Sobota, 22. júl, 2017 | Meniny má Magdaléna

FOTOGALÉRIA: Skalica senzačne vyradila lídra Fortuna ligy

Vo štvrťfinále Slovenského pohára vyradila Skalica už tretieho fortunaligistu a zahrá si semifinále proti Popradu.

Skalická radosť po druhom góle Ľuba Ulricha.(Zdroj: Vlado Miček)

MFK Skalica – MŠK Žilina 3:2 (2:1)

Góly: 2. Človečko, 16. Ulrich, 79. Šebesta – 22. Mráz, 90+3. Mráz

Žlté karty: 50. Vaščak – 35. Kaša

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Szocs, Švrček, Vaščak, Ulrich (88. Jakubek), Šebesta, Hlavatovič, Mizerák, Majerník (C), Človečko 72. Hruška), Pankaričan (79. Lipták)

MŠK Žilina: Volešák (C) – Herrera (31. Mabouka), Kaša, Králik (66. Hancko), Holúbek – Káčer, Diaz, Cociuc (46. Sheidajev) – Špalek, Mráz, Hlohovský

Rozhodcovia: Boris Marhefka – Milan Štrbo, Matej Barenčík, 1 520 divákov.

Skaličania zaskočili lídra najvyššej súťaže hneď v úvode. Už v druhej minúte dával malú domov Holúbek, tú vystihol pohotový Človečko a povedľa bezmocného Volešáka otvoril skóre. V závere prvej štvrťhodiny si na ľavej strane pohral s obranou hostí Vaščák, prešiel až pred žilinského gólmana, kde jeho prihrávku do ohňa poslal Ulrich do siete a Skalica viedla prekvapujúco 2:0. Po takejto sprche favoritovi chvíľu trvalo, kým sa z nej dokázal ako tak otriasť. Na jeho šťastie hneď prvá útočná akcia skončila gólom, keď center z pravej strany upratal bývalý Seničan Samo mráz do horného rohu Pavličkovej bránky. Po tomto góle sa až do konca polčasu výraznejšie šance nekonali a Záhoráci odchádzali do šancí s jednogólovým vedením.

Nepriaznivý stav nútil Žilinu k väčšej ofenzíve, ale spoľahlivá defenzíva domácich ich do vážnejšej šance nepustila. V závere sa fortunaligista snažil zvýšiť útočnú aktivitu, ale stal sa pravý opak. Do otvorenej obrany po zlej rozohrávke hostí zaútočil Hruška, ktorý posunul Vaščákovi. Ten si počkal na správny moment a nabil najlepšiemu hráčovi na ihrisku Šebestovi, ktorý zvýšil na 3:1. Ten istý hráč mohol v 90. minúte zvýšiť už na 4:1, ale jeho podarenú strelu s námahou vyrazil Volešák. V 93. minúte ešte Mráz svojim druhým gólom po rohovom kope kozmeticky upravil na 2.3, ale viac sa už nestal oa Skaličania sa mohli tešiť z postupu do semifinále, kde ich čaká Poprad.

Hlasy po zápase

Pavol Majerník:Bol to veľmi dobrý zápas. Množstvo šancí, okorenených gólmi. Myslím si, že o ten gól sme boli lepší. Ideme od zápasu k zápasu, sme radi, že sme tento duel zvládli, ale v sezóne nás čaká ešte množstvo duelov. Predovšetkým v 2. lige chceme spraviť všetko pre postup. V semifinále nás čaká Poprad, ale my na meno súpera nepozeráme, keďže sme už vyradili troch fortunaligistov.

Blažej Vaščák: „Išli sme do zápasu s tým, aby sme Žilinu čo najviac potrápili. Chceli sme duel vyhrať a to sa nám napokon podarilo. Myslím si, že naše víťazstvo bolo zaslúžené. Snažím sa v zápase vždy čo najviac pomôcť mužstvu a som rád, že som dnes prispel dvomi gólovými prihrávkami. Dôležité ale je, že sme podali tímový výkon a zvíťazili sme.

Jozef Kostelník, tréner MFK Skalica: „Odohrali sme veľmi dobré stretnutie. Vyšiel nám úvod zápasu, keď sme v 20. minúte viedli 2:0. V druhom polčase bola Žilina lepšia, ale nepúšťali sme ich do žiadnych šancí. Vyšiel nám v závere protiútok, z ktorého sme zvýšili na 3:1. Som rád, že po Myjave, ktorá bola v tom čase na treťom mieste, Podbrezovej, ktorá bola na druhom mieste, sme teraz zdolali Žilinu, ktorá je na prvom mieste Fortuna ligy."