Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

FOTOGALÉRIA: Skalica senzačne vyradila lídra Fortuna ligy

Vo štvrťfinále Slovenského pohára vyradila Skalica už tretieho fortunaligistu a zahrá si semifinále proti Popradu.

Skalická radosť po druhom góle Ľuba Ulricha.(Zdroj: Vlado Miček)

MFK Skalica – MŠK Žilina 3:2 (2:1)

Góly: 2. Človečko, 16. Ulrich, 79. Šebesta – 22. Mráz, 90+3. Mráz

Žlté karty: 50. Vaščak – 35. Kaša

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Szocs, Švrček, Vaščak, Ulrich (88. Jakubek), Šebesta, Hlavatovič, Mizerák, Majerník (C), Človečko 72. Hruška), Pankaričan (79. Lipták)

MŠK Žilina: Volešák (C) – Herrera (31. Mabouka), Kaša, Králik (66. Hancko), Holúbek – Káčer, Diaz, Cociuc (46. Sheidajev) – Špalek, Mráz, Hlohovský

Rozhodcovia: Boris Marhefka – Milan Štrbo, Matej Barenčík, 1 520 divákov.

Skaličania zaskočili lídra najvyššej súťaže hneď v úvode. Už v druhej minúte dával malú domov Holúbek, tú vystihol pohotový Človečko a povedľa bezmocného Volešáka otvoril skóre. V závere prvej štvrťhodiny si na ľavej strane pohral s obranou hostí Vaščák, prešiel až pred žilinského gólmana, kde jeho prihrávku do ohňa poslal Ulrich do siete a Skalica viedla prekvapujúco 2:0. Po takejto sprche favoritovi chvíľu trvalo, kým sa z nej dokázal ako tak otriasť. Na jeho šťastie hneď prvá útočná akcia skončila gólom, keď center z pravej strany upratal bývalý Seničan Samo mráz do horného rohu Pavličkovej bránky. Po tomto góle sa až do konca polčasu výraznejšie šance nekonali a Záhoráci odchádzali do šancí s jednogólovým vedením.

Nepriaznivý stav nútil Žilinu k väčšej ofenzíve, ale spoľahlivá defenzíva domácich ich do vážnejšej šance nepustila. V závere sa fortunaligista snažil zvýšiť útočnú aktivitu, ale stal sa pravý opak. Do otvorenej obrany po zlej rozohrávke hostí zaútočil Hruška, ktorý posunul Vaščákovi. Ten si počkal na správny moment a nabil najlepšiemu hráčovi na ihrisku Šebestovi, ktorý zvýšil na 3:1. Ten istý hráč mohol v 90. minúte zvýšiť už na 4:1, ale jeho podarenú strelu s námahou vyrazil Volešák. V 93. minúte ešte Mráz svojim druhým gólom po rohovom kope kozmeticky upravil na 2.3, ale viac sa už nestal oa Skaličania sa mohli tešiť z postupu do semifinále, kde ich čaká Poprad.

Hlasy po zápase

Pavol Majerník:Bol to veľmi dobrý zápas. Množstvo šancí, okorenených gólmi. Myslím si, že o ten gól sme boli lepší. Ideme od zápasu k zápasu, sme radi, že sme tento duel zvládli, ale v sezóne nás čaká ešte množstvo duelov. Predovšetkým v 2. lige chceme spraviť všetko pre postup. V semifinále nás čaká Poprad, ale my na meno súpera nepozeráme, keďže sme už vyradili troch fortunaligistov.

Blažej Vaščák: „Išli sme do zápasu s tým, aby sme Žilinu čo najviac potrápili. Chceli sme duel vyhrať a to sa nám napokon podarilo. Myslím si, že naše víťazstvo bolo zaslúžené. Snažím sa v zápase vždy čo najviac pomôcť mužstvu a som rád, že som dnes prispel dvomi gólovými prihrávkami. Dôležité ale je, že sme podali tímový výkon a zvíťazili sme.

Jozef Kostelník, tréner MFK Skalica: „Odohrali sme veľmi dobré stretnutie. Vyšiel nám úvod zápasu, keď sme v 20. minúte viedli 2:0. V druhom polčase bola Žilina lepšia, ale nepúšťali sme ich do žiadnych šancí. Vyšiel nám v závere protiútok, z ktorého sme zvýšili na 3:1. Som rád, že po Myjave, ktorá bola v tom čase na treťom mieste, Podbrezovej, ktorá bola na druhom mieste, sme teraz zdolali Žilinu, ktorá je na prvom mieste Fortuna ligy."

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  2. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  3. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!
  4. Events you should not miss during your visit in Bratislava
  5. Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci
  6. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  7. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  8. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?

Do Malaciek zavítal na futbalovú exhibíciu Spartak Trnava

Pri oslavách 5. výročia založenia klubu sa v Malackách predstavil výber futbalistov Spartaka Trnava.

Deň otvorených dverí v reumatologických ambulanciách, brány otvoria aj v Senici

Pacienti so zápalovým ochorením chrbtice podľa odborníkov často podceňujú príznaky ochorenia. Pokiaľ sa nelieči, môže vyústiť až do závažného obmedzenia pohyblivosti chrbtice.

FK Senica vstúpila do letnej prípravy s množstvom otáznikov a bez trénera (FOTOGALÉRIA)

Hoci sa Záhoráci zachránili v najvyššej súťaži v poslednej možnej chvíli – v baráži, v klube sa zatiaľ veci nepohli želaným smerom.

Exstarostu Marianky v kauze ublíženia na zdraví súd oslobodil

Exstarostu Marianky Radovana J., ktorého prokurátor obžaloval z ublíženia na zdraví, prvostupňový súd - Okresný súd v Malackách spod obžaloby oslobodil.

Výborná pozícia jej zaručuje dostupnosť do viacerých miest, žije tu i známy herec

Obec Jablonica sa nachádza na výbornom mieste, neďaleko viacerých okresných miest. Vďaka tejto pozícii sa nemôže sťažovať na nedostatok obyvateľov. V súčasnosti tu býva vyše 2200 ľudí a výstavbou bytov sa obec bude ešte rozrastať.