Streda, 20. jún, 2018 | Meniny má Valéria

Hokejisti Senice sa doma rozlúčili prehrou

Hokejisti HK 91 Senica odohrali posledný domáci duel, keď na svojom ľade privítali počas play-out KMH Budapešť. Pri rozlúčke s domácimi fanúšikmi sa im nepodarilo streliť ani gól a prehrali 0:5.

HK 91 Senica – KMH Budapešť(Zdroj: Vlado Miček)

HK 91 Senica – KMH Budapešť 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Góly: 10. Holéczy. 19.Szücs, 29.Ódry. 50. Schellin, 51. Fülöp.
Vylúčení: 3:4 na 2. minúty, presilovky 0:1, oslabenia 0:1, strely 17: 52. Rozhodovali: Mĺkvy – Maškulka, Michna – 183 divákov.

HK 91 Senica: F.Lukáč (od 31. Barčák) – E.Štefanka, Záviš, B.Záhumenský, R. Záhumenský, Fian, P.Krč – Š.Szalva, Krumpál, M.Kollár – Boor, M.Daniel, F.Plánka – V.Tóth, Jamárik, M.Volek.

HK 91 Senica nastúpila bez dvoch najproduktívnejších hráčov. Tomáš Pavlík skončil pre túto sezónu (našiel si prácu v Čechách) a Lukáš Dolinajec hrá 1. hokejovú ligu za Považskú Bystricu a bolo to na streleckej aktivite domácich poznať. V 3. minúte Senica nevyužila početnú prevahu o jedného hráča. V 6. minúte Krumpál spomedzi kruhov mieril tesne vedľa, po ňom nemal ani Stanislav Boor (nová tvár v drese HK 91) strelecké šťastie. V 9. minúte Berendi zblízka netrafil bránu domácich, o minútu však Holéczy mieril presne, 0 : 1. V 12. minúte bol vylúčený E. Štefanka, Budapešť zvýšila tlak, Senica sa početnej prevahe ubránila. Potom Fekti trafil vyrážačku Lukáča, na druhej strane sa v 16. min. predral obranou hostí Krumpál, no nemal gólové šťastie. V 18. min. Vajda z prvej trafil na prsia Lukáča. O chvíľu strelu Pappa zázračne schoval do lapačky Filip Lukáč, ale na strelu Szücsa bol prikrátky, 0 : 2. Hostia v tejto časti hry rýchlejšie korčuľovali a zaslúžene viedli, o čom svedčí aj počet striel 15 : 5 v ich prospech.

V druhom dejstve už v 21. minúte unikol Krumpál obrane hostí, trafil len do brankára. Potom hostia hrali opäť častejšie v tretine domácich, brankár F. Lukáč podržal svoje mužstvo. V 28. minúte bol kapitán M. Krumpál nedovolene bránený. Senica mohla zdramatizovať zápas kontaktným gólom, nestalo sa, naopak, vo vlastnom oslabení Ódry zvýšil na 0 : 3. V 30. minúte opäť Krumpál sa rútil sám na brankára Hájeka, ale divákov nepotešil. V polovici zápasu nastúpil do brány Marcel Barčák a ten si dlho držal čisté konto. Poradil si so strelami, ktoré naňho vyslali Berendi, Rull a Holéczy. U domácich sa mohli tešiť z gólu Boor a Daniel, ale nestalo sa.

V záverečnej časti sa Senica snažila skorigovať výsledok, ale strelecky sa nepresadil ani jeden hráč. Aj hostia vystŕkali rožky, no brankár Barčák sa nedal prekvapiť. Až v 50. minúte Budapešť využila presilovku, Švéd v drese maďarského mužstva Schéllin zvýšil na 0 : 4. Presne o minútu L. Fülöp stanovil konečný výsledok.

Povedali po stretnutí

Boris Záhumenský, tréner HK 91: "Stretnutie malo vyššiu kvalitu ako zápas s Bardejovom. Súper nastúpil s mladými hráčmi, ktorí hrali na štyri lajny. A my v našej zostave sme proste nedokázali s nimi korčuľovať. Hostia dali šťastné góly, my sme nepremenili štyri čisté gólové šance, a tým sme zápas prehrali."

Štefan Mega, tréner Budapešť: "Prišli sme do Senice s tým, že tu chceme vyhrať, aby sme doma ukončili sezónu víťazstvom. Od domácich som čakal troška väčší pohyb a viac gólových možností. Aj keď tam šance boli, podržal nás brankár Hájek , a tým sa to vlastne zlomilo. My sme dali v oslabení na 3 : 0, a to nám pomohlo."

Druhé stretnutie sa odohrá 18. 2. (sobota) v Budapešti o 15,30 hod, prípadné stretnutie 19. 2. nedeľa v Budapešti o 21,00 hod.

1. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  2. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
  6. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru
  7. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho
  8. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky
  9. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom
  10. Arca Brokerage House s výrazným nárastom aktív pod správou
  2. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  3. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  4. Uncovering Artificial Intelligence in Slovakia
  5. Digitalizácia dokumentov firmám ušetrí nielen peniaze
  6. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
  7. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  8. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!

Mesto Skalica zníži vplyv v spoločnosti Grafobal Group Golf Resort

Mesto Skalica odsúhlasilo návrh akcionára spoločnosti Grafobal na navýšenie základného imania spoločnosti Grafobal Group Golf Resort Skalica o sumu 972-tisíc eur upísaním nových akcií.

Kandidátom opozície na primátora Senice je Pavol Kalman

Spoločným kandidátom opozície na post primátora Senice je Pavol Kalman, terajší podpredseda Trnavského samosprávneho kraja.

Skaličanky na majstrovstvách republiky vo volejbale s historicky najlepším umiestnením

Skalica sa stala počas uplynulého víkendu hostiteľom finálového turnaja mladších žiačok v trojkovom volejbale.