Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Senické volejbalistky podľahli COP Nitre 1:3

Senické volejbalistky nenadviazali na prekvapujúcu výhru v Nitre a mužstvu COP podľahli v domácom prostredí 1:3.

Senický volejbalový klub.Senický volejbalový klub. (Zdroj: Vlado Miček)

Senický volejbalový klub – COP Nitra 1:3 (15, -8, -12, -21)

Rozhodovali: Moravčík - Sluk

Senica: Mihaliková 2, Kiralyova 0, Trcková 2, Drozdová 1, Haringová 3, Tomašeková 1, Osvaldová 2, libero: Rosenbergerová (Troksiaková 0), tréner: Vladimír Sirvoň

Nitra: Magdinová 3, Vasková 6, Kubová 1, Körmendyová 1, Zimová 1, Jurášová 3, libera: Bojňanská, Žúdeková (Veliká 0, Halušková 0, Stümpelová 0, Kupčiová 0), tréner: Marek Maličký

Senica nastúpila proti svojim súperkám z Nitry v obmenenej zostave. V utorok Senicu opustila Chárová, ktorá zamierila bojovať o medaily do Kežmarku. Novickami v senickom drese boli Troksiaková, Haringová, Kiralyová a navrátenkyňa do senického kádra Drozdová.

Seničanky do zápasu vkročili odvážne a rýchlo sa dostali do vedenia. Výbornými podaniami nútili hráčky Nitry robiť chyby. Zásluhou výborne podávajúcich Drozdovej s Tomašekovou a výbornými útokmi na sieti v podaní Mihalikovej a Haringovej zveľadili svoj náskok v sete. Svoje vedenie si Seničanky postrážili a nekoncentrované súperky porazili v prvom sete hladko 25:15.

Do druhého setu nastúpili Seničanky ako vymenené. Slabou organizáciu hry sa dopúšťali školáckych chýb čo nabudilo hráčky Nitry, ktoré sa vypli k obetavému výkonu. Výbornými podaniami sa dostali na koňa a Seničanky k ničomu nepustili. Tie naďalej kopili lacné chyby, ktoré ich stálo set. Druhý set ovládla Nitra, keď zdemolovala nezorganizovanú Senicu obetavým výkonom aj s prispením šťastia 25:8.

V treťom sete pokračovala mizéria Seničaniek na sieti. Obetavo hrajúce súperky poľahky zbierali lopty a získavali body. Za stavu 7:17 Osvaldová prekvapivou loptou ponad blok získala bod pre svoje mužstvo. Tento svetlý zjav mohol nakopnúť Seničanky, ale nestalo sa. Hráčky Nitry úspešnými útokmi zmarili Senici šancu na obrat. Za stavu 10:23 sa dostala na poddanie Haringová no nedokázala dobre podať. Nitrianky si svoj pohodlný náskok postrážili a v treťom sete vyhrali 25:12.

Štvrtý set sa začal lepšie pre hráčky Senice. Keď to vyzeralo na to, že Seničanky zopakujú svoj výkon z prvého setu, opäť prišli chyby na sieti a z vedenia 5:0 sa stala remíza 6:6. Seničanky ale vycítili šancu na uchmatnutie setu a obetavo sa zásluhou Trckovej, Haringovej a Mihalíkovej dostali do vedenia 9:6. Potom ale prišla chyba na podaní od Haringovej a Nitrianky sa dostali do tempa. Dobrými podaniami sa dostali do bodového vedenia. Za stavu 17:18 pre Senicu si tréner hostiek zobral oddychový čas. Tento moment nakopol Seničanky, ktoré sa ujali vedenia v sete. Za stavu 21:21 Haringová chybovala na sieti a Nitrianky si vedenie postrážili, keď v poslednom sete zdolali Senicu tesne 25:21. V poslednom sete bola hra veľmi vyrovnaná a hralo sa vo vysokom tempe. Dobrému volejbalu napomáhala aj výborná divácka kulisa, ktorú tvorili fanúšikovia ako Senice tak aj Nitry.

Hlas po zápase

Vladimír Sirvoň, tréner Senice: Dnes sme hrali v trošku inej zostave. Samozrejme sme sa tak dobre nepoznali, ale boli tam dobré veci aj sme zahrali dobre. Ja si myslím, že Nitra bola dnes lepšia a gratulujem im k víťazstvu. Bohužiaľ náš výkon na výhru nestačil.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?