Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Skalické hradby padli, Spišská si odváža tri body

Skalickí hokejisti nenadviazali na predchádzajúce výsledky a v domácom prostredí prehrali so Spišskou Novou Vsou 0:4.

HK Skalica - Spišská Nová Ves 0:4 v 37. kole 1. hokejovej ligy.HK Skalica - Spišská Nová Ves 0:4 v 37. kole 1. hokejovej ligy. (Zdroj: Vlado Miček)

Skalica – Spišská Nová Ves 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly a asistencie: 23. Osuský, 34. Giľák (Vantroba), 55. Hamráček (Findura, Vaic), 55. Vantroba (Ondov, Giľák)

HK Skalica: P. Romančík – Škápik, P. Horváth, K. Grman, P. Gula, Mikéska, Pavešic, Kukliš – Vaškovič, Š. Petráš, Janáč – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Mi. Romančík, R. Dvonč – A. Kotzman, P. Ivičič ml., Ľ. Halabrín.

HK Spišská Nová Ves: F. Surák – Marko Komloš, Vantroba, Všetečka, F. Oravec, Trávniček, Osuský, Kyčák, Knižka – J. Lesňák, O. Štefanka, Giľák – Mi. Findura, Vaic, Hamráček – Ondov, Ihnaťo, Zwick – Dmitrijev, Tomečko.

Rozhodca: Mĺkvy – Gajdošech, Purgat, 604 divákov.

V Skalici mali domáci hokejisti aktívnejší vstup do stretnutia, k čomu im pomohla aj presilová hra, keď už v úvodnej minúte si za hákovanie išiel sadnúť na trestnú lavicu Ihnaťo. Lenže okrem platonického tlaku si Skaličania výraznejšiu šancu nevytvorili a postupom času tempo úvodnej tretiny opadlo, čomu napovedá aj pomer striel 8:6 pre domácich.

Aj úvod druhej časti mali lepší Skaličania, lenže gól nedali a tak z ničoho nič udrelo na druhej strane. Nedôraz domácej defenzívy potrestal strelou od modrej čiary Osuský. Domáci zvýšili obrátky, ale nedokázali dostať puk za chrbát Suráka ani z nádejných pozícií. A tak pykali druhýkrát, keď sa opäť z pomerne veľkej vzdialenosti presadil Giľák a hostia sa dostali do dvojgólového vedenia.

Domáci sa v záverečnom dejstve vrhli do útoku, ale pozorná obrana Spišiakov ich do gólových šancí nepúšťala. Postupom času Záhoráci čoraz viac otvárali defenzívu a v závere miesto zníženia za to pykali. Najskôr sa v 55. minúte presadil sám pred Romančíkom držiteľ striebornej prilby Hamráček. Ešte v tej istej minúte zlomil definitívne odpor Skalice Vantroba, ktorý bol rovnako ako predtým Hamráček úplne voľný pred skalickou bránkou. Domácim nestačilo ani 37 striel, aby strelili aspoň čestný úspech, ktorý by si určite zaslúžili.

Hlas po zápase:

Peter Oremus, tréner Skalice: „Spišská Nová Ves vyhrala zaslúžene, bola aktívnejšia, viac sa tlačila do bránky. U nás slabý pohyb, slabá agresivita. Hráči, od ktorých čakám v našom mužstve viac boli pri inkasovaných góloch, keď prepadli. Je vidieť, že Rasťo Vereš chýba v kádri, ale sú tu chlapci, ktorí ten zápas musia potiahnuť. Nehovorím, že každý duel sa dá vyhrať. Ale tí hráči, ktorí sú tu na to v mužstve, musia pre to urobiť viac.

Ďalšie zápasy 37. kola:

Detva – Trnava 13:3 (6:2, 3:1, 4:0)

4. Škvaridlo (Sládok, Gašpar), 5. Videlka. (P. Fekiač), 11. Škvaridlo (V. Fekiač, Sládok), 13. Videlka (Gachulinec), 16. Gábor (Huňady, Zorvan), 20. V. Fekiač (Gašpar, Sládok), 22. Torok (Říha, Gachulinec), 38. P. Fekiač (Videlka, Vajlent), 40. Gašpar (F. Fekiač, Škvaridlo), 45. Škavridlo (F. Fekiač), 46. Říha (Torok, Gachulinec), 46. P. Fekiač (Videlka), 49. Škvaridlo (Sládok) – 5. Jurák, 14. Mrava (Hrbáčik, Lukačovič), 32. Jurák

Prešov – Martin B 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)

5. Abdul (Šimčák, Hopkovič), 23. Šaršok (Mikolášek, Bylina), 25. Pulščák (Novický, Bylina), 27. Šimčák (Abdul, Jokeľ), 33. Cvengroš (Valečko, Jokeľ) – 5. Jendroľ (Poliaček), 33. Babka (Šalka, Ferleťák)

Michalovce – Považská Bystrica nehrali – hostia nepricestovali pre nedostatočný počet hráčov.