Utorok, 14. august, 2018 | Meniny má Mojmír

Senica nastúpila v Piešťanoch v značne oklieštenej zostave, napriek tomu dokázala lídrovi vzdorovať a bola mu rovnocenným súperom.

Brankár Senice Dominik Línek podal spoľahlivý výkon, ale ani ten nestačil v Piešťanoch na body.(Zdroj: Vlado Miček)

ŠHK 37 Piešťany - HK 91 Senica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 10. Rybárik, 27. Švancara, 52. D. Polák - 57. M. Daniel (Fian)
Vylúčení: 7:5 na 2 minúty, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, strely: 40:52
Rozhodovali: M. Novák - Valo, Gajdošek - 323 divákov.

HK 91 Senica: Línek - Záviš, T. Slovák, L. Klíma, E. Štefanka, P. Krč - Paračka, M. Daniel , Fian, - Dolinajec, Š. Szalva T. Strýček - M. Konečný, Kollár

Senica pricestovala do Piešťan len s trinástimi hráčmi a dvomi brankármi. Už v 28. sekunde mal vedúci celok výhodu presilovky po vylúčení Michaela Daniela, ale Záhoráci sa ubránili. Ani Senica v 7. minúte nevyužila početnú prevahu o jedného hráča. Úvodný gól stretnutia dal v 10. minúte po akcii Źitňanského a Mihálika Rybárik - 1:0. Následne bol strelec gólu vylúčený za podrazenie ,ale Senici sa nepodarilo vyrovnať. A tak napriek tomu, že hostia boli v prvej časti strelecky aktívnejší tretinu o gól prehrali.

Aj napriek tomu, že aj v druhom dejstve prebiehal vyrovnaný duel, domáci Švančara po druhý raz prekonal brankára Líneka . I keď Senica po dvoch tretinách vyslala na domácu bránu 31 striel, výborného Kičinu sa hráčom HK 91 nepodarilo prekonať.

V treťom dejstve bola Senica tiež viac ako vyrovnaným súperom prvému celku tabuľky. Piešťany však v 52. minúte pridali tretí gól . Záhoráci sa dočkali až v 57. minúte pri početnej prevahe o dvoch hráčov, Michael Daniel po spolupráci s Fianom konečne prekonal Kičinu a zaznamenal čestný úspech hostí. Bol to 40-ty gól mužstva v tejto sezóne. I keď za predvedenú hru by si zaslúžili lepší výsledok. Treba však kvitovať, že Senica hrala disciplinovane a mužstvo sa nemusí hanbiť za svoj výkon. V boji o ôsmu priečku sa Dolný Kubín vzdialil na 5 bodov. Čo na záver dodať. Chlapci zo Senice nechali vyniknúť domáceho brankára Mateja Kičinu, ktorý mal až 98 % úspešnosť a kryl 51 striel!. Ale ani Dominik Línek, sa nemá za čo hanbiť, odchytal takmer 57 minút, mal úspešnosť 92,5 %. Potom ho tréneri odvolali, ale zabodovať sa nepodarilo .

Povedali po stretnutí:

Erik Štefanka: "Hrali sme v oklieštenej zostave. Na začiatku sme si vypracovali gólové príležitosti, ktoré sme nepremenili, a to nás stálo celkove body. Na konci sme to chceli zdramatizovať, ale nám to nevyšlo. Vychytal nás dobrý brankár Piešťan Kičina."

Michael Daniel: "Keby sme premenili tie šance, bolo by to lepšie, súper nás neprehral, nebolo to očividné, že súper je v tabuľke hore a my dolu. Jednoducho sme na nich mali, ale tie šance, ktoré nás pripravili o body nás mrzia."

1. Ochrana pred tropickou horúčavou
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  5. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000€
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?
  9. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  10. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Pes v Gbeloch zaútočil na ženu, túlavé zvieratá musia riešiť obce

Za posledné dva týždne prišlo na Slovensku k minimálne trom útokom psa na človeka. V Trnavskom kraji zaútočil na ženu pitbull, keď kráčala po ulici v Gbeloch.