Piatok, 27. január, 2023 | Meniny má Bohuš

Vianoce majú aj športovci. Ako oslavujú Štedrý večer? Ako hodnotia rok 2016 a čo čakajú od roku 2017?

Vo vianočnom čase sme dali priestor aj športovcom a ľuďom pôsobiacim v športe v našom regióne.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Tu sú ich odpovede na tri otázky:

1, Ako hodnotíte rok 2016?
2, Čo očakávate od roku 2017?
3, Ako trávite štedrovečerný deň?

Senickí futbaloví ťahúni Róbert Pillár a Michal Šulla

Dva piliere nielen senickej defenzívy, ale celého mužstva Róbert Pillár a kapitán a brankár mužstva Michal Šulla.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

RÓBERT PILLÁR

1, Rok 2016 pre mňa nebol veľmi úspešný, futbalovo sme sa trápili a mali sme dlhé šnúry bez víťazstva, ale mimo futbal bol celkom fajn.

2, Hlavný plán je, aby som bol hlavne zdravý a celý ďalší rok podával slušné výkony.

SkryťVypnúť reklamu

3, Od rána sa pripravujú všetky chody na večeru ... U nás ich máme okolo 7. Začneme s cesnakom, oplátkou a medom a jabĺčkom. Všetko v malom množstve. Potom ide na rad mačanka, to je asi východniarske jedlo.... Robí sa to z kyslej kapusty... Neskôr máme bobáľky, potom pirohy, ďalej ide kapustnica a na záver ide ryba so zemiakovým šalátom. Každý rok pridávame nejaké jedlo alebo meníme. O tom väčšinou rozhodujem ja so sestrou.
Potom okolo štvrtej ideme do kostola a keď sa domov vrátime, tak prichádza na rad spomínaná večera, potom si pozrieme darčeky a väčšinou príde na návštevu rodina ku nám alebo ideme ku nim my.

MICHAL ŠULLA

1, V roku 2016 toho veľa na hodnotenie nie je. Čo sa týka futbalu tak za celý rok sme vyhrali 3 zápasy, a to až v jesennej časti, takže na jar sme boli bez víťazstva. Jedine kladne čo môžem spomenúť, ale zároveň to nechcem zakríknuť, že sa mi vyhýbali zranenia a dúfam, že to tak bude aj naďalej.

SkryťVypnúť reklamu

2, Ja nie som typ človeka, ktorý by si dával nejaké predsavzatia do nového roku. Jedine, čo si môžem priať, je hlavne zdravie pre mňa pre celú moju rodinu a pre všetkých ľudí. Lebo bez toho to nejde.

3, Štedrovečerný deň prebieha asi klasicky ako u väčšiny ľudí. Mamina varí a my, traja chlapi, pomôžeme s upratovaním, ale inak netrávime deň nijako špeciálne. Trávime deň spolu a užívame si pohodu.

Pavol Majerník, kapitán MFK Skalica

Pavol Majerník je zástupcom skalického futbalu, kde v tejto sezóne nevynechal ani minútu.

1, Prvá polovica roku 2016 veľké sklamanie,pretože sme sa nezachránili vo Fortuna lige a vypadli sme, druhá polovica, naopak, príjemné prekvapenie, nakoľko sme po prvej polovici súťaže na prvej priečke 2. ligy s päťbodovým náskokom. Klady – dokázali sme sa po vypadnutí z Fortuna ligy ako mužstvo psychicky zdvihnúť a pod novým trénerom futbalovo napredovať... Zlepšovať sa treba každým tréningom, futbalista, ktorý chce niečo dokázať, nesmie byť nikdy spokojný... vždy je priestor na zlepšenie.

SkryťVypnúť reklamu

2. Plány sú jasné, všetci máme jeden spoločný cieľ,a to postup do fortuna ligy.Prajem si, aby sa nám futbalovo darilo tak ako doteraz, aby sa nám vyhýbali zranenia a pre mojich blízkych a rodinu hlavne zdravie, šťastie, rodinnú pohodu a veľa pracovných a osobných úspechov.

3...štedrovečerný deň prebieha ako u väčšiny, v kruhu rodiny, doobeda pri vianočných rozprávkach a poobede už prípravou štedrovečernej večere a balením darčekov....

Jozef Rosa, predseda ObFZ Senica

Jozef Rosa je predsedom Oblastného futbalového zväzu v Senici.

