Streda, 20. jún, 2018 | Meniny má Valéria

Dramatická zápletka v Skalici pre lídra z Prešova

Skalica dokázala dotiahnuť stav 1:5 na 4:5, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo.

V zápase Skalica - Prešov bolo dostatok vzruchu pred oboma bránkami.(Zdroj: Vlado Miček)

HK Skalica – HK Prešov Penguins 4:6 (1:1, 2:4, 2:1)

Góly a asistencie: 8. Hluch (Škápik, Vaškovič), 30. Halabrín (Smetana, Dvonč), 31. Kučera (Škápik, Hluch), 50. Kučera (Hluch, Knyazev) – 16. Jokeľ (Šimčák, Valečko), 23. Chalupa (Ferenc, Prokop), 23. Šimčák (Abdul, Jokeľ), 26. Abdul (Jokeľ, Šimčák), 29. Šaršok (Chalupa, Hopkovič), 60. Jokeľ (Abdul)

HK Skalica: P. Romančík (26. Košút) – P. Horváth, Škápik, Kukliš, K. Grman, Pavešič, Drahorád, Hílek, Vanek – Janáč, M. Romančík, Vaškovič – Knyazev, Kučera, Hluch – Š. Petráš, A. Kotzman – Dvonč, Halabrím. Smetana. Tréner: P. Oremus.

HC Prešov Penguins: Gavalier – Novický, Hopkovič, Valečko, Madový, Šaršok, Cvengroš, Macko, P. Horváth – Chalupa, Prokop, Kokavec – Abdul, Šimčák, Jokeľ – Bylina, Pulščák, Mikolášek – Duplinský, Kivader, Ferenc. Tréner: A. Tomko.

Rozhodca: Krist – Tvrdoň, Nosek, 542 divákov.

V Skalici videli diváci nadpriemerný prvoligový hokej, ku ktorému prispeli obe mužstvá. Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim, ktorý zaskočili Tučniakov aktívnou hrou a nepúšťali ich pred Patrika Romančíka. Hosťom sa naskytla dobrá príležitosť na skórovanie v 7. minúte, keď musel na trestnú Michal Romančík. Lenže domáci Hluch vybojoval puk vo vlastnom pásme, spolu so Škápikom a Vaškovičom prečíslili hostí a Hluch otvoril skóre stretnutia. O pár minút si zbytočne neudržal nervy hosťujúci kapitán Kokavec a musel predčasne pod sprchy. Hostí akoby tento moment nakopol, začali byť aktívnejší a pri druhej presilovej hre sa im podarilo vyrovnať. V závere mali obrovskú šancu Záhoráci pri hre 5 na 3, ale puk nedokázali dotlačiť do opustenej bránky.

V druhej časti pokračovali Skaličania minútu s výhodou o dvoch hráčov, ale už z nej nič nevyťažili a potom zaúradovali Prešovčania. V priebehu necelých troch minút strelili tri góly, keď pri všetkých troch góloch v podstate dorážali do prázdnej bránky. Tréner Oremus zareagoval oddychovým časom a výmenou Košúta za Romančíka v bránke. Lenže o tri minúty sa Prešovčania radovali opäť a so Záhorákmi to nevyzeralo dobre – 1:5. Lenže nezložili zbrane a podarili sa im streliť dva zlepené góly zásluhou Halabrína a Kučeru a donútili zobrať oddychový čas aj hosťujúcu lavičku.

Do záverečnej časti vlietli domáci s veľkou chuťou, ale Gavalier dlho odolával. Až v 50. minúte sa presadil Kučera a z jasného zápasu bola dráma. Domáci tlačili, vytvorili si viacero nádejných príležitostí, ale bez gólového efektu. Najväčšia príležitosť sa im naskytla necelých päť minút pred koncom, keď sa Halabrín dostal až pred brankára a Hopkovič ho zastavil iba za cenu trestného strieľania. To však mladý útočník nepremenil. V posledných troch minútach siahol tréner Oremus na hru bez brankára, ale napriek enormnej snahe sa už Skaličanom nepodarilo skórovať, naopak inkasovali v poslednej minúte do prázdnej bránky.

Hlasy po zápase

Peter Oremus, tréner HK Skalica: „Hrali sme s prvým mužstvom tabuľky a v ňom sa nemôžu stať také chyby, aké sme spravili v druhej tretine. To nás stálo výsledok. Aj keď sme sa ešte dostali do zápasu, už sa nám nepodarilo vyrovnať. Od niektorých hráčov očakávam viac, aj preto niektorí v tretej tretine nešli na ľad. V tretej časti hrali mladší hráči, ale opakujem, s takým mužstvom ako je Prešov je už veľmi ťažko otáčať takýto výsledok.“

Ľubomír Škápik, obranca HK Skalica: „Ťažko sa mi hodnotí takto po zápase. Začali sme dobre, dali sme gól, síce sme v oslabení inkasovali, ale po prvej tretine to bolo otvorené. Rozhodujúci bol úvod druhej tretiny, keď sme za tri minúty trikrát inkasoval po tom ako sme vôbec nepomohli nášmu brankárovi. Skúšali sme s tým zápasom niečo spraviť, čo sa nám takmer podarilo. V poslednej tretine sme sa dotiahli na jediný gól, mali sme mnoho šancí. Nemyslím si, že sme dnes boli horší, ale hluchá pasáž v druhej časti nás stála zápas. Prešov je kvalitné mužstvo, ťažko sa s ním doťahuje strata 1:5 aj keď veľa nechýbalo.

Kristián Kučera, autor dvoch gólov: „Napriek prehre si z tohto môžeme do ďalších zápasov zobrať aj pozitívne veci. Dokázali sme sa dotiahnuť z 1:5 a ak by sme premenili trestné strieľanie, zápas mohol dopadnúť úplne ináč. V závere sme hrali bez brankára a to už je vždy vabank. Je pre nás dôležité, že dokážeme so silnými súpermi, podobne ako v Detve, hrať rovnocennú partiu. To nás určite posilní pred play-off.

1. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  2. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  3. Kreditná karta – áno alebo nie
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  4. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  5. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  6. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

V obci Rybky horelo, zasahovali tu hasiči

Včera (19. júna) bol krátko po 16. hodine ohlásený požiar slamy v katastri obce Rybky, v okrese Senica.

Vo štvrtok sa začne rekonštrukcia hlavného tranzitného ťahu v Malackách

Vo štvrtok 21. júna začínajú s rekonštrukciou hlavného tranzitného ťahu v Malackách.

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.