Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

FOTOGALÉRIA: Slovenskí hokejbalisti vyhrali dva z troch zápasov s Českom v Gajaroch

Vo vynikajúcej atmosfére v Arene 71 v Gajaroch sa odohralo úvodné stretnutie zo série troch duelov medzi Slovenskom a Českom.

Michal Salajka z Hokejmarket Skalica ako ochranca brankára Miškovca.Michal Salajka z Hokejmarket Skalica ako ochranca brankára Miškovca. (Zdroj: Vlado Miček)

1. ZÁPAS

Slovensko – Česko 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Góly a asistencie: 5. Teplický (Šandor, Behúl), 9. Oravec, 17. Oravec, 28. Martinusík (Rampáček, Maděra) – 25. Barnošák (Kosina), 44. Bílý

Slovensko: Mišovec – Minárik (C), Salajka, Zluky, Kromka, Dejneka, Blahút (A), Zelenka, Šándor, Bujdák – Škultéty, Behúl (A), Wagner, Oravec, Teplický, Pisarčík, Božík, Božík, Piják, Martinusík, Rampáček, Válek, Maděra, Tomka

Česká republika: Jirotka (Šimara) – Pospíšil, Slanec, Jiřík, Švanda, Filip, Šícha, Kosina, Hrubý, Pliml – Vlasák, Bílý, Průcha.Halbrštát, Lux, Špaček, Schnaubelt, Kohout, Soukup, Březina, Barnošák, Kaluža, Krištof

Rozhodcoviaa: Kralovič, Slezák - 150 divákov

K skvelým divákom sa hneď od úvodu stretnutia pridali aj slovenskí reprezentanti, ktorí mali od začiatku hernú prevahu a dokázali ju pretaviť aj do gólov. Už v 5. minúte sa presadil Teplický a v 9. minúte utiekol pri vlastnom oslabení Oravec.

V druhej časti zvýšil v presilovej hre Oravec na 3:0, ale hosťom sa podarilo rovnako v početnej výhode znížiť Barnošákom. V závere druhej časti prišiel najkrajší moment zápasu, keď skalická dvojica Martinusík – Rampáček skvele zvládla situáciu 2 na 1 a prvý menovaný zasúval puk do odkrytej bránky – 4:1.

V tretej časti Slováci doplácali na nedisciplinovanosť, keď hrali väčšinu času v oslabení. Dvakrát dokonca o dvoch hráčov, čo v jenom prípade dokázali využiť na zníženie. V závere pokračoval tlak hostí, ktorý dokonca aj dokázali dostať loptičku za chrbát Mišovca, ale gól pre posunutú bránku neplatil.

2. ZÁPAS

Slovensko – Česko 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly a asistencie: 1. Pisarčík (Oravec), 32. Oravec (Dejneka) – 11. Barnošák (Soukup) , 30. Bílý (Průcha), 45. Vlasák (Barnošák, Pospíšil)

Slovensko: Letko (Mišovec) – Salajka, Zluky, Bujdák (C), Vidlár, Kromka, Dejneka, Blahút, Zelenka, Šandor, Škultéty, Behúl, Wagner, Tomka, Oravec, Teplický, Pisarčík, Cíbik, Božík, Piják, Maděra, Válek, Rampáček

Česká republika: Šimara (Stárek) – Pospíšil, Slanec, Kosina, Šícha, Filip, Pliml (C), Jiřík, Švanda, Hrubý, Bílý, Vlasák, Průcha, Schnaubelt, Špaček, Kohout, Barnošák, Soukup, Březina, Kaluža, Krištof, Lux, Halbrštát

Rozhodcovia: Jančík, Valachovič – 100 divákov.

Slováci mali ideálny štart do zápasu, keď v podstate z prvjj strely sa zásluhou Pisarčíka ujali vedenia 1:0. Aj v ďalšom priebehu boli aktívnejší naši hráči a vďaka nej si vytvorili niekoľko početných výhod. Lenže sme nedokázali využiť ani presilovku o dvoch hráčov a tak prišiel trest v podobe vyrovnania z hokejky Barnošáka.

Druhé dejstvo patrilo jednoznačne českému výberu, ktorý sa však dlho nedokázal strelecky presadiť. Podarilo sa to až aktívnemu Bílemu, ktorý v poslednej sekunde vystrelil a jeho strela skončila za chrbtom bezmocného Letka.

Úvod tretej časti vyšiel Slovákom. Dejneka po tom, čo sa vrátil z trestnej lavice, pripravil pozíciu Oravcovi a ten úspešným blafákom vyrovnal. Keď sa už schyľovalo k predĺženiu, nechal sa vylúčiť Dejneka a Česi dokázali necelú polminútu pred koncom strhnúť vedenie na svoju stranu.

3. ZÁPAS

Slovensko – Česko 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly a asistencie: 14. Martinusík (Maděra), 22. Piják (Božík, Válek) – 29. Filip (Schnaubelt, Pliml)

Slovensko: Mišovec (Letko) – Minárik (C), Salajka, Zluky, Bujdák, Vidlár, Kromka, Dejneka, Blahút, Zelenka, Šandor, Škultéty, Behúl, Wagner, Tomka, Oravec, Teplický, Pisarčík, Cíbik, Božík, Piják, Maděra, Válek, Rampáček, Martinusík

Česká republika: Stárek (Jirotka) – Pospíšil, Slanec, Kosina, Šícha, Filip, Pliml (C), Jiřík, Švanda, Hrubý, Bílý, Vlasák, Schnaubelt, Špaček, Kohout, Barnošák, Soukup, Březina, Kaluža, Lux, Halbrštát

Rozhodcovia: Jančík, Valachovič, 120 divákov

Už v tretej minúte mal obrovskú príležitosť Jaro Martinusík, ale Stárek ho vychytal. Čo nevyšlo skalickému útočníkovi v úvode stretnutia, podarilo sa mu v závere úvodnej časti. Po výbornej prihrávke Maděru nedal umiestnenou strelou českému gólmanovi šancu a Slováci išli do kabín s jednogólovým vedením.

Hráčov v úvode druhého dejstva vyviedol z tempa výpadok elektrickej energie, po ktorom lepšie pokračovali Slováci. Trojica Piják – Božík – Válek si vytvorila obrovský tlak, ktorý presnou strelou zakončil Piják. V 24. minúte mal na hokejke ďalší gól Martinusík, keď sa svojou rýchlosťou dostal pred Stáreka, ten ho však vychytal. Napriek tomu, že aj vo zvyšku druhej časti mali navrch Slováci, v jej závere inkasovali. Tvrdo a presne od modrej čiary vypálil Filip a znížil na rozdiel jediného gólu.

V záverečnej tretine bola k videniu snaha o vyrovnanie, ale udrieť mohlo skalické duo. Salajka vysunul rýchlonohého Martinusíka, ale k loptičke sa napokon nedostal. Dve minúty pred koncom sa nechal vylúčiť Pisarčík, Česi odvolali brankára, ale napriek tlaku a šanciam už Slováci tesné víťazstvo ubránili a zápas aj sériu vyhrali 2:1.