1, VV ObFZ Senica sa na svojom poslednom novembrovom zasadnutí zaoberal hodnotiacimi správami Predsedov všetkých odborných komisií. Ako už býva pravidlom, najväčšia diskusia bola ohľadne Správy Komisie rozhodcov, Disciplinárnej komisie a Športovo-technickej komisie. Začiatkom decembra sa uskutočnilo stretnutie členov VV, predsedov a členov odborných komisií, kde Predseda VV poďakoval všetkým za doterajšiu činnosť v prospech nášho Oblastného futbalového zväzu. Bolo to také hodnotiaco-diskusné stretnutie „vedenia“ zväzu. V rámci diskusie sa rozoberali jednotlivé možnosti zlepšenia, je to hlavne rozšírenie počtu členov rozhodcovskej rodiny, zmeny v zloženiach odborných komisií pre zamedzenie stretu záujmov, zmeny v pravidlách riadenia komisií, potreba schválenia Štatútov, využitie videozáznamov. Všetky tieto body budeme posudzovať a riešiť v nasledujúcom období.

2, Na poslednom Zasadnutí VV ObFZ sme schválili Plán zasadnutí VV ObFZ aj s predbežným programom. V budúcom kalendárnom roku nás predbežne čaká revízia Stanov /vyvolané vývojom vo futbalovom hnutí/, zapracovanie Štatútov odborných komisií, Aktív po skončení súťažného ročníka, chceli by sme rozbehnúť stretnutia našich výberov vo všetkých kategóriách s výbermi OFS Hodonín, letné turnaje našich mládežníkov a predpokladám, že toto je len časť úloh, ktoré budeme musieť postupne aktualizovať podľa potreby hnutia. Koncom roka je naplánovaná konferencia, ktorá rozhodne o nasledujúcom napredovaní ObFZ – budú riadiace a následné aj výkonné orgány – Predseda VV, členovia a Predseda DK a Odv.K.
Budúci kalendárny rok by mal byť z pozície finančných prostriedkov pre mládež opäť o niečo lepší, jednak podpora štátu z financovania športu môžeme rátať aj s väčšou podporou ZsFZ – každý rok chce uvoľniť cca 70 tis € pre výkonnostný futbal a verím, že aj SFZ rozbehnutím projektu pre výkonnostný futbal podporí naše futbalové kluby.

A prianie pre budúci rok?

Futbal v našich podmienkach je na hranici prežitia, zápasí s nedostatkom financií, nedostatkom hráčov, funkcionárov, rozhodcov. Každý rok ale treba začať s ambíciou, výzvou a cieľmi.
Cieľ máme jeden veľký – zvýšiť kultúru a športovú úroveň podujatí organizovaných ObFZ Senica v súčinnosti so samosprávou, nadriadenými orgánmi, funkcionármi, hráčmi a divákmi. Verím, že každý prispeje svojou časťou. Reprezentačné výbery momentálne prežívajú najúspešnejšie obdobie v ére samostatnosti Slovenskej republiky, je to špička pyramídy futbalu na Slovensku.

3. Vianočné sviatky – čas vyhradený pre rodinu a najbližších priateľov, všetky činnosti smerujú k bezproblémovému priebehu – či už upratovanie, nákupy, výzdoba, varenie a pečenie, prekvapenia... Sú to sviatky pokoja a hojnosti a každý k tomu pristupuje trocha inak. U nás v rodine je všetko pod kontrolou manželky v spolupráci s dcérou, my chlapi sme pripravení „ v blokoch „ o futbale sa nerozpráva, je čas zábavných programov a rozprávok, spoločne takto strávime pohodové a neopakovateľné vianočné sviatky.
Myslím, že všetci potrebujeme preladiť na rodinnú atmosféru, užiť si futbalový kľud, lebo už v januári sa vrátime do kolotoča futbalu, začína prestupový termín, zimná príprava, turnaje ...
Prajem všetkým pekné Vianoce a v novom roku pohodu, kľud, zdravie a rozvahu pri riešení dennodenných situácií.

Jozef Hlavenka, podpredseda ObFZ BA-vidiek

Jozef Hlavenka je podpredsedom Oblastného futbalového zväzu Bratislava vidiek (ObFZ BA-vidiek) pre okres Malacky a zároveň aj predsedom futbalového klubu TJ Veľké Leváre.

