Vaškovičov hetrik na body nestačil

Michalovčania v posledných dňoch zbroja. Premiéru v ich drese si proti HK odkrútil rodený Skaličan Vladimír Lantoš.

Dvojgólový strelec v Michalovciach Ľubo Vaškovič.(Zdroj: Vlado Miček)

Dukla Michalovce – HK Skalica 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)

Góly a asistencie: 2. Král (Slimák), 15. Mráz (Ščurko, Lantoš), 24. Banovský (Giľak), 32. Polaček (Drotár, Král), 45. Luchnikov (Král), 45. Giľak (Banovský) – 6. Kučera (Mikéska), 35. Vaškovič , 51. Vaškovič (Pavešic, Škápik), 58. Vaškovič (Kňazev, Mikéska)

HK Dukla Michalovce: A. Trenčan – Hančák, Seluyanov, Šterbák, Kubát, Slimák, Polaček, Boboš, Dolgoš – Fajčák, Fiľak, Banovský – Mráz, Ščurko, Lantoš, Drotár, Král, Luchnikov – Kohutiar, Fedorko.

HK Skalica: P. Romančík -P. Horváth, Škápik, Pavešič, Mikéska, Drahorád, Grman – Š. Petráš, Vereš, Vaškovič – Kňazev, Kučera, Halabrín – Dvonč, Brodek, P. Kotzman – Smetana, Kukliš.

Rozhodca: Švajka – Wolf, Gajan, 582 divákov.

Michalovčania v poslednom období získali do mužstva až päť posíl a tak to naopak oslabení Skaličania mali na východe ťažké. Napriek tomu dokázali so súperom držať krok. Dukla sa síce už v 2. minúte ujala vedenia po presnom zásahu Krála, ale už v 6. minúte bolo vyrovnané, keď sa presadil po asistencii Mikésku Kučera. Tento stav vydržal až do 15. minúty a presnom zásahu Mráza, ktorý prišiel z extraligového Martina. Asistenciu si na jeho gól pripísal práve Lantoš. Že sa hral v úvodnej časti vyrovnaný a útočný hokej svedčí aj pomer striel 19:17.

V druhej časti domáci zvýšili tlak a dvakrát dokázali prekonať Patrika Romančíka, keď sa presadili Banovský a Polaček. V 35. minúte po samostatnej akcii dostal Záhorákov späť do zápasu kapitán Ľubo Vaškovič.

Ak si aj Skalica robila zálusk na zisk bodov, domáci ho uťali hneď v úvode tretej časti. V priebehu 41 sekúnd dali dva góly a o výsledku bolo prakticky rozhodnuté. V polovici tretiny upravil skóre Vaškovič, ktorému asistovali Pavešic a Škápik. Dve minúty pred koncom sa opäť trafil Vaškovič, ale na viac už Skaličanom nezostal čas.

Hlasy po zápase

Peter Oremus, tréner HK Skalica: „Konečne sme chceli byť úspešný s Michalovcami, ale nepodarilo sa nám to. Šancí sme mali dosť, prehra mrzí. Spravili sme dosť chýb v obrane. Mali sme dostatok príležitostí, ale ich realizácia bola slabá.“

Ľubo Vaškovič, autor hetriku: „Zápas mal výbornú úroveň k čomu prispeli oba tímy. My sme predviedli naozaj kvalitný výkon, ale môžu nás v prvom rade mrzieť nepremenene šance , ktorých sme si vypracovali dostatok. Na druhej strane sme urobili veľké individuálne chyby, po ktorých sa super dostal do šancí a dokázal ich premeniť. Treba sa z toho ponaučiť a odstrániť to do ďalších zápasov."

Igor Šebesta, kustód HK Skalica: "Mali sme slabší začiatok, hneď v úvode sme inkasovali, ale potom sme sa dostali do hry a mali sme výborné gólové príležitosti. Súper z minima využil maximum. Napriek nepriaznivému skóre sa chalani nevzdávali a bojovali do samého konca. V samom závere sme súpera tri minúty nepustili z pásma, ale už to na zvrat nestačilo."

Ďalšie zápasy

HK Gladiators Trnava – HC Prešov Penguins 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly: 36. Solomončak (Bylina, Hopkovič), 37. Chalupa (Solomončak, Prokop), 45. Bylina (Solomončak, Hopkovič), 55. Hopkovič (Jokeľ, Abdul). Strely: 25:36. Vylúčenia: 4:3 na 2 min., navyše Valečko 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Vojtek – D. Konc ml., Gajdošech. Diváci: 158.

MHC Martin B – HC Topoľčany 4:5pp (1:1, 2:2, 1:1 – 0:1)

Góly: 14. Brveník (Škokor), 31. Dírer (Brveník, Škokor), 40. Bednarčík (Nauš), 58. Burzík (Bednarčík) – 10. Tábi (Hrudík, Kalináč), 26. Kalináč (Pekarčík, Tábi), 31. Gašparovič (Šťastný, Hudec), 58. Tábi (Kalináč), 64. Tábi (Podstavek). Strely: 28:41. Vylúčenia: 3:5 na 2 min., navyše Bystričan 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Tornay – Šoltés, Štofančík. Diváci: 46.

HK 95 Považská Bystrica – HC 07 Orin Detva 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)

Góly: 18. D. Trenčan (Niník, Dolinajec), 23. Kubiš (Hudec), 25. Dolinajec (Kubiš) – 2. Török (Srnka, Říha), 15. Srnka (Říha, Török), 18. Gašpar (Škvaridlo, V. Fekiač), 28. Huňady (Poliaček, Šedivý), 52. Sládok (Říha). Strely: Vylúčenia: 5:7. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Valach – Ševčík. Znak. Diváci: 143.

5. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  6. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  7. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Skaličania dvomi hlavičkami uťali víťaznú sériu Petržalky

Aj po štrnástom kole sa Záhoráci pozerajú v tabuľke na súperov z najvyššej pozície.