaliska, Jaborník 27, Zajaros, O. Marenčík, L. Marenčík, tréner: L. Marenčík.

Body Nitra: Starke 17, Darnadi 14

Cez víkend sa odohral druhý zápas semifinále medzi Holíčom a Nitrou. Záhoráci tentokrát nastúpili na domácej palubovke v plnom počte. Domáci namotivovaní hráči nechceli nechať nič na náhodu a začali duel vo vysokom tempe. Táto taktika na súpera platila a Holíč sa ujal vedenia už v úvodných sekundách stretnutia. Vďaka premeneným trojbodovým pokusom a rýchlym protiútokom vyhrali prvú štvrtinu o deväť bodov. V nasadenom tempe sa pokračovalo aj druhú štvrtinu. Holíčania výborne bránili a využívali svoje rýchle kombinácie na natiahnutie náskoku. Ten sa do polčasu podarilo natiahnuť na 21 bodov. Na tretiu časť nastupovali domáci hráči sústredene a odhodlane, keďže ju v prvom vzájomnom meraní síl na palubovke Nitry prehrali. Toto na domácej palubovke nechceli pripustiť a podľa toho sa aj hralo. Záhoráci podávali vynikajúci výkon v obrane a v útoku hrali tímovo a s prehľadom. Náskok sa po tretej štvrtine podarilo natiahnuť na priepastných 30 bodov. Štvrté dejstvo teda už malo byť len o dohratí, ale domáci to tak vôbec nevnímali. Výbornou hrou v obrane ukazovali, že nedovolia súperovi jednoducho skórovať a rozdiel nedovolia skresať. V takomto duchu sa niesla cela štvrtá časť a Holíčania nakoniec celý zápas vyhrali o 32 bodov. Vďaka patrí všetkým hráčom, ktorí do zápasu nastúpili s bojovným srdcom a počas celého zápasu ukazovali perfektne nasadenie v obrane. Holíč je vo finále 2. ligy a zabojuje proti Leviciam. Postup do finále zabezpečil basketbalistom MŠK takisto účasť vo „Final 4“, ktoré by sa malo konať prvý víkend po Veľkonočných sviatkoch. Hráči a funkcionári ďakujú všetkým za podporu.

2. liga muži západ: druhé semifinále play-off – 2. zápas: Levice B – Topoľčany 52:43. Prvý zápas 85:89, postupujú Levice B.
Série o umiestnenie – 2. zápasy: Sereď – Partizánske 75:52. Prvý zápas 60:74, postupuje Sereď.
Ivanka p.D. – Dun. Streda 114:69. Prvý zápas 108:78, postupuje Ivanka p.D.

Ďalší program – finále: Holíč – Levice B, o 3. miesto: Topoľčany – Nitra, o 5. miesto: Sereď – Ivanka p.D., o 7. miesto: Partizánske – Dun. Streda. Termíny: 1. a 8. 4.

1. Gansberg: Každý deň v objatí komfortu
  2. Tip na aukciu: 15 objektov, kde sa dá rozbehnúť biznis