1, V tomto roku sa prvýkrát začal reálne aplikovať zákon o športe. Tým pádom, keď je niečo nové, zdvihne sa voči tomu vlna nevôle. Poznáme to z bežného života. K tomu pribudlo vyberanie členského, čo bolo veľmi slabo odkomunikované a v tomto vidím najväčšie problémy, ktoré nastali vo futbalovej rodine. Ani my, priamo na ObFZ BA-vidiek sme nemali správne informácie. Najskôr sme dostali jednu informáciu a následne druhú, ktorá nekorešpondovala s tou predchádzajúcou. Predovšetkým vzniklo množstvo dezinformácií ohľadom vyplácania členského príspevku späť klubom. Toto prinieslo búrlivejšie prostredie vo futbalovej komunite, s ktorou som sa pravidelne stretával počas futbalových stretnutí. Na druhej strane chcem veriť, že samotný nový systém je krokom dopredu. Všetko ukáže čas, čo sa klubom vyplatí a čo bude naozaj realitou. Stále je v tomto dosť nejasností a vrhá to zlé svetlo na celú futbalovú rodinu. V podstate to zhrniem, aplikácia nového zákona o športe a vyberanie členského – to boli hlavné témy končiaceho roka a riešili sme to neustále nielen na výkonnom výbore, ale aj pri komunikácii s klubmi. Po zaplatení členského sa aspoň zistí skutočný stav hráčov, keďže súčasný systém podľa mojich zistení považuje za aktívnych hráčov aj takých, ktorí naposledy hrali pred tromi rokmi. Okrem týchto vecí v našom zväze určite potešil nárast hráčov v mládežníckych kategóriách. Je vidieť, na všetkých kluboch bez výnimky, že sa maximálne snažia budovať si hráčsku základňu od tých najmenších prípravkárov a mladších žiakov.

2, V prvom rade je snaha pracovať na rozšírením mládežníckej základne, kde plánujeme rozbehnúť viacero projektov, ktoré sú už rozpracované. Okrem toho chcem chodiť čo najviac medzi kluby v rámci toho, ako mi to moja práca zdravotníckeho záchranára dovolí. Takisto by som rád reštartoval účinkovanie nášho klubu TJ Veľké Leváre v 4. lige. V osobnom živote chcem aj naďalej pokračovať v práci, ktorá ma baví a je mi koníčkom.

3, Tento rok bude pre mňa a moju rodinu netradičný, po niekoľkých rokoch totiž nebudem počas celého dňa v práci. Mám naplánovanú vychádzku s deťmi na zrúcaninu hradu Pajštún, aby mal čas Ježiško priniesť darčeky.

Eduard Šedivý, hokejista

Eduard Šedivý je slovenský hokejový reprezentant zo Senice, ktorý v súčasnosti oblieka dres HC Košice.

1. S rokom 2016 som osobne spokojný, myslím; že mi priniesol do života oveľa viac pozitívneho ako toho zlého.Z pohľadu kariéry som sa dostal do výberu reprezentácie na 3 turnaje, ktoré sa hrajú počas roka sezóny, čoho si veľmi vážim a co sa týka osobného života som tak isto spokojný. Mrzí ma, že sme sa s Košicami nezískali titul majstra SR, verím, že to zvládneme v tejto sezóne.

2. Nejako nezvyknem plánovať budúcnosť; skorej žijem prítomnosťou,takže k nejakých veľkých plánoch ťažko hovoriť, ale verím, že sa mi podarí zopakovať minimálne taká sezóna, ako bola tá predchádzajúca a vyhnú sa mi zranenia.Tak isto sa skúsim aj nejako ešte popasovať so školou, ale kedže je v Bratislave a ja hrám v Košiciach je to veľmi náročné.

3. Nemám ešte rodinu, čiže ho trávim doma s rodičmi v Senici. Minulý rok to bolo pre mňa trošku zvláštne, kedže som mal od hokeja voľno len 23. 12. , takže sme si doma spravili Vianoce v ten deň a 24. 12 .som trávil so spoluhráčmi v Košiciach. Tento rok by som mal byť v Senici aj 24. 12., čo ma potešilo.Doma to máme asi všetci podobne, možno na pár drobností. U nás všetko pripravuje mamina, ja s ocinom len dohliadame na to, či je všetko, ako má byť a oddychujeme, a na to sa teším aj tento rok, ako si užijem sviatky doma s rodinkou.

