Piatok, 21. júl, 2017 | Meniny má Daniel

V Skalici aj druhá štvrťfinálová dráma pre domácich, rozhodol Vaškovič

Aj druhé štvrťfinálové stretnutie play-off 1. ligy medzi Skalicou a Topoľčanmi musel rozhodnúť nadstavený čas a opäť sa tešili domáci hokejisti.

Skaličania sa tešia z tretieho gólu, ktorý strelil Ľubo Vaškovič.(Zdroj: Vlado Miček)

HK Skalica – HC Topoľčany 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly a asistencie: 20. Dvonč (P. Kotzman, Grman), 34. Škápik (Horváth, Vereš), 42. Vaškovič (Škápik, Horváth), 67. Vaškovič (Škápik) – 19. Podstavek (Ďurčo), 39. Tábi (Nemček, Ďurčo), 44. Pekarčík (Nitriansky, Dobrý)

HK Skalica: R. Petrík – Škápik, Horváth, Grman, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Gula – Vaškovič, R. Vereš, Petráš – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, Dvonč – A. Kotzman, Ivičič, Janáč – Mi. Romančík.

HC Topoľčany: Halo (41. J. Račko) – Hain, Ďurčo, M. Král, Hrudík, Bystričan, Nitriansky, Ficel – Tábi, Kalináč, Laššo – F. Pekarčík, Dobrý, Priganc – Podstavek, F. Nemček, Kluka – J. Klenko, Pe. Šťastný, J. Hudec – Ju. Gašparovič.

Rozhodca: Fridrich – Regec, Beniač, 963 divákov

Ešte pred úvodným buly siahli obaja tréneri k zmenám na brankárskom poste, v domácej bránke sa predstavil Petrík, na druhej strane Halo. Úvodná tretina sa začala opatrne a šancí bolo na oboch stranách poskromne. Postupne v zápase pribúdalo dôrazu a osobných stretou, k čomu najvýraznejšie prispel neistý a hlavne mimoriadne nepresný hlavný rozhodca Fridrich. To čo najskôr pustil, o pár sekúnd odpískal ako faul a naopak a tak hráči nevedeli, aký je meter a vznikala zbytočná nervozita, čo sa odzrkadlilo v kúskovaní hry a častých šarvátkach. V závere tretiny bol za údajné napadnutie vylúčený Petráš a hostia sa necelé dve minúty pred koncom ujali vedenia zásluhou skúseného Podstavka. Keď sa už chystali do kabín, zabudli pred vlastnou bránkou na nekrytého Dvonča a ten so sirénou vyrovnal na 1:1.

Druhú tretinu začali lepšie domáci, ale skóre sa dlho nemenilo. Až v 33. minúte získali výhodu presilovej hry Skaličania a Škápik podarenou strelou dostal domácich prvýkrát do vedenia. Lenže v predposlednej minúte využili Žochári zaváhanie domácej obrany a Tábi vymietol horný rok Petríkovej bránky. V závere rozhodca Fridrich prehliadol narazenie na mantinel, po ktorom zostal na ľade Vereš a to spustilo po záverečnej siréne druhej tretiny poriadnu melu na ľade.

Na začiatku tretej časti si hlavný rozhodca priniesol poznámky s trestami a najhoršie dopadol hosťujúci brankár Halo, ktorý v zápase dohral. Domáci dostali výhodu presilovej hry, ale dlho sa zdalo, že skončí nevyužitá. V jej samom závere sa v útočnom pásme ocitol osamotený Vaškovič a keďže mu spoluhráči odišli striedať, vystrelil a na prekvapenie skončil puk v sieti nerozchytaného Račka. Lenže už o necelé dve minúty bolo vyrovnané, keď síce Petrík skvele zlikvidoval samostatný nájazd Pekarčíka, ale vracajúci Škápik si nešťastne zrazil puk do vlastnej siete. V záverečnej desaťminútovke sa hral opatrný hokej s minimom šancí a tak sa logicky dostal duel do predĺženia.

V ňom sa čakalo na chybu a tej rozhodujúcej sa dopustili hostia, keď zle striedali a dostali trest za príliš veľa hráčov na ľade. Domácim stačila necelá minúta, aby ponúknutú príležitosť využili a kapitán Vaškovič dostal puk po strele Škápika za chrbát bezmocného Račka.

Skalica tak vedie 2:0 na zápasy a o postupe môže rozhodnúť už v sobotu na ľade Topoľčian.

Hlasy po zápase

Ľubo Vaškovič, autor víťazného gólu: „Prvá tretina bola strašne nervózna z oboch strán. Už to chvíľami bolo aj zákerné na oboch stranách. Niektoré zákroky už hrozili naozaj zranením. Od druhej tretiny sa to upokojilo a začal sa hrať hokej. Bol to vyrovnaný duel z oboch strán so šťastnejším koncom pre nás. V obidvoch sme viedli my, oni doťahovali, vedieme 2:0, ale myslím si, že sme oba súboje mohli vyhrať už v základnej hracej dobe. Víťazný gól nebol o hokejovom ume, ale možno skôr o šťastí. Na druhej strane šťastie majú tí, čo si ho zaslúžia. Myslím si, že som si ho zaslúžil. Pevne verím, že v Skalici už najbližší duel budeme hrať proti inému súperovi.

Ľubo Škápik, autor jedného gólu: „Druhý zápas v dvoch dňoch, náročný súper. Stretli sa dve vyrovnané mužstvá, včera obrovská dráma, každému to zobralo mnoho síl. Dnes to bolo o tom, kto sa dokázal lepšie pripraviť. Opäť to bolo vyrovnané, viedli sme aj dnes. S tvrdosťou sme počítali, sú to zápasy play-off. My sme si išli za svojim a som rád, že vedieme 2:0, ale stále nám jedno víťazstvo chýba a čakajú nás zápasy v Topoľčanoch. Bude tam plný dom, ktorý ich bude hnať dopredu, takže nič nie je ešte isté. My musíme poďakovať v oboch zápasoch našim fanúšikom, ktorí nielenže prišli v hojnom počte, ale aj nám spravili skvelú atmosféru. Pri mojom góle som sa snažil netrafiť ležiaceho hráča Topoľčian a vďaka výbornej práci chalanov pred bránkou to tam padlo.

Michal Rúžička, asistent trénera: „Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas. Topoľčany nám nič nedali zadarmo a na to sme chalanov pripravovali. Duel bol celých 60 minút vyrovnaný a nakoniec dospel do predĺženia. Naši hráči tvrdo pracovali celý čas a nakoniec boli odmenení víťazstvom. Je to 2:0 a my pocestujeme do Topoľčian s tým, akoby sa séria ešte len začínala. Stále nám chýba jeden krok, ktorý určite nebude jednoduchý. Navyše atmosféra bude v Topoľčanoch určite poriadne horúca. My však spravíme aj na ľade súpera všetko pre úspech.