Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

FOTOGALÉRIA: Hokejmarket Skalica na úvod jari v repríze finále nestačil na Martin

Hokejbalisti Skalice prehrali v otváracom stretnutí jarnej časti z obhajcom titulu z Martina.

V zápase Hokejmarket Skalica - Martin nebolo núdza o dramatické okamihy.(Zdroj: Vlado Miček)

Hokejmarket Skalica - Martin 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Góly: 13. Martinusík (Rampáček, Sobol), 15. Rampáček (Martinusík) – 3. Kollár (Wagner, Bielený), 9. Bielený (Wagner, Fedor), 29. Tomka (Zluky)

Hokejmarket Skalica: Petrovič – Zelenka, Daniel, Sobol, P. Janáč, Babiar – Martinusík, Rampáček, Škadra, Válek, Vadík, Čulen, Smetana, Pollák, Nečas

Imperial Martin: Heczko – Řiman, Fedor, Fodrek, Zluky, Zezula, Sušienka – Wagner, kollár, Bielený, Drábik, Tomka, Hrivnák, Rutkay, Tomečko

Domáci hráči akoby sa v úvode ešte len hľadali a to využili hostia. Už v 3. minúte otvoril skóre úplne voľný Kollár. Onedlho sa v ideálnej pozícii ocitol talentovaný Čulen, ale tesne minul bránku českého reprezentanta Heczka. V 9. minúte už bolo 0:2, keď sa hralo 4 na 4 sa dokázal presadiť Bielený. V závere prvej časti sa dostali konečne k slovu aj domáci. Najskôr vyšla pekná kombinácia po osi Sabol, Rampáček, Martinusík a posledne menovaný strelou medzi nohy odklial Heczkovu nepriestrelnosť. Skaličanom skvele vyšiel záver tejto tretiny, keď tentokrát Martinusík prihral Rampáčkovi a ten sedem sekúnd pred sirénou vo vlastnom oslabení vyrovnal.

V druhom dejstve mali herne navrch domáci, ale nedokázali prekonať výborne chytajúceho brankára Martina. Pred koncom tretiny si išiel na trestnú sadnúť hosťujúci Rutkay, ale domáci miesto streleného gólu inkasovali. V oslabení sa presadil Tomka.

V záverečnej tretine domáci vrhli všetky svoje sily do ofenzívy, ale hostia zblokovali množstvo striel a čo prešlo, zlikvidoval výborne chytajúci Heczko. Hlavne jemu môžu ďakovať hostia za to, že si pripísali cenné víťazstvo.

Hlas po zápase

Milan Rampáček, Hokejmarket Skalica: „Totálne sme zaspali úvod zápasu. Prvých desať minút sme vypadli z role, prehrávali sme 0:2. Našťastie sme sa dokázali dostať do zápasu ešte v prvej tretiny, čo bolo fajn. V druhej tretine sme nepremenili množstvo šancí, z ktorých sme mohli otočiť vývoj stretnutia. Rozhodujúci gól sme dostali v presilovej hre. Môže nás tešiť, že sme boli svedkami výborného hokejbalu. Remíza by asi tomuto duelu svedčala viac, ale Martin mal o niečo viac šťastia ako my.“

Milanovi sa cez týždeň narodila dcéra, spýtali sme sa ho, či zohral aj tento fakt v príprave nejakú rolu. „Nedala mi síce spať celú noc, ale to je normálne. To sú nádherné veci. Keďže ju mám, je mojou povinnosťou sa o ňu starať a treba priznať, že hokejbal je oproti nej druhoradý,“ dodal najlepší hokejbalista Slovenska za rok 2016.

7. Televízia BBC natáčala v Senici 76
  8. Pre počasie sa mení miesto konania jarmoku na festivale Zejdeme sa na hambálku 70