Alžbeta Ovečková, karate

Alžbeta Ovečková, 12-násobná majsterska Slovenska v karate.

1. Rok 2016 bol zaujímavý či už v osobnom, alebo pracovnom živote. V športe som mala aj pády a následne veľké víťazstvá, ktoré ma motivovali ďalej. Keďže intenzívnejšie som začala chodiť do seniorskej kategórie, musela som zistiť aký tréningový plán u mňa bude fungovať. Klady pre mňa boli nové dôležité skúsenosti a aj poučenia. Za zápor asi nepovažujem konkrétne nič, možno iba, že som mohla viac pracovať, trénovať čo som ku koncu roka napravila.

2. Plány na rok 2017 mám také, že chcem mať 100% prípravu na blížiace sa ME, ktoré sa budú konať vo februári. Vedieť si presne rozdeliť čas na šport, prácu, súkromný život a relax. A samozrejme chcem mať čo najlepšie výsledky na premiér ligách, tie sú pre mňa hneď po ME dôležitou métou.

3. Ja síce nie som veľmi vianočný typ, ale prebieha to tak, že ráno vstanem, nachystám čo treba, pustím rozprávku, čo práve dávajú v televízore a odpisujem na priania, potom začnem variť resp. pomáhať pri varení. Potom si sadneme k stolu a začneme večerať (túto časť dňa mám asi najradšej, lebo môžem jesť všetko ) no a po večeri rozbalíme darčeky. Keď už je po všetkom otvoríme si dobré pitie a sedíme, pozeráme rozprávky a užívame si spoločné chvíle.

Martin Daniel, hokejbal

Martin Daniel, hráč vicemajstra Slovenska v hokejbale Hokejmarket Skalica.

1, Rok hodnotím veľmi pozitívne. S Indiánmi v mestskej lige sme na začiatku roka obsadili prvé miesto na turnaji hokejbalových majstrov regionálnych líg a s Hokejmarket Skalica sme skončili na druhom mieste v slovenskej hokejbalovej extralige. Teraz si na chvíľu oddýchneme a od januára začíname s tvrdou prípravou na druhú polovicu sezóny. Som celkom spokojný, mohlo to byť aj lepšie, no na druhej strane aj horšie, keby neslúžilo zdravie. Som diabetik prvého typu, tak sa musím stále kontrolovať a sledovať hladinu cukru v krvi.

2, Do nového roka si prajem hlavne pevné zdravie, takisto mojej rodine a spoluhráčom. Prirodzene, by bolo super zažiť v roku 2017 nejaký pekný hokejbalový úspech.

3, Hlavne v rodinnom kruhu. Na stole klasicky kapor a zemiakový šalát a občas sa zahráme aj na tradície, šupiny pod taniermi alebo v peňaženke a podobne. Len škoda, že už pár rokov nemôže otec zazvoniť tradične, že už prišiel Ježiško. Už nám zvoní len z neba.

Matúš Bubeník, atletika

Matúš Bubeník, atlét – skokan do výšky. Účastník Letných olympijských hier 2016 v Rio de Janeiro.

1. Tohtoročná sezóna sa nevydarila podľa predstáv, keď sa mi nepodarilo predviesť kvalitné výkony na vrcholných podujatiach či už ME, alebo potom na OH. Svetlým bodom bola halová sezóna, kde som prekonal 230 cm a úspešne ukončil štúdium na VŠ.

2. Plán do nového roku je zopakovať výkony z posledných halových sezón a nadviazať na ne aj v hlavnej, letnej sezóne. Rád by som sa kvalifikoval na majstrovstvá sveta v Londýne.

3. Posledné roky svoj štedrý deň trávim dopoludnia na tréningu, a poobede už si užívam pohodu doma s rodinou. Nebude tomu inak ani tento rok.

Martin Sedláček, hádzanár Strojár Malacky

Martin Sedláček je hádzanárom Strojára Malacky, ktorý hrá premiérovo najvyššiu slovenskú súťaž.

