Skalica prehrala v Liptovskom Mikuláši

Skaličania nastúpili na svoj tretí duel v baráži na ľade Liptovského Mikuláša.

Prvý gól zápasu po strele Ľuba Škápika.(Zdroj: huste.tv)

Liptovský Mikuláš – HK Skalica 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Gól: 37. M. Sukeľ (Stehlík, Uram), 53. Kriška (Uram, M. Sukeľ), 58. Piatka (Ri. Huna, Ro. Huna) - 15. Škápik (Vereš, Petráš)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy – Bobček, Stehlík, Luža, Nádašdi, Burzala, Šiška, Kadlubiak, Mezovský – Vybíral, Cibák, Langhammer – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Laco, Stümpel, J. Sukeľ – Ro. Huna, Piatka, Ri. Huna

HK Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Drahorád, Kukliš, Pavešic, Mikéska, Hílek – Romančík, Vereš, Petráš – Kňazev, Kučera, Hluch – Dvonč, Brodek, P. Kotzman – Halabrín, Ivičič, A. Kotzman, Smetana.

Rozhodcovia: Štefik, Snášel – Korba, Stanzel, 1 256 divákov.

Už v prvej minúte sa pred brankára Liptovského Mikuláša natlačil Kučera, ale Nagy bol pripravený. O pár minút ho vyskúšal z uhla Alexander Kotzman a až potom sa k prvej šanci dostali domáci. Prudkú strelu Mezovského však vytesnil Petrík ramenom. Po rýchlom úvode sa hra upokojila a šancí bolo poskromne. Prvý gól padol v 15. minúte, keď dostala Skalica výhodu presilovej hry. Puk sa od Petráša a Vereša dostal ku kapitánovi Škápikovi, ktorý prudkou strelou vymietol horný roh bránky Liptákov. Do konca prvej tretiny sa k presilovej hre dostali aj domáci. Záhoráci sa ale ubránili a po prvej časti odchádzali do šatní s tesným náskokom.

Druhá tretina začala presilovou hrou Skalice, keď domáci dokonca hrali v siedmich. Výborné príležitotsti si vytvorili Kučera a Kňazev, ale domáca obrana odolala. V ďalšom priebehu po prísnom vylúčení Petráša odpálil puk mimo klzisko Pavešic a Skalica sa musela brániť 70 sekúnd v troch. Bez väčších ťažkostí to dokázala. Naopak o pár minút dostali Záhoráci rovnakú šancu na rovnako dlhý čas, ale ani oni neboli úspešní. Vyrovnanie prišlo v 37. minúte, keď domáci využili zlé striedanie hostí a Matúš Sukeľ si so samostatným nájazdom poradil. V závere sa Skalica musela brániť v oslabení, ale napriek tomu bol blízko ku gólu Kučera. Jeho strelu však Nagy chytil a tak bol stav po druhej časti nerozhodný 1:1.

V tretej časti sa hral opatrnejší hokej, nikto nechcel spraviť chybu. Prvú spravili domáci, ale Alexander Kotzman v samostatnom nájazde Nagya neprekonal. Gól prišiel až v 52. minúte po tom, ako Skaličania nedôsledne bránili. Nechali príliš veľa priestoru Uramovi, ktorý našiel pred Petríkom voľného Kišku a ten ponad brankára poslal puk do siete. V 55. minúte tvrdo strieľal Škápik, ale Nagy bol na mieste. V 56. minúte mal obrovskú príležitosť Róbert Huna, ale Petríkov betón bol na mieste. V závere Skalica otvorila hru a to skúsení domáci hráči využili a 128 sekúnd pred koncom Piatka po sérii nešťastných tečov zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Hlasy po zápase

Jakub Kukliš, obranca HK Skalica: "Mrzí nás, že sme prehrali, lebo sme siahali na body až do záveru zápasu. Mali sme presilovku 5 na 3, žiaľ neodskočili sme a s jedným gólom sa ťažko vyhráva. Doma musíme teraz zabrať a uhrať body, aby sme stále boli v hre o extraligu."

Ľubo Škápik, kapitán HK Skalica: "Opäť tak ako v Trenčíne sme odohrali s extraligistom dobrý zápas. Do konca stretnutia sme boli v hre o body. Prehra určite mrzí, ale myslím, že sa nemáme za čo hanbiť."

Ďalší výsledok: Detva - Trenčín 4:3 po pr.