Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Skalica zdolala Prostějov rozdielom triedy

Skaličania pokračujú v dobrých výkonoch aj po Tipsport lige. Tentoraz si bez problémov poradili s Prostějovom, ktorý zdolali jednoznačne 3:0.

MFK Skalica - Prostějov(Zdroj: Michal Salajka)

MFK Skalica – Prostějov 3:0 (2:0)

Góly: 23. Ulrich, 28. Šebesta (11 m), 89. Šebesta

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Majerník, Szocs, Mizerák – Hruška (46. Jakubek), Hlavatovič (70. Neoveský), Pankaričan, Vaščák (75. Vrábel), Ulrich (65. Meszáros) – Šebesta

Po úvodnom oťukávaní sa pustili domáci do svojho súpera a v 20. minúte sa dočkali odmeny. Strela novej posily Blažeja Vaščáka z hranice šestnástky ešte skončila iba na brvne, ale odrazenú loptu dopravil do siete Ľubo Ulrich a Skalica viedla. Strelec úvodného gólu bol pri chuti, keď v 23. minúte po šikovnej kľučke ohrozil súperovho gólmana, ktorý dokázal loptu vyraziť na roh. V 25. minúte sa opäť zaskvel hosťujúci brankár Halouska, ktorý najskôr zneškodnil samostatný nájazd Vaščáka a aj následnú dorážku Ulricha. V 28. minúte už kapituloval, keď po faule na Šebestu sám faulovaný premenil pokutový kop. V nasledujúcich minútach sa hral svižný futbal, ale hostia sa vedeli dostať do blízkosti Čikoš-Pavlička iba centrovanými loptami. Skaličania mali aj ďalšie šance, ale po akciách Šebestu a Švrčeka z toho boli iba rohové kopy.

V druhom polčase tempo predsa len opadlo a šancí ubudlo. Za zmienku stojí priamy kop Šebestu v 73. minúte po ruke brankára Prostějova, ktorý však neskončil gólom a ďalšia šanca skalického útočníka, ktorý po centri Vaščáka mieril iba do žrde. Šebesta sa predsa len dočkal druhého presného zásahu, keď v samom závere upravil na konečných 3:0 pre Skalicu.