Utorok, 16. október, 2018 | Meniny má Vladimíra

Pre Skalicu a Topoľčany sa už začalo play-off, vďaka Vaškovičovi úspešnejšie pre Skalicu

Topoľčany si dnes mohli definitívne zabezpečiť 4. priečku, ktorá znamená výhodu domáceho prostredia v úvodnom kole play-off, ale Skaličania boli proti.

Ľubomír Vaškovič sa teší z víťazného gólu v predĺžení. HK Skalica vyhrala v Topoľčanoch 5:4 po predĺžení.(Zdroj: Jaro Šupa)

HC Topoľčany – HK Skalica 4:5 po predĺ. (2:1, 1:1, 1:2 – 0:1)

Góly a asistencie: 8. Kalináč (Tábi, Kluka), 15. Nemček (Podstavek, Hrudík), 40. Klenko (Gašparovič), 53. Priganc (Nitriansky) – 12. Kňazev (Kučera, Smetana), 27. Vereš (Petráš, Vaškovič), 41. Vaškovič (Petráš, Škápik), 53. Kňazev (Kučera, Škápik), 62. Vaškovič (Škápik, Vereš)

HC Topoľčany: J. Račko – Bystričan, Š. Duran, Ficel, Ďurčo, Hain, Ficel, M. Král, Hrudík – Nitriansky. Dobrý, Gašparovič – Hudec, Kalináč, Klenko – Kluka, Laššo, Nemček – Podstavek, Priganc, Šťastný, Tábi

HK Skalica: Petrík – Drahorád, Grman, Gula, Horváth, Mikéska, Pavešic, Škápik – Brodek, Dvonč, Ivičič – Janáč, Kňazev, Kotzman – Kučera, Petráš, Romančík – Smetana, Vaškovič, Vereš

Rozhodca: Mĺkvy – Makúch, Drblík, 1450 divákov

Že išlo o mimoriadne dôležitý duel bolo cítiť hneď od začiatku a vidieť to bolo aj v hľadisku, kde sa zišlo takmer 1500 divákov. Aj keď strelecky aktívnejší boli v úvodnej tretine Skaličania, do kabín išli s tesným náskokom domáci. Na góly Kalináča a Nemčeka dokázal odpovedať iba Kňazev.

V 27. minúte sa podarilo Verešovi vyrovnať, ale aj po druhej časti sa išlo do kabín za tesného vedenia Žochárov, keď sa v poslednej minúte druhého dejstva presadil Klenko.

S týmto sa však nezmieril kapitán Skaličanov Vaškovič. Hneď v úvode tretej tretiny išiel na trestnú domáci Dobrý a Vaškovičovi stačilo 19 sekúnd na vyrovnanie. Ešte nádejnejšie to pre Skalicu vyzeralo v 53. minúte, keď ďalšiu presilovú hru využil Kňazev a svojim druhým gólom dostal hostí do vedenia. Lenže tento stav vydržal iba 31 sekúnd a Prigang za domácich vyrovnal. Do konca tretej časti sa už nič nezmenilo a o víťazovi sa už po tretíkrát vo vzájomných dueloch nerozhodlo v riadnej hracej dobe.

V predĺžení sa dlho nehralo a všetko zobral do rúk kapitán Záhorákov Ľubo Vaškovič, ktorý získal mimoriadne dôležitý extra bod v prospech Skalice.

Posledné kolo odohrá Skalica v domácom prostredí v piatok 10.2. od 17:00, tak príďte svojich povzbudiť v boji o štvrté miesto. K nemu okrem víťazstva potrebujú, aby Topoľčany nezískali viac ako dva body na klzisku víťaza základnej časti Prešova.

Hlasy po zápase

Peter Oremus, tréner HK Skalica: "Zápas bol veľmi vyrovnaný, stretli sa dve vyrovnané mužstvá. Víťazstvo nás teší a stále nás drží v hre o štvrté miesto. V poslednom kole sa o neho musíme pobiť."

Ľubo Vaškovič, kapitán a strelec víťazného gólu: „Zápas bol spočiatku opatrný z oboch strán. Myslím si, že sme si zaslúžilí ten bod navyše z ľadu súpera. My sme urobili klasicky veľa individuálnych chýb, po ktorých dal super svoje góly. Pri mojom rozhodujúcom góle odviedli skvelú prácu moji spoluhráči Rasťo Vereš a Ľubo Škápik, ja som len nadstavil hokejku. Zásluha patrí za tento gól predovšetkým im.“

Michal Romančík, útočník HK Skalica: "Na zápas som sa veľmi tešil po mesiaci bez zápasu. po par striedaniach som sa pomaly, ale isto dostaval do tempa. Najdôležitejšie je, že koleno mi vydržalo a vôbec som necítil bolesť. Som veľmi rád, že sme zvládli vyhrať v Topoľčanoch, lebo chceme všetci ako aj klub začať play-off v domkácom prostredí. V piatok to musíme výhrou potvrdiť a dúfam, že sa nám to podarí."

Ďalšie zápasy 53. kola

Detva – MHC Martin B 6:2 (0:0, 2:0, 4:2)
29. Srnka (Říha, Torok), 32. Valjent (Mačkovič, Říha), 45. Poliaček (Videlka, Gašpar), 57. Torok (Říha, Srnka), 58. Videlka (Gašpar, Poliaček), 60. Poliaček (Gašpar, Videlka) – 48. Babka (Škokor), 49. Simon (Rudzan, Babka)
Trnava – Považská Bystrica 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
19. Szalay (Beták), 23. Glemba (Čunderlík, Szalay), 24. Hrbáčik (Ševčík, Mrava), 48. Okoličány (Schmidt, Reho) – 1. Paleček (Hriňa, Palovič), 15. Kubiš (M. Dolinajec, L. Dolinajec)
Michalovce – HK Spišská Nová Ves 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
17. Drotár (Král, Mráz) – 7. Štefanka (Hamráček), 19. Štefanka (Lesňák, Vantroba), 38. Vaic (Findura, Mikula), 53. Ondov (Dmitriev, Vartovník)