FOTOGALÉRIA: Skvelý obrat Seničaniek na domácej palubovke z 0:2

Senické volejbalistky dokázali už druhýkrát v sezóne otočiť duel z 0:2 na sety.

Senická radosť po premenenom mečbale.(Zdroj: Vlado MIček)

Senický volejbalový klub - TJ Slávia TU Zvolen 3:2 (-16, -23, 17, 22, 7)

105 minút, rozhodovali: A. Sluk, B. Kováč

Senica: Osvaldová 9, Tomašeková 14, Máčková 5, Chárová 23, Mihaliková 19, Trcková 5, libero Valová (Krapková 0). Tréner: V. Sirvoň.

Zvolen: Luptáková 8, Vrabcová 4, Tužinská 12, Hešková 7, J. Kubaliaková 9, Balcová 6, libero Trnavská (Mattová 3, Podhradská 0, Seidlová 0, Eleková 3). Tréner: M. Uvaček.

Senické volejbalistky vstúpili do duelu so Zvolenom dobre a viedli v úvodnom sete 8:2. Lenže potom prišla šnúra hostiek, ktoré otočili na 8:10 a úvodný set už nepustili z rúk. V druhom sete tiež mali lepší nástup domáce hráčky, ale Zvolenčanky im už nedovolili výraznejší náskok, naopak postupne preberali opraty setu do svojich rúk. Lenže domáce sa nevzdali a v závere setu vyrovnali na 22:22. Lenže za tohto stavu hlavný rozhodca Sluk nepochopiteľne videl loptu domácich v aute a a hostky už doviedli set do víťazného konca.

Lenže domáce hráčky sa nevzdali, zabojovali a v treťom sete dominovali, keď si ho pripísali po vásledku 25:17. Najväčšiu drámu bolo vidieť v štvrtom sete, kde mali dlho navrch hosťujúce hráčky. Lenže práve v týchto chvíľach zabrali domácim zabrali opory na sieti a skóre sa pomaly začalo otáčať v prospech Senice. Súper znervóznel a naopak domáce začali menej chybovať a v dramatickej koncovke uchmatli set pre seba v pomere 25:22. V tajbrejku nastúpili domáce ako tajfún a kým sa stihli Zvolenčanky rozpozerať, bolo prakticky rozhodnuté. Domáce tak obe svoje víťazstvá dosiahli potom, ako prehrávali 0:2 na sety.

Vladimír Sirvoň, tréner Senice: „My sme vyhrali už druhé stretnutie 3:2 po tom, ako sme mali manko dvoch setov. My sme málo času pohromade a tak mi to pripadá s istou dávkou nadsádzky, že prvé dva sety trénujeme a až potom začneme hrať. Niežeby nám prehrávať vyhovovalo, vždy je lepšie, keď ste vo vedení 2:0, ako naopak. Ukazuje sa, že mužstvo má potenciál, len potrebuje čas.