1, Z môjho pohľadu hodnotím rok 2016 pre malackú hádzanú veľmi pozitívne. Rok 2016 priniesol niekoľko významných prvenstiev. Je to historicky prvé účinkovanie TJ Strojár Malacky v najvyššej slovenskej súťaži, prvý bod Malaciek proti SKP Bratislava, či prvé víťazstvo v Extralige nad Pezinkom, ale aj historicky prvá modrá karta patrí tiež TJ Strojar Malacky „vďaka“ Davidovi Stachovičovi :D.
Vyzdvihol by som najmä rozhodnutie vedenia, ako aj hráčov samotných, účinkovať v najvyššej slovenskej súťaži. Podarilo sa nám opäť dostať malackú hádzanú vďaka tomu do povedomia, zvýšiť atraktivitu tohto športu v našom meste, o čom svädší aj plné hľadisko pri domácich zápasoch a podpora fanúšikov a dúfam, že aj záujem mladých o tento šport bude rásť. Ťažko povedať, čo mohlo byť lepšie. Určité sú veci, ktoré by sme urobili inak, možno lepšie, ale ako sa povie „po bitve je každý generál“. Vždy sme išli do zápasu s tým, že dáme do toho maximum a ideme vyhrať, aj keď sme boli väčšinou papierovo slabší super. Mali sme lepšie aj horšie zápasy, ale myslím, že na nováčika v Extralige to nebolo najhoršie.

2, Plány sú najmä úspešne dohrať základnú a následne nadstavbovú časť Extraligy, získať ešte nejaké body, pokúsiť sa o čo najlepšie umiestnenie a potešiť dobrými domácimi zápasmi naších fanúšikov, aby sa mali na čo tešiť a chodili na hádzanú radi. Tak, aby bol rok 2017 minimálne taký úspešný ako ten predchádzajúci, ale hlavne prajem všetkým to zdravie, lebo keď bude polovica tímu zranená, tak sa nám bude veľmi ťažko dohrávať táto sezóna. Tak dúfam, že cez sviatky sa všetci dáme dokopy, oddýchneme si a naberieme sily do Nového roka.

3. Taká klasika s rodinou, teraz už s partnerkou a s dcérkou. Stromček ozdobujeme väčšinou deň pred štedrým dňom. Na štedrý deň by sme chceli oddychovať ako všetci, ale nie vždy to vyjde :D. Kedže inokedy nemám čas, tak ja doobeda balím darčeky, potom varíme večeru (šošovicová polievka a vyprážaný kapor, oblátky s medom). Nesmú chýbať koláčiky a zákusky rôzneho druhu, teda keď ešte vydržia, lebo každému chutia vždy len do Štedrého dňa :). Po večeri darčeky pri stromčeku, ktoré nosí ešte zatiaľ Ježiško a nie Santa Claus :D. Nasledujúce dni návštevy u rodičov a starých rodičov ako väčšina z nás.

Lucia Kovácsová, hádzaná

Lucia Kovácsová, hádzanárka Tatran Stupava a juniorská reprezentantka Slovenska.

1) Rok 2016 hodnotím pozitívne z hádzanárskeho hľadiska. Na ženskom družstve vidieť pokroky v kvalite, čo sa odzrkadlilo aj na výsledkoch a tabuľke s krásnym prvým miestom. Naopak, zase veľkou smolou pre náš tím sú zranenia či dlhodobé, alebo aj malé, ktoré nás dostávajú do kritických situácii.

2) Najviac si do nového roku 2017 prajem udržať sa na čele tabuľky, vytvárať fantastickú atmosféru pre divákov, ktorí nás podporujú a stá-le sa zlepšovať. Taktiež by som si veľmi želala, aby sme s reprezentačným družstvom postúpili na Majstrovstvá Európy 2017 junio-riek. Kvalifikácia sa bude hrať v Michalovciach, takže dúfame, že domáce prostredie nám bude veľkou oporou.

3) Tak, ako všetky klasické – celý deň som doma s rodinou, ráno ozdobujeme vianočný stromček, mamina vyvára, pozeráme vianočné filmy a po západe slnka máme štedrovečernú večeru.

Jaroslav Brečka mladší

Jaroslav Brečka mladší je aktívny športovec všetkými smermi. Od dostihového jazdca cez florbal až po hokejbal.

1, Pre mňa bol rok 2016 plný veľkých udalostí, dobrých aj zlých. Začiatkom roka som dostal ocenenie Športovec roka 2015 v Senici, neskôr operácia triesla a dlhá rehabilitácia. Potom sme zvíťazili s Panthers Senica v druhej najlepšej lige na Slovensku v hokejbale, na jeseň mi ukradli nové auto vrátane notebooku, telefónu a ďalších cenností, vyhral som počas mítingu Veľkej Pardubickej a teraz ku koncu roka som rozbehol s mojím kamarátom vo Vianočnej dedinke v Senici projekt „Coolňa – Burgers & Hotdogs“. Takže tak, na hojdačke, každopádne veľa nových skúseností.

