Senica neudržala dvojgólový náskok a prehrala s Partizánskym po nájazdoch

Hokejisti Senice viedli po dvoch tretinách s Partizánskym 4:2, ale nakoniec súperovi podľahli po samostatných nájazdoch.

Rudolf Fian (HK 91 Senica) si pripísal v zápase dve asistencie a tri plusové body.Rudolf Fian (HK 91 Senica) si pripísal v zápase dve asistencie a tri plusové body. (Zdroj: Vlado Miček)

HK 91 Senica – HK Partizánske 5:6 po s.n. (3:2, 1:0, 1:3 – 0:0, 0:1)

Góly: 5. T. Jamárik (Volek, Krč), 16. T. Jamárik (Paračka, B. Zahumenský), 20. M. Konečný (Kollár, Fian), 27. M. Kollár (Fian, Konečný), 52. T. Strýček (Paračka) – 12. Sapár, 17., 43., 50. a 53. Káčer, sam. nájazd premenil Tvrdík
Vylúčení: 1:2 na 2 min., Fian 5 + DKZ – Peniaška 10 minút, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, strely 34:53
Rozhodovali: Bulko – A.Jurčiak, Gallo, 246 divákov
HK 91 Senica: Lutovský – E. Štefanka, L. Klíma, Fian, B. Zahumenský, Záviš, Volek – V. Tóth, Š. Szalva, T. Strýček – T. Pavlík, M. Konečný, Kollár – Jamárik, Paračka, Krč

Senica má v mužstve veľa chorých a zranených hráčov. Sotva tréner poskladal tri päťky. Po prvý raz v sezóne nastúpil brankár Marcel Lutovský.

Už v 2. minúte sa mohol zapísať do streleckej listiny R. Paračka, ale blafák mu nevyšiel. No v 5. minúte potešil svojich fanúšikov Tomáš Jamárik, tvrdou strelou k pravej žŕdke prekonal skúseného Hippíka, v bráne hostí – 1:0. V 10. minúte Szalva mieril nad. V 14. minúte po chybe domácej obrany unikol Sapár, jeho prvú strelu Lutovský vyrazil, no na dorážku už nestačil, 1:1. T. Jamárik opäť rozjasal tribúny v 16. minúte 2:1. O minútu sa prvýkrát v zápase presadil hosťujúci Káčer a bolo opäť vyrovnané.V 18. minúte Tvrdík mieril tesne vedľa. Nakoniec 46 sekúnd pred prvou sirénou, zakončil gólový ohňostroj tretiny Mário Konečný, 3:2.

Aj v druhej časti sa hralo hore, dolu. Domáci nevyužili presilovku, v 25. minúte Strýček nedorazil zblízka, potom hosťujúci gólman chytil tutovku Szalvovi. V 27. minúte M. Kollár svojím prvým gólom v sezóne dal štvrtý gól Senice. Koncom druhej tretiny bol vylúčený domáci Fian na päť minút a do konca zápasu.

V tretej tretine sa domáci sa ubránili početnej prevahe, no po jej skončení Káčer zblízka dal tretí gól hostí. V 50. minúte Káčer svojím hetrikom vyrovnal na 4:4. O dve minúty T. Strýček pekne unikol a po piaty raz rozjasal tribúny. Na druhej strane z protiútoku opäť Káčer tvrdou strelou prepálil betóny domáceho brankára a dostal zápas do predĺženia.

V predĺžení mala Senica bližšie k víťazstvu, ale Pavlík, M. Konečný a znova Pavlík, nepotešili svojich fanúšikov. Prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých boli šťastnejší hostia.

Marcel Lutovský: "Chlapci sa snažili, boli vynikajúci vo všetkých smeroch. V poslednej tretine som im to pokazil a za to sa ospravedlňujem."

Tibor Strýček: "Bavíme sa tým hokejom a to je dôležité. I keď sme prehrali po nájazdoch, dôležité je, že sme dobrá parta chalanov."

Boris Zahumenský: "Dneska to bol taký priemerný druholigový zápas. Veľa nepresností, tak ako z našej strany, tak aj z druhej strany, mohlo to dopadnúť aj lepšie, ale urobili sme si nájazdy."

Miroslav Kollár: "Marcel Lutovský nás podržal, potom dostal také dva lacné góly, ale to k tomu patrí. Chceli sme vyhrať pred domácim publikom, ale nepodarilo sa to."

Šimon Szalva: "Po minulotýždňovej prehre sme si chceli napraviť chuť. Zo začiatku to tak vyzeralo že by sa s tým súperom dalo niečo spraviť. Viedli sme 4 : 2, potom nám odišli sily v tretej tretine, dostali sme zápas do predĺženia a nakoniec bol z toho len jeden bod."

Tomáš Jamárik:: "Škoda toho, mali sme na viac, aspoň to predĺženie sme mohli lepšie zvládnuť. Tie nájazdy, to už bola lotéria."

Najbližšie sa Senica predstaví v sobotu 17.12. na ľade Dolného Kubína.

Ďalšie výsledky 15. kola 2. ligy sk. A

Prievidza – Dynamax Nitra 6:3, Piešťany – Levice 4:3, Dubnica – D. Kubín 3:1, Púchov – HC Bratislava 2:5.