Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

FOTOGALÉRIA: Skaličania po slabšom výkone nestačili na Topoľčany

Skalický hokejisti stratili dvojgólové vedenie po prvej tretiny a v zápase o štvrté miesto ťahali za kratší koniec.

Ľubo Vaškovič pred bránkou Topoľčian.Ľubo Vaškovič pred bránkou Topoľčian. (Zdroj: Vlado Miček)

HK Skalica - Topoľčany 3:4 (2:0, 1:4, 1:0)

Góly a asistencie: 11. Petráš (Vereš, Škápik), 17. Pavešic (Kučera, Hluch), 32. Hluch (Mikéska, Gründling) – 26. Tábi (Kalináč, Ďurčo), 27. Hudec (Šťastný, Hain), 34. Kalináč (Ďurčo), 40. Dobrý (Priganc)

HK Skalica: P. Romančík – Škápik, P. Horváth, K. Grman, Pavešic, Mikéska, Gründling, Kukliš, Drahorád – Vaškovič, R. Vereš, Š. Petráš – Hluch, Kučera, Kňazev – Smetana, M. Romančík, R. Dvonč.
HC Topoľčany: Foltán – I. Kohút, J. Ďurčo, M. Král, Hrudík, Hain, Nitriansky – F. Pekarčík, Dobrý, Priganc – Tábi, Kalináč, D. Hegyi – Berák, Laššo, Šuba – J. Gašparovič, P. Šťastný, J. Hudec.
Rozhodca: Mĺkvy – Regec, J. Šefčík, 630 divákov

Zápas sa začal dvomi slávnostnými okamihmi. Najskôr si riaditeľka skalickej nemocnice prebrala šek v hodnote 2 000,- € pre onkologické oddelenie, ktorú vyzbierali hokejisti medzi sebou, v dražbe a na štadiónoch počas decembrových zápasov. Následne si kapitán Ľubo Vaškovič nasadil striebornú prilbu pre najlepšieho hráča Prvej ligy za mesiac december.

Domáci už aj s Rasťom Verešom a premiérovo v sezóne s Gründlingom, hostia naopak bez Albína Podstavka či s niektorými hráčmi s náznakom chrípky. V úvode sa zdalo, že Skaličania to v tomto zápase využijú. Obzvlášť, keď dokázali po výbornej prihrávke Vereša Petrášom otvoriť skóre počas presilovej hry. V 17. minúte si pri tlaku útočnej trojice Kňazev, Hluch a Kučera výborne nakorčuľoval obranca Pavešic a dostal Záhorákov do dvojgólového vedenia.

Lenže hostia sa nevzdali a v druhej tretine výrazne pridali a boli všade skôr ako domáci. Tí v niektorých prípadoch nevedeli kam skôr. a v 26. minúte prvýkrát inkasoval aj Patrik Romančík, keď ho počas presilovej hry prekonal Tábi. Hosťom stačilo 37 sekúnd, aby vyrovnali stav stretnutia zásluhou Hudeca. Domáci sa ešte raz dokázali dostať do vedenia, keď po akcii obrancov Gründling, Mikéska sa dostal sám pred brankára Foltána Hluch a nedal mu šancu. Lenže Žochári už boli rozbehnutí. Defenzíva Skalice horela a Kalináč o dve minúty vyrovnal. Domáci sa nepoučili, naopak kopili chybu na chybu. V poslednej minúte druhej časti zbytočne otáľali s vyhodením puku a tak prišiel 22 sekúnd pred sirénou trest v podobe presného zásahu Dobrého.

Skaličanom v záverečnej časti nemožno uprieť snahu o vyrovnanie, ale na ich hokejky sa vkradla nervozita. Nedokázali sa dostať do výraznejšieho tlaku a aj keď súpera z Topoľčian prestrieľali, gól mu už streliť nedokázali. Hostia sa svojou bojovnosťou ubránili aj záverečnej hre bez brankára, ktorá bola podporená presilovou hrou a vezú si domov tri body.

Hlasy po zápase

Peter Oremus, tréner HK Skalica: „O zápase rozhodla druhá tretina. Boli sme nekoncentrovaní, dostali sme štyri góly a potom zvrátiť výsledok už bolo mimoriadne ťažké. Nemôžeme sa nám stať, že prehráme tretinu 1:4 – to rozhodlo o výsledku. V poslednej dobe sa nám stáva často, že máme krátkodobé výpadky. Je vidieť, že hráči, ktorí sú tu, pracujú slabo pre tím a neodvádzajú počas celých 60 minút to, na čo majú.

Rasťo Vereš, útočník HK Skalica: „Ťažko sa mi to hodnotí, prvú tretinu sme hrali dobre. Neviem čo sa stalo. Hokej sa hrá 60 minút a druhá tretina nás stála body. Sú to všetko dôležité zápasy, ako to bolo so Spišskou Novou Vsou alebo teraz s Topoľčanmi. Som rád, že už som späť na ľade a v poriadku.

Ľubo Vaškovič, kapitán HK Skalica: „Z našej strany tímovo asi jeden z najhorších výkonov, aký sme doma predviedli. Úvod sme síce viedli 2:0, ale nebolo to ani tak našou zásluhou ako tým, že Topoľčany mali slabší začiatok. Potom začali hrať dobre, náš výkon bol od začiatku zlí. Čo sa týka striebornej prilby, už som čítal, že ten kto ju dostal, akoby s ňou získal aj Čierneho Petra, že to zväzuje ruky. Ja som si to cez zápas nepripúšťal., vyšlo to ako vyšlo. Už po druhej tretine sme si v kabíne povedali niekoľko slov. K lepším výkonom nám ale reči nepomôžu. My musíme predovšetkým pracovať tvrdo na každom tréningu a v zápasoch. Stalo sa čo sa stalo a musíme ísť ďalej.

Ďalšie zápasy 44. kola

Spišská Nová Ves – Michalovce 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
2. Findura (Ondov, Oravec), 5. Dmitriev (Vartovník), 55. Findura – 9. Vyhonský (Sčurko), 32. Dolgoš (Giľák, Cútt)
Považská Bystrica – Trnava 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
10. Hudec (Majerčík) – 16. Čunderlík (Glemba, Mrava), 35. Čunderlík (Glemba, Szalay)
Detva – Martin B 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
1. Sládok (Škvaridlo, F. Fekiač), 9. Videlka (Gašpar, Šimon), 10. Škvaridlo (Sládok, V. Fekiač), 60. Říha (Srnka, Sládok) – 47. Bednarčík (Fabian, Sladkovský), 60. Šalka (Škokor, Simon)