2, Od leta pracujem ako prevádzkar Hotelu Centro v Hustopečiach. Chcel by som náš hotel pozdvihnúť na ešte vyššiu úroveň. Mám v pláne zase niečo precestovať. Ideálne ísť na Island, tam ma to veľmi láka. Rád by som svoj florbalový tím Bílí tygři ako kapitán priviedol k ligovému titulu. Prajem si, napríklad, aby ľudia, ktorých mám okolo seba, boli šťastní a tešili sa dobrému zdraviu.

3, Štedrovečerný deň trávim s rodinou, cez deň si užívame ničnerobenie a takú spoločnú pohodu, večer klasika – rybacia polievka a kapor so šalátom. Po ňom chodím s bratom, tatinom a partiou na ochutnávku pív do Sklep pubu.

Zuzana Tomašeková, volejbalistka

Zuzana Tomašeková je hráčkou extraligového senického mužstva.

1, Rok 2016 bol pre mňa veľkým a pravdupovediac úspešným krokom. Ukončila som štúdium na vysokej skole a k tomu sa mojim dievčatám, ktoré trénujem, podarilo vyhrať dve prvé miesta, v 4-kovom aj 6-kovom volejbale. Výhry si veľmi cením, lebo je to odrazom toho, že prácu, ktorú robím, robím dobre.
V tomto roku som opäť menila klub, v ktorom hrám extraligu. Zo Zvolena si odnášam pekné spomienky, no opúšťam skvele baby, ktoré tam ostávajú. Až na jednu.. Maja Osvaldova bola jedným z hlavných dôvodov, prečo som v Senici.

2, V nasledujúcom roku by som už chcela spomaliť tempo, ktoré som mala doteraz nasadené. Veľa času mi teraz zaberie práca, máloktorý víkend mám voľný. Preto si chcem nájsť viac času na rodinu a oddych.

3, Štedrovečerný deň si užívam už od rana. Pustime si vianočné pesničky a pripravujeme zemiakový šalát a rybie filé. Naša pripravená večera zostáva nedotknutá, lebo každoročné po omši nakoniec zostávame neplánovane večerať u starých rodičov. Nasleduje návšteva u druhej babky a deda a po celom dni sa vraciame späť k nášmu stromčeku s darčekmi.

Martin Krumpál, hokejista

Martin Krumpál je kapitánom hokejistov HK 91 Senica.

1. Rok 2016 by som zhodnotil ako hektický, no úspešný. Inak sa ani hodnotiť nedá, keďže sme ho i so synom prežili v zdraví a šťastí. Z pozitív by som spomenul asi 2 udalosti. Tou prvou bol nástup môjho syna Marca na základnú školu a zvládnutie celého adaptačného procesu na výbornú, či už v jeho, tak i mojom podaní.

Druhou zásadnou vecou a asi nie len pre mňa, ale i široký okruh priaznivcov bolo spustenie a naštartovanie procesu zachovania seniorského hokeja v Senici. Som rád, že na tomto projekte môžem participovať, i keď to obnáša ďalšie úlohy ako skĺbenie práce, výchovy syna a športu. No myšlienka, ktorá sa zrealizovala má zmysel, hlavne pre ďalšie generácie senických hokejistov, a preto som sa podujal priložiť ruku k dielu. Vďaka ohlasom verejnosti i nadšeniu ľudí, ktorí hokeju v Senici pomáhajú, verím, že sa budúci rok posunie tento projekt o ďalší krôčik vpred.

2. Plány do r. 2017 sú skromné. Prioritou je, samozrejme, dohliadať na ďalšie školské i hokejové kroky môjho syna Marca s cieľom zabezpečiť mu plnohodnotný duševný i fyzický rozvoj a zabezpečiť mu detstvo, na ktoré raz bude rád spomínať. Samozrejme, si prajem, aby mi zdravie umožnilo ďalej sa plnohodnotne venovať práci a popritom ďalej pôsobiť v senickom hokeji, tak aby budúca sezóna bola, po tejto pilotnej a „provízornej“ už aj opradená nejakými výraznejšími úspechmi, čo si, samozrejme, bude tento rok vyžadovať i náležitú prípravu. A v neposlednom rade, keďže by som rád pomáhal senickému hokeju, ale i športu v budúcnosti, uvažujem nad možným vstupom do štruktúr samosprávy, kde vidím veľké rezervy vo vzťahu k iniciatívam, aby deti opäť začali športovať a rozvíjali sa i po telesnej stránke.

3. Štedrovečerný deň sa nesie, asi ako u väčšiny rodín, v znamení mixu tradícií. Doobeda pripravujem štedrovečernú večeru, ktorá vychádza z tradícií mojej babky, a teda je v zložení oplátka s medom, kapustnica, ryba, rezeň a šalát. Po nej nasleduje rozbaľovanie darčekov, na čo chceme tento rok so synom nadviazať, chcel návštevu polnočnej omše.

Na záver by som chcel všetkým čitateľom a obzvlášť priaznivcom senického hokeja popriať pokojné vianočné sviatky, plné hojnosti a rodinnej pohody a nový rok plný zdravia, lásky a splnených prianí. MY týždenník pre Záhorie a www.nasezahorie.sk sa k tomuto prianiu pripája.

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 3. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 4. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 6. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 7. Už len dnes: Predplatné SME.sk za jedinečnú cenu 30 eur
 8. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 2. Bude rok 2023 naozaj náročný na osobné financie?
 3. Nadácia COOP Jednota zatraktívňuje regióny
 4. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 5. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 6. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 7. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok
 8. Zavedenie novej dane ohrozuje energetickú bezpečnosť Slovenska
 1. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 7 127
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 3 225
 3. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 2 418
 4. Sardínia ukáže iné Taliansko. Oviec má raz toľko než obyvateľov 2 007
 5. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 1 752
 6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 442
 7. Máme 30 rokov, vy môžete mať predplatné na rok len za 30 eur 1 332
 8. Už len dnes: Predplatné SME.sk za jedinečnú cenu 30 eur 1 293

Blogy SME

 1. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (27.1. - 2.2.1923)
 2. Radko Mačuha: "Za Komunizmu bolo lepšie"
 3. Víťazoslav Würschner: Demokrati vytvorili mafiu.
 4. Jozef Stasík: Sú právnici tiež ludisti?
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Koromľa
 6. Andrej Šverha: Londýn za 3 dni alebo borovička vs. whisky
 7. Peto Jurco: BIG BROTHER v mestách a obciach nás sleduje.
 8. Marián Šumšala: Argumenty proti odmeňovaniu a chváleniu v škole
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 761
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 18 005
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 855
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 6 859
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 4 990
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 532
 7. Věra Tepličková: Doktor Bukovský vyhral prvostupňový súd s blogerom 3 271
 8. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 096
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Uverejnite v MY Týždenníku pre Záhorie vašu valentínku a potešte tým svoju polovičku.


14 h

Na začiatku boli dvaja, teraz ich je päťdesiat.


25. jan

Podľa mesta staviteľ prerušoval práce s cieľom navýšenia ceny.


15 h

Podľa mesta pre vymyslené obvinenie strávil primátor niekoľko dní v policajnej cele.


SITA 17 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vírus pre zviera znamená istú smrť. Účinná terapia ani vakcína zatiaľ neexistujú.


24. jan

Poškodením majetku a krádežou peňazí vznikla majiteľom celková škoda viac ako 3 000 eur.


25. jan

Páchatelia rozprávali po poľsky.


14 h

Skúšajú poistné ventily na vypustenie pary.


24. jan

Blogy SME

 1. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (27.1. - 2.2.1923)
 2. Radko Mačuha: "Za Komunizmu bolo lepšie"
 3. Víťazoslav Würschner: Demokrati vytvorili mafiu.
 4. Jozef Stasík: Sú právnici tiež ludisti?
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Koromľa
 6. Andrej Šverha: Londýn za 3 dni alebo borovička vs. whisky
 7. Peto Jurco: BIG BROTHER v mestách a obciach nás sleduje.
 8. Marián Šumšala: Argumenty proti odmeňovaniu a chváleniu v škole
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 761
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 18 005
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 855
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 6 859
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 4 990
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 532
 7. Věra Tepličková: Doktor Bukovský vyhral prvostupňový súd s blogerom 3 271
 8. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 096
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu