Streda, 14. november, 2018 | Meniny má Irma

FOTOGALÉRIA: Skaličania opäť úspešní, víťazná premiéra Mira Lipovského

Skaličania pokračujú v úspešných výsledkoch, keď zdolali béčko Martina. V bránke sa objavil aj riaditeľ klubu Miro Lipovský.

3tyri zo siedmich gólov dala útočná formácia Hluch, Kňazev - Kučera, ktorých zo sadu istila dvojica Grman, Gula.(Zdroj: Vlado Miček)

Skalica – Martin B 7:3 (1:0, 1:1, 5:2)

Góly a asistencie: 17. Hluch (Kňazev, Kučera), 27. Kučera (Hluch, Gula), 43. Vereš (Vaškovič, Dvonč), 46. Škápik (Vereš), 52. Vaškovič (Vereš, Škápik), 58. Kňazev (Grman, Hluch), 60. Hluch (Kňazev, Grman) – 36. Brveník (Šmondrk, Simon), 44. Ferleťák (Poliaček, Jurášek), 60. Poliaček (Jurášek)

HK Skalica: P. Romančík (58. M. Lipovský) – Škápik, P. Horváth, K. Grman, P. Gula, Mikéska, Pavešic, Kukliš, Drahorád – Vaškovič, R. Vereš, – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, M. Romančík, R. Dvonč – A. Kotzman, Ľ. Halabrín, Smetana.

MHC Martin B: Orčík – P. Junas ml., D. Jendroľ, Šmondrk, I. Štrbák, Harvan, T. Kozák – Poliaček, Jurášek, Rudzan – Ferleťák, D. Babka ml., Brveník – Struharňanský, Simon.

Rozhodca: Mĺkvy – Frimmel, J. Šefčík, 477 divákov.

Zápas v Skalici začal ospalo a zdalo sa, že hráči oboch mužstiev už viac ako na hokej myslia na vianočné sviatky. Napriek tomu, že domáci boli favoritmi stretnutia, prvé výraznejšie šance si vypracovali hostia, ale ani aktívny Poliaček ani Jurášek nedokázali prekonať Romančíka. V závere úvodnej časti zapracovala útočná trojica Kňazev, Kučera, Hluch a posledne menovaný dostal Skalicu do vedenia.

V druhej tretine sa predsa len tempo postupne zvyšovalo a odmenou pre domácich bol gól Kučeru, ktorý svojim dôrazom dokázal po strele Hlucha dostať puk od tyčky Orčíka za jeho chrbát. Lenže domácim sa vypomstila nepozornosť v obrannom pásme, keď zabudli na Brveníka, ktorý nemal problém dostať vyrazený puk po strele Šmondrka za chrbát bezmocného Romančíka.

Ak boli prvé dve tretiny pomalšie, tretia to divákom plne vynahradila. V 43. minúte Vereš tečoval Vaškovičovu strelu a domáci opäť odskočili na dva góly, ale o necelé dve minúty využil Ferleťák už po deviatich sekundách presilovú hru a bolo opäť o jediný gól. Lenže následne išiel na trestnú Šmondr a Škápik dokázal od modrej prestreliť všetko čo mu stálo v ceste a Skalica opäť odskočila. Ako sa ukázalo, bol to kľúčový moment stretnutia. V záverečnej desaťminútovke pridali góly domáci Vaškovič a Kňazev a domáci sa upokojili. VV záverečných minútach sa do bránky postavil riaditeľ klubu Miro Lipovský, ktorý inkasoval v oslabení z hokejky najlepšieho hráča hostí Poliačeka. Posledné slovo však mala mimoriadne úspešná domáca formácia Hluch, Kňazev, Kučera, keď prvý menovaný svojim dôrazom dotlačil puk za chrbát Orčíka a stanovil konečné skóre 7:3 pre Záhorákov.

Miroslav Rúžička: „Aj keď Martin je papierovo slabší súper, takéto zápasy sa hrajú vždy ťažko, čo sa aj potvrdilo v prvých dvoch tretinách. Našťastie v záverečnej časti sa nám podarili streliť góly a upokojiť to. Nebolo to o podcenení, sú to mladí chalani, ktorí sa snažia, makajú a keď sa im podarí dať gól, tak sa s nimi ťažko hrá.“

Kristián Kučera: „Bol to ťažký zápas. Išlo predovšetkým o prístup k nemu. Obzvlášť ak sa na začiatku nepodaria dať rýchle góly, ako v tomto prípade. Nakoniec sme však tento duel zvládli. Pristúpili sme k nemu zodpovedne. Mali sme trošku problémy v úvodnej časti, ale našťastie to dobre dopadlo. Zvykne to tak bývať, že príde mierne podcenenie, išlo o papierovo ľahšieho súpera, ale napokon sme to zvládli. Našej lajne to funguje, nikto nesebčí, sme kamaráti v kabíne aj mimo nej. Dúfam, že nám to bude takto fungovať aj v naďalej."

Valerij Kňazev:V útoku sme si sadli. Vychádza nám to spolu a budeme sa snažiť, aby nám to fungovalo aj naďalej. Zatiaľ mi tie góly nepadajú, ale mne to nevadí, dôležité, že to padá chalanom, som rád, že moje prihrávky pomáhajú ku gólom.“

Ďalšie výsledky

Michalovce – Trnava 2:1 po predĺ. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0), 46. Drotár (Fajčák, Buraľ), 65. Drotár (Šterbák, Ščurko) – 51. Hrbáčik (Vidovič, Lukačovič)

Prešov – Topoľčany 5:4 (0:0, 4:3, 1:1), 33. Jokeľ (Abdul, Šimčák), 36. Bylina (Jokeľ, Šimčák), 37. Bylina (Mikolášek, Pulščák), 37. Kokavec (Prokop, Krčula), 43. Bylina (Mikolášek, Pulščák) – 27. Hudec, 38. Gašparovič (Hudec, Laššo), 38. Podstavek (Nitriansky, Kluka), 56. Gašparovič (Hudec, Laššo)

Detva – Spišská Nová Ves 7:3 (3:2, 0:1, 4:0), 6. V. Fekiač (Škvaridlo, Gašpar), 8. Gašpar (V. Fekiač), 13. Zorvan (Huňady), 46. Zorvan (F. Fekiač, V. Fekiač), 52. Török (F. Fekiač, Říha), 57. Škvaridlo (Sládok), 58. Huňady (Török, Říha) – 11. Lesňák (Giľák), 20. Hamráček (Klinga, Lesňák), 36. Ihnaťo (Štefanka, Kyčák)

. Slovensko U20 9 3 0 0 6 19:32 9

Najbližší zápas odohrá HK Skalica na Štefana 28.12. o 17:00 opäť na domácom ľade proti konkurentovi v boji o 4. priečku Spišskej Novej Vsi.

1. Platíte si poistenie domova zbytočne?
  8. Hidradenitída - kožná choroba, o ktorej sa nehovorí
  9. Rozhodnite v sobotu o starostoch aj o svojom dôchodku!
  10. 8 vecí, ktoré môžu ohroziť úspešné podnikanie
  1. Európska investičná banka a EXIMBANKA SR spája svoje sily
  2. Rektorom Ekonomickej univerzity v Bratislave bude opäť F. Daňo
  3. Kúpa založenej s.r.o. s históriou
  4. 5. ročník súťaže Equitone – originálne odvetrané fasády
  5. Platíte si poistenie domova zbytočne?

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne

Bývalý župan Mikuš na pojednávanie o odmenách v letiskovej spoločnosti neprišiel

Súd pojednávanie odročil na január, bývalí členovia vedenia piešťanského letiska naň budú predvolaní pod hrozbou pokuty.

Autá zrazili chodcov a cyklistov, v nemocnici skončil aj 11-ročný chlapec

Za dva dni sa v okresoch Senica a Skalica stali tri dopravné nehody s účasťou chodcov a cyklistov. Skončili ťažkými zraneniami, polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli obozretní.

Trnavský samosprávny kraj otvorí dvere úradu pre verejnosť

V sobotu 17. novembra je pripravená prehliadka úradu, vrátane kancelárie Jozefa Viskupiča a rokovacej sály krajských poslancov.

Päť cirkevných pamiatok Záhoria, ktoré lákajú domácich i zahraničných turistov

Záhorie je atraktívne pre turistov, ale i domácich. Obľúbeným miestom je i pre pútnikov.

Absolventka senického gymnázia získala zlato na astronomickej olympiáde v Číne

V utorok sa z Číny vrátila úspešná reprezentantka Slovenska Jana Švrčková, ktorá z medzinárodnej olympiády z astronómie a astrofyziky priniesla zlatú medailu.