Sobota, 3. december, 2022 | Meniny má Oldrich

FOTOGALÉRIA: Cez tritisíc divákov videlo víťazstvo Skalice v predĺžení, Záhoráci majú mečbal!!!

Skaličania pred fantastickým publikom získali mečbal v semifinále 1. ligy proti víťazovi základnej časti.

HK SkalicaHK Skalica (Zdroj: Vlado MIček)

HK Skalica – Penguins Prešov 2:1 po predĺ. (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Góly a asistencie: 19. Kňazev (tr.str.), 62. Škápik (Vaškovič, Vereš) – 24. Jokeľ (Šimčák, Abdul)

HK Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Hílek – Ľ. Vaškovič, R. Vereš, Š. Petráš – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, R. Dvonč – A. Kotzman, Mi. Romančík, Janáč – Smetana.

HC Prešov Penguins: L. Gavalier – Hopkovič, Novický, B. Cvengroš, Valečko, Michalčin, Šaršok, Madový – M. Kokavec, J. Prokop, Chalupa – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Solomončak, Bylina, M. Baláž – Mikolášek, L. Klíma, A. Lipovský – Ferenc.

Rozhodca: Müllner, Adamec – Gegáň, Krajčík, 3 145 divákov.

Skaličania mali dobrý vstup do tretieho stretnutia a počas úvodnej tretiny mali herne navrch. Výborné príležitosti si vypracoval predovšetkým Petráš a Janáč, ale gól z ich šancí nepadol. Keď sa už zdalo, že úvodná dvadsaťminútovka skončí bez gólov, Kňazev vyzrel na defenzívu Prešova a tá ho vo vyloženej šanci zastavila až nedovoleným zákrokom, po ktorom nasledovalo trestné strieľanie. To 24-ročný útočník s eleganciou premenil a domáci viedli.

Do druhej tretiny však nastúpili obe mužstvá ako vymenené. Prešov bol aktívny, naopak na domácich dopadla ťarcha možného víťazstva. Víťazovi základnej časti sa navyše veľmi skoro podarilo vyrovnať zásluhou tečovanej strely tesne pred brankárom Petríkom. To ešte viac nabudilo hostí, ktorí zatlačili domácich a tých podržal výborne chytajúci Petrík.

Aj v tretej časti na tom boli herne lepšie Prešovčania, ale domáci s vypätím všetkých síl odolávali tlaku. Až v závere tretej časti sa k slovu dostali Skaličania a prvý útok si vypracoval sériu šancí, ktoré zakončil až nedovolený zákrok Valečka 15 sekúnd pred koncom.

Domáci v riadnej hracej dobe už nedokázali túto výhodu využiť a takmer za to pykali, keď už v nadstavenom čase v oslabení nebezpečne zahrozili hostia. Lenže Petrík bol opäť na mieste a tak Skaličania zatvorili Východniarov v ich pásme a z neho ich pustil až gólovou strelou Ľubo Škápik, ktorý rozjasal skvelú viac ako trojtisícovú návštevu. Skalici tak k postupu chýba už iba jediné víťazstvo.

Štvrtý duel sa hrá už v stredu opäť na skalickom zimnom štadióne od 18:00.

Hlasy po zápase

Roman Petrík, brankár Skalice: „Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý, Prešov sme počas celej prvej tretiny nepustili do väčšej šance. AK som mal päť zákrokov, tak je veľa a neboli nijako náročné. Potom neviem čo sa stalo, druhú časť sme začali zle, súper sa dostal do tlaku. Mrzí ma, že sme dostali sporný gól, ktorý hraničil s vysokou hokejkou, ale nedalo sa použiť video. Som rád, že chalani dobre bránili. Napriek tomu, že nás prestrieľali, tak ich nepúšťali do vyložených šancí či prečíslení. Ja som bol po prvej tretine trochu zamrznutý, nešlo na mňa veľa striel, potom sa dostal do tempa a pre zmenu som sa takmer zavaril.

Ľubo Škápik, autor víťazného gólu: „Začali sme dobre prvú tretinu, súpera sme do ničoho nepustili, viedli sme 1:0. Lenže druhá tretina bola z našej strany naozaj veľmi zlá. Súper mal obrovské šance, ale našťastie sme mali v bráne Petríka, ktorý pochytal všetky veľké šance súpera, kým my sme boli v útoku bezzubí. V tretej sme mierne zdvihli hlavu , ale stále sme boli pod tlakom. Dôležité bolo, že sme neinkasovali. V závere sme mohli dokonca rozhodnúť, keď mal výbornú príležitosť Rasťo Vereš, pri ktorej ho musel súper faulovať. Dostali sme výhodu presilovej hry. V predĺžení sa nám opäť podarilo strhnúť v našej početnej výhode víťazstvo na našu stranu. Je o to cennejšie, že sa zrodilo po nie ideálnom výkone. Je to však play-off a počíta sa jediné a to je víťazstvo. Máme druhý bod a ja som spokojný. Víťazný gól sme dali opäť v hr 4 na 3. Sme si to pekne rozhodili, Vašo (Ľubo Vaškovič) mi to pekne priťukol a padlo mi to tam. Je to už štvrté víťazné predĺženie v play-off a nebudem si sťažovať, ak to takto bude pokračovať až do konca.

Anton Tomko, tréner Prešova: „Dve tretiny sme boli aktívnejší, nehovoriac o posledných piatich minútach, keď sme mali dve tri gólové šance. Ak takéto šance nevieme premeniť, nemôžeme vyhrať. Ak nechceme ísť na úrad práce, tak musíme zajtra vyhrať. Zajtra musíme spraviť všetko pre to, aby sme štvrtý zápas vyhrali a aj pre to všetko urobíme.

Peter Oremus, tréner Skalice: „Z našej strany bola dobrá prvá tretina, ale vo zvyšných dvoch mali navrch hostia. Väčšinou sa hralo v našej tretine. Podržal nás výrazne Petrík. Verím, že takéto víťazstvo nás nakopne, lebo po hernej stránke to nebolo ono.