Streda, 27. október, 2021 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Hokejisti Senice sa doma rozlúčili prehrou

Hokejisti HK 91 Senica odohrali posledný domáci duel, keď na svojom ľade privítali počas play-out KMH Budapešť. Pri rozlúčke s domácimi fanúšikmi sa im nepodarilo streliť ani gól a prehrali 0:5.

HK 91 Senica – KMH BudapešťHK 91 Senica – KMH Budapešť (Zdroj: Vlado Miček)

HK 91 Senica – KMH Budapešť 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Góly: 10. Holéczy. 19.Szücs, 29.Ódry. 50. Schellin, 51. Fülöp.
Vylúčení: 3:4 na 2. minúty, presilovky 0:1, oslabenia 0:1, strely 17: 52. Rozhodovali: Mĺkvy – Maškulka, Michna – 183 divákov.

HK 91 Senica: F.Lukáč (od 31. Barčák) – E.Štefanka, Záviš, B.Záhumenský, R. Záhumenský, Fian, P.Krč – Š.Szalva, Krumpál, M.Kollár – Boor, M.Daniel, F.Plánka – V.Tóth, Jamárik, M.Volek.

HK 91 Senica nastúpila bez dvoch najproduktívnejších hráčov. Tomáš Pavlík skončil pre túto sezónu (našiel si prácu v Čechách) a Lukáš Dolinajec hrá 1. hokejovú ligu za Považskú Bystricu a bolo to na streleckej aktivite domácich poznať. V 3. minúte Senica nevyužila početnú prevahu o jedného hráča. V 6. minúte Krumpál spomedzi kruhov mieril tesne vedľa, po ňom nemal ani Stanislav Boor (nová tvár v drese HK 91) strelecké šťastie. V 9. minúte Berendi zblízka netrafil bránu domácich, o minútu však Holéczy mieril presne, 0 : 1. V 12. minúte bol vylúčený E. Štefanka, Budapešť zvýšila tlak, Senica sa početnej prevahe ubránila. Potom Fekti trafil vyrážačku Lukáča, na druhej strane sa v 16. min. predral obranou hostí Krumpál, no nemal gólové šťastie. V 18. min. Vajda z prvej trafil na prsia Lukáča. O chvíľu strelu Pappa zázračne schoval do lapačky Filip Lukáč, ale na strelu Szücsa bol prikrátky, 0 : 2. Hostia v tejto časti hry rýchlejšie korčuľovali a zaslúžene viedli, o čom svedčí aj počet striel 15 : 5 v ich prospech.

V druhom dejstve už v 21. minúte unikol Krumpál obrane hostí, trafil len do brankára. Potom hostia hrali opäť častejšie v tretine domácich, brankár F. Lukáč podržal svoje mužstvo. V 28. minúte bol kapitán M. Krumpál nedovolene bránený. Senica mohla zdramatizovať zápas kontaktným gólom, nestalo sa, naopak, vo vlastnom oslabení Ódry zvýšil na 0 : 3. V 30. minúte opäť Krumpál sa rútil sám na brankára Hájeka, ale divákov nepotešil. V polovici zápasu nastúpil do brány Marcel Barčák a ten si dlho držal čisté konto. Poradil si so strelami, ktoré naňho vyslali Berendi, Rull a Holéczy. U domácich sa mohli tešiť z gólu Boor a Daniel, ale nestalo sa.

V záverečnej časti sa Senica snažila skorigovať výsledok, ale strelecky sa nepresadil ani jeden hráč. Aj hostia vystŕkali rožky, no brankár Barčák sa nedal prekvapiť. Až v 50. minúte Budapešť využila presilovku, Švéd v drese maďarského mužstva Schéllin zvýšil na 0 : 4. Presne o minútu L. Fülöp stanovil konečný výsledok.

Povedali po stretnutí

Boris Záhumenský, tréner HK 91: "Stretnutie malo vyššiu kvalitu ako zápas s Bardejovom. Súper nastúpil s mladými hráčmi, ktorí hrali na štyri lajny. A my v našej zostave sme proste nedokázali s nimi korčuľovať. Hostia dali šťastné góly, my sme nepremenili štyri čisté gólové šance, a tým sme zápas prehrali."

Štefan Mega, tréner Budapešť: "Prišli sme do Senice s tým, že tu chceme vyhrať, aby sme doma ukončili sezónu víťazstvom. Od domácich som čakal troška väčší pohyb a viac gólových možností. Aj keď tam šance boli, podržal nás brankár Hájek , a tým sa to vlastne zlomilo. My sme dali v oslabení na 3 : 0, a to nám pomohlo."

Druhé stretnutie sa odohrá 18. 2. (sobota) v Budapešti o 15,30 hod, prípadné stretnutie 19. 2. nedeľa v Budapešti o 21,00 hod.