Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

FOTOGALÉRIA: V Žiline tesná výhra a prehra Malačanov

V juniorskej futsalovej extralige majú malackí futsalisti za sebou ďalšie dva zápasy.

Futsalová extraliga juniorov- 23.01.2017 ŠH Hájik Žilina

12. kolo

KSF Doxx Žilina - 1.SFC Canaria Team Malacky 2:3 (1:2)

Havlík, Závoník – Sova, Buzek, Hitmar, Čeřovský“C“, Lorinczi, Haramia, Ronec, Foltýn.

Góly: Dzirbík, Chupáň - Sova, Ronec, Čeřovský.

Žlté karty: Dzirbík - Hitmar, Čeřovský.

Rozhodovali: Behančin. 20 divákov.

Zápas, do ktorého Malacky vstupovali, s povinnosťou získať 3 body, sa nezačal vôbec dobre. Už v 1. Minúte, dostal žltú kartu Čeřovský a zároveň sa aj po škaredom náraze, zranil Foltýn a musel byť prevezený, na vyšetrenie do nemocnice. V 9. Minúte, sa po krásnej prihrávke, presadil Sova, pre ktorého to bol 1 gól, v súťažnom zápase, za Canariu, 0:1. V 12. Minúte, sa po individuálnej akcií presadil Ronec, 0:2. V 17. minúte, po chybe Malaciek, sa presadil domáci Dzirbík, 1:2. Druhý polčas, sa začal gólom, keď sa v 22. minúte presadil domáci Chupáň a vyrovnal na 2:2. Malacky, ale súpera tlačili, čo napokon vyústilo, k priamemu kopu pre Malacky. Loptu si zobral kapitán Čeřovský a nekompromisne prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, 2:3. Do konca zápas si obe mužstvá vytvorili veľa šancí, ale už nikto neskóroval a tak sa Malacky radovali, zo zisku 3 bodov.

13.kolo

Grizzly Slovakia Košice - 1.SFC Canaria Team Malacky 2:1 (1:1)

Havlík, Závoník – Sova, Buzek, Hitmar, Čeřovský“C“, Lorinczi, Haramia, Ronec.

Góly: Turek, Kofčák - Lorinczi.

Žltá karta: Kofčák.

V druhom stretnutí, sa Malacky stretli, z minuloročným víťazom juniorskej extraligy. Malacky boli od úvodu zápasu lepšie, čo bolo vidieť, aj na počte striel. Ale známe nedáš dostaneš, sa potvrdilo v 10. minúte stretnutia, keď sa po ďalekonosnej strele, presadil Turek, 1:0. Malacky súpera tlačili, čo vyústilo, k faulu a následne, k priamemu kopu. Loptu si postavil, v 19. Minúte Lorinczi a nekompromisne zavesil pod brvno a bolo vyrovnané, 1:1. Druhý polčas začali aktívnejšie Malacky, ktoré si vypracovali veľa šancí, ale nepodarilo sa ich premeniť. V 29. Minúte, však prišla akcia Košíc, po ktorej zasúval loptu, do prázdnej brány Kofčák, 2:1. Malacky sa v závere odhodlali, k hre bez brankára. V poslednej minúte, po krásnej kombinácií, sa ocitol sám na zadnej tyčke Haramia, ale svoju tutovú šancu nepremenil, keď ho vychytal Kušnír. Následne o pár sekúnd neskôr, zvonila tyč po tvrdej strele Lorincziho, ktorému chýbalo pár centimetrov a mohlo byť vyrovnané. Malacky tak s Košicami, prehrali 2:1.

Jakub Hitmar (hráč 1.SFC Canaria Team Malacky) :

„Na dvojzápas do Žiliny, sme vycestovali, bez našich veľkých opôr, T. Mifkoviča a Denisa Michálka, no o to viac, sme chceli priniesť do Malaciek 6 bodov. Prvý zápas, sme odohrali proti mužstvu DOXX Žilina. Zápas bol veľmi vyrovnaný, obe mužstvá zahodili veľa šancí, až v 9. a následne v 12. minúte sa nám podarilo prekonať domáceho brankára. Domácim sa podarilo do polčasu ešte znížiť na 1:2. Druhý polčas začal pre nás veľmi zle, keď už v 2. Minúte, domáci dotiahli, po peknej akcii na 2:2. O 2. minúty neskôr, sme však získali štandartku, ktorú premenil delovkou D. Čerovský, tento gól sa ukázal neskôr ako víťazný 2:3. Druhý zápas, sme odohrali, proti dvojnásobnému majstrovi Grizzly Košice. V tomto mužstve figuruje, hneď niekoľko reprezentantov SR, vedeli sme, že to bude veľmi náročný zápas, čo sa aj neskôr ukázalo. Na prekvapenie, od úvodu zápasu, sme súpera dokázali držať na ich polovici a postupnými útokmi, sme si vedeli vytvoriť veľmi sľubné šance, no tie sme nepremenili a tak nás "medveď" z Košíc prvý krát potrestal, po peknej strele, z protiútoku 1:0. Minútu pred koncom 1. Polčasu, sa nám po peknej individuálnej akcii, podarilo získať priamy kop, v blízkosti brány a M. Lörinczi prepálil všetko, čo mu stálo v ceste 1:1. Tento stav bol pre nás, ako nováčika súťaže výborný. Do druhého polčasu, sme vybehli, s ešte väčším odhodlaním, súpera sme tlačili, vytvárali sme si 100% šance, no aj vďaka výbornému výkonu, Košického brankára Mareka Kušníra, sme ich nedokázali premeniť. V 29. Minúte, po našej chybe a zle prebraných hráčov sme inkasovali gól na 2:1, ktorý nás veľmi mrzel, pretože sme mali viacej z hry. Neostávalo nám nič, len skúsiť power-play. Do konca zápasu sme si vytvorili ešte hneď niekoľko šancí, nastrelili sme konštrukciu bránky, no opäť zostali nepremenené a tak konečné skóre bolo 2:1, pre majstra z Košíc. Mrzí ma, že sme nepremenili šance, ktoré sme si vypracovali, obzvlášť v zápase s Košicami. No teraz sa sústredíme, na ďalšie zápasy, ktoré nás čakajú a dúfam, že spravíme našim fanúšikom